W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
DVD z koncertu w Chorzowie
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 4292
news id=758

Rok temu o tej porze większość z nas, jeśli nie wszyscy, byli w drodze do Chorzowa. Dziś proponujemy Wam po raz kolejny przenieść się w ten niezapomniany dzień. Dzięki uprzejmości naszych południowych sąsiadów, fanów ze Słowacji, Erika Ramiandravola oraz Michala Stankoviansky'iego, skupionych wokół strony Metallica.sk (tak, tak możecie wysyłać podziękowania), mamy możliwość rozprowadzenia DVD z tego koncertu w naszym kraju. Tym samym stało się to na co wszyscy czekali - jest już dostępny bootleg video z ostatniego koncertu Metalliki w Chorzowie, 31 maja 2004 roku !!


Pod poniższymi linkami znajdziecie archiwalne informacje, jakie znalazły się na naszych stronach tuż po zakończeniu koncertu. Przypomnę, iż przez około tydzień serwer Overkilla był jednym z najbardziej obleganych serwerów muzycznych w naszym kraju, a liczby 153 osób jednocześnie zarejestrowanych na forum do dziś nie została pobita. Piszę o tym tylko i wyłącznie, aby tym co nie pamiętają przybliżyć co nieco atmosferę, jaka miała miejsce po koncercie:

Metallica zagrała w Chorzowie
Metallica zagrała w Chorzowie 2
Metallica zagrała w Chorzowie 3
Metallica zagrała w Chorzowie 4
Mama Said - czyli powiedziane ze sceny
Powróćmy jednak do DVD - wspólnie jako zarząd FK Overkill.pl podjęliśmy decyzję, iż DVD będzie wysyłane w pierwszej kolejności do zainteresowanych osób zapisanych do naszego Fan Klubu. Publicznie przedstawimy dane kontaktowe osób (miasto i e-mail), które DVD otrzymają, tak aby każdy mógł odszukać kogoś w swoim mieście, zwrócić się do niego z prośbą i tą drogą nabyć DVD. Celem jest poinformowanie jak największej ilości ludzi o tym, iż DVD jest u tych osób dostępne oraz umożliwienie skontaktowania się nawzajem celem rozpowszechnienia nagrania. Mamy nadzieję, iż wspólnie ukrócimy wszelkie próby sprzedawania po zawyżonych cenach i "zdarcia" pieniędzy. Chcemy, aby w jak najkrótszym czasie DVD stało się ogólnodostępne.


Dla wszystkich, którzy chcą nabyć DVD za naszym pośrednictwem (i przynależą do FK Overkill.pl) ustalamy cenę 7 zł - w skład której wchodzi płyta DVD, wydruk okładki oraz koszta wysyłki. W żadnym wypadku nie chcemy na płycie zarobić, spodziewamy się jednak sporej ilości zamówień, nie możemy więc sobie pozwolić na sponsorowanie wszystkich nośników. Płyty będą rozsyłane od najbliższego piątku. Osoba Didymosa, jednego z najlepszych traderów w Polsce, (polecam stronę Met.of.pl) gwarantuje zarówno pewność wysyłki jak i dotrzymanie terminów. Nie mniej jednak prosimy o cierpliwość - w tym momencie wypalonych jest 50 sztuk, do piątku ta liczba prawdopodobnie się podwoi. Konto, na które należy wpłacać pieniądze zostanie podane w mailu informującym o przyjęciu zgłoszenia kupna. Prosimy wpisać swój numer ID_FC, nick oraz adres na dokumencie wpłaty.

Prosimy o informowanie nas o wszelkich próbach zarobku na tych płytach - sprzedajemy je wam po kosztach produkcji i celowo upubliczniamy miasto, z którego pochodzicie, aby każdy zainteresowany z waszego otoczenia mógł się do Was zwrócić z prośbą o udostępnienie nagrania. Mamy nadzieję, że staniecie na wysokości zadania i wspólnie pomożecie nam rozpowszechnić to nagranie w Polsce. Pamiętajcie, iż jest to bootleg z zapisem koncertu, na którym wspólnie bawiło się 50 tysięcy osób. Nie trzymajcie DVD dla siebie, rozprowadzajcie je, a wszystkich, którzy są skłonni kupić ten zapis informujcie, iż szukając u nas można znaleźć kogoś, kto udostępni płytę za darmo, bądź też po kosztach produkcji. Mamy nadzieję, iż wspólnie udaremnimy wszelkie zakusy na łatwy zarobek.

W jaki sposób zapisać się na DVD? Należy zalogować się na swoje konto na zamkniętych stronach FK Overkill.pl a następnie w menu fanklub wybrać opcję DVD. Prosimy o dokładne wypełnienie wszystkich podanych pól. Listę osób zapisanych na DVD, jak i listę osób do których DVD zostało wysłane możecie znaleźć klikając na poniższy link:


LISTA OSÓB POSIADAJACYCH DVD CHORZÓW 2004


Raz jeszcze prosimy, o informowanie swoich znajomych o możliwości nabycia DVD u nas po kosztach produkcji. Z góry serdecznie dziękujemy !!

Podstawowe informacje:
31.05.2004 - Stadion Śląski, Chorzów, Polska
source: AUD, video quality: B, audio quality: B+, time: 01:54:04

Livemetallica Info:

This was the largest venue Metallica has performed at in Poland, as a headlining act. They did perform at the same venue, Slaski Stadium, in 1991 on the Monsters Of Rock Tour together with AC/DC.

This was the first time King Nothing has been performed in Europe since July 18, 1999.

This was the second time No Leaf Clover has been performed in Europe. Prior to that it was performed in Berlin on November 11, 1999 during the S&M Tour.

This was the first time Dyers Eve was played in Europe.


<Center>Setlista bootlega:

Opening Gates

It`s A Long Way To The Top
The Ecstasy of GoldBlackened
Fuel
The Four Horsemen
Kirk Doodle #1
Fade to Black
<strike>Frantic</strike> (missing
<strike>King Nothing</strike> (missing)
No Leaf Clover
<strike>St. Anger</strike> (missing)
Sad But True
Creeping Death
Battery
Wherever I May Roam
Melbourne
Nothing Else Matters
Master Of Puppets
One
Enter Sandman
Dyers Eve
Seek and Destroy
</center>
Jak widać brakuje 3 piosenek: Frantic, King Nothing oraz St. Anger. Są one po prostu wycięte z bootlega i nie ma po nich śladu. Nie są one urwane czy też w jakikolwiek inny sposób widoczne. Widoczne powyżej menu Chapters DVD jest ruchome, tzn. oznaczeniem każdego chaptera nie jest tylko zdjęcie, ale ścieżka video piosenki. Sama jakość DVD nie jest najlepsza, jest ono kręcone z trybun i wszelkie próby przybliżenia obrazu kończą się jego rozmyciem. Niemniej jednak jest to jedna z obowiązkowych pozycji w biblioteczce polskiego fana Metalliki. Poniżej próbki video oraz kilka fotek.
Video:

Sad But True (30 sec) 4,7 MB (dostępne tutaj )

Enter Sandman (30 sec) 4,8 MB (dostępne tutaj)<center>
LISTA OSÓB POSIADAJACYCH DVD CHORZÓW 2004


Członkowie polskiego Fan Klubu Metalliki Overkill.pl

Dyskusja na forum

Waszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
PiterP
29.04.2019 18:04:57
O  IP: 91.224.217.45
Witam
Zwracam sie z uprzejmą prośbą o udostępnienie koncetru z Chorzowa z 2004 roku .Fanem Metalliki jestem chyba od zawsze lecz nie wszystkich
koncertach Mety dane było mi byc a ten w Chorzowie bardzo żałuje ale chciałem byc ale los inaczej chciał .Szanowni administratorzy i moderatorzy proszę o szansę obejrzenia tego zapisu naszej super grupy
PS.Obiecuje zamiescic recenzje i moje odczucia po odworzeniu tego wystepu
z góry bardzo dziekuje pozdrawiam cała Brać Overkilla i szanownych ad[color=red]
ministratów tak pięknego projektu którzy wiedzą co w Metalice piszczy[/color]
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak