W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Dave Mustaine: "Nie słuchałem ostatniej płyty Metalliki"
dodane 21.06.2023 12:46:40 przez: Dudrix
wyświetleń: 1337
W najnowszym wywiadzie dla portalu Guitar World, Dave Mustaine został zapytany o jego opinię na temat najnowszego albumu Metalliki oraz solówek Kirka.GUITAR WORLD: Nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał o twoją opinię na temat "72 Seasons" Metalliki. Słuchałeś?
DAVE MUSTAINE: Nie, nie słuchałem ostatniej płyty Metalliki. Ale był taki czas, jakieś 20 lat temu, kiedy nie byliśmy wobec siebie przyjaźni, kiedy nie mogłem słuchać ich muzyki, za każdym razem gdy leciała w radiu. Ale nic z tych rzeczy już nie przeszkadza mnie i to nie dlatego nie słyszałem tej płyty, zwłaszcza po tym, co zrobiliśmy z Wielką Czwórką. Bo naprawdę myślę, że powinniśmy to zrobić ponownie.

GW: Jak myślisz, jak Metallica wypada na tle obecnej wersji Megadeth?
DM: Prawdopodobnie nie jest to na miejscu, aby ludzie pytali, czy są przeciwni temu, co robi Megadeth. Naprawdę porównuję Megadeth i Metallicę do Ramones i The Clash. Pamiętam, że jeden z magazynów gitarowych powiedział to dawno temu i miało to dla mnie wiele sensu. Zawsze uważałem ten pomysł za fajną rzecz. Tak więc, zabawne są te porównania i myślę, że dobrze się one układają przeciwko nam. Różnimy się pod pewnymi względami, ale wciąż mamy wielu tych samych fanów.

GW: Czy uważasz, że ostatnia krytyka Kirka za jego solówki jest sprawiedliwa?
DM: Zależy, o które jego solówki pytasz (śmiech). Żarty na bok. Często się nabijałem z Kirka. Ale było to niesprawiedliwe, bo nigdy nic złego mi nie zrobił. Gdy tylko czułem się odrzucony lub napiętnowany przez Jamesa lub Larsa łatwo było się odegrać na Kirku. Prawda jest taka, że czuję się zaszczycony, że Kirk próbował grać moje solówki w taki sposób we wczesnych utworach.

GW: Co masz na myśli?
DM: Cóż, niektórzy pewnie woleliby napisać je zupełnie na nowo. Uważam to za zaszczyt, że Kirk wziął solówki które napisałem i starał się zagrać jak najlepiej. Pewnie nie było to łatwe. Był czas, że Kirk wygrywał każdy plebiscyt na najlepszego gitarzystę. Zawsze był bardzo dobry. Był dobry, gdy grał w Exodus i cały czas jest dobry z Metallicą. Ale czy to oznacza, że Kirk Hammett jest Dave’em Mustaine’em? Nie. A czy Dave Mustaine jest Kirkiem Hammettem? Też nie.

Dudrix

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak