W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Black Album 600 tygodni w zestawieniu Billboard 200 tłumaczenie artykułu z Forbesa
dodane 11.04.2021 19:08:11 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 3245
Billboard 200 to zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów muzycznych w Stanach Zjednoczonych. Black Album spędził na tej liście już 600 tygodni czym skłonił magazyn Forbes do napisania artykułu na ten temat. Poniżej znajduje się pełne tłumaczenie.

tekst: Hugh McIntyre
tłumaczenie: No Leaf Clover


Na tym etapie kariery zespołu, Metallica nie musi nikomu nic udowadniać ... ale to nie znaczy, że nie kontynuują tworzenia historii, nie biją rekordów. Udowadniają, że spędzili razem dekady, miliony ludzi wciąż kocha ich pracę.
W tym tygodniu krążek o nazwie takiej samej jak nazwa zespołu spada o dwa miejsca na liście Billboard 200, wypadając tuż poza pierwszą setkę i lądując na pozycji 101. Dzięki znalezieniu się na liście jeszcze raz, tytuł zyskał popularność. Dokonał wyczynu, do którego bardzo, bardzo niewielu w historii Stanów Zjednoczonych nawet się nie zbliżyło.

Metallica spędziła teraz niewiarygodne 600 tygodni na Billboard 200, rankingu najczęściej sprzedających się albumów w USA każdego tygodnia. Album jest dopiero czwartym wydawnictwem w historii Ameryki, który dotarł do tego miejsca i dołącza do klubu, który zawiera jedne z najlepiej sprzedających się i najbardziej ukochanych wydawnictw wszechczasów.

Obecnie albumem z największą liczbą tygodni spędzonych na liście Billboard 200 pozostaje „The Dark Side of the Moon” zespołu Pink Floyd i może nigdy nie zostać pobity. Pionierski rockowy LP znajduje się teraz na liście niecałe 960 tygodni, a od czasu do czasu powraca i spada z listy, więc ta liczba na pewno kiedyś wzrośnie.

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o albumy, które spędzały najwięcej czasu na liście Billboard 200, znajduje się Bob Marley & The Wailers z albumem Legend, najlepsza kompilacja grupy reggae. Ten zestaw jest kilkaset zakrętów za The Dark Side of the Moon, ponieważ obecnie znajduje się na liście przez 671 tygodni. Spośród tytułów wymienionych w tym artykule, Legend zajmuje najwyższe miejsce w rankingu, bo tym razem zajmuje 52 miejsce.

Niedaleko Legend pojawia się kolejna kompilacja znana jako Greatest Hits zespołu Journey, która jest trzecim najdłużej znajdującym się na liście albumem w historii Stanów Zjednoczonych. Ta płyta była tam 661 tygodni, czyli tylko o 10 mniej niż Marley i jego zespół. Obecnie znajduje się na 65 miejscu, wysoko jak na zestaw, który jest już sprzedany tak dobrze jak tylko mógł.

Metallica prawdopodobnie nie będzie w stanie dogonić żadnego z wyżej wymienionych albumów, ponieważ rzadko znikają one z Billboard 200, więc każdy tydzień powiększa tę sumę. Wydawnictwa Marleya i Journey zazwyczaj tak samo [nie znikają z listy]. (Pink Floyd nie znajduje się obecnie na liście).

Wygląda na to, że następny album, który może dobić do 600 tygodni na liście Billboard 200, to Greatest Hits zespołu Guns N 'Roses, chociaż nie zbliży się do tego miejsca przez co najmniej rok, ponieważ na liście jest tylko od 522 tygodni.


No Leaf Clover
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak