W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Dave Mustaine kończy dziś 60 lat
dodane 13.09.2021 23:58:43 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 3184
60 lat temu w La Mesa w stanie Kalifornia urodził się Dave Mustaine. Muzyk był członkiem Metalliki w latach 1982-1983. Pomimo jego krótkiego stażu w zespole warto właśnie dziś złożyć mu serdeczne życzenia z okazji jego okrągłych urodzin.Dave Mustaine znalazł się w Metallice, ponieważ Lars Ulrich na początku 1982 roku postanowił zamieścić kolejne ogłoszenie w Recyclerze szukając gitarzysty prowadzącego. Odpowiedział na nie oczywiście nasz bohater dnia, czyli Dave Mustaine. Ciekawostka jest taka, że na spotkaniu z zespołem Dave nie musiał nawet grać, ponieważ samo jego dotychczasowe doświadczenie zrobiło wystarczające wrażenie na Hetfieldzie i Ulrichu. Z ustabilizowanym już składem Metallica zagrała wtedy swój pierwszy koncert 14 marca 1982 w Radio City w Anaheim w stanie Kalifornia. Do końca 1982 r. zespół głównie dawał koncerty, nagrał z Davem kilka dem. Na początku 1982 roku Metallica nagrała utwór „Hit the Lights”, w składzie Hetfield (bas, gitara i wokal), Ulrich na bębnach oraz Dave Mustaine na gitarze prowadzącej. 14 czerwca 1982 została wydana pierwsza edycja Metal Massacre z tym właśnie utworem.

W 1983 roku Dave Mustaine wraz z Davem Ellefsonem założył grupę Megadeth. Nazwa zespołu to fonetyczne brzmienie angielskiego (megadeath) określenia hipotetycznej jednostki miar, oznaczającej liczbę miliona osób, które zginęłyby w wyniku eksplozji nuklearnej. Zespół istnieje do dzisiaj i odnosi wiele sukcesów, zalicza się też do tzw. Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. Nakład ze sprzedaży wszystkich płyt grupy wynosi ponad 38 milionów egzemplarzy na całym świecie.

17 czerwca 2019 r. Mustaine ogłosił publicznie, że zdiagnozowano u niego raka krtani oraz, że poddał się jego leczeniu. 31 stycznia 2020 r. podczas jednego z koncertów Megadeth ogłosił, że obecnie jest już wolny od nowotworu.

Wraz z fanami Megadeth również ekipa overkilla życzu mu dużo zdrowia i wielu kolejnych lat mocnego grania.STO LAT DAVE !!!Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak