W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Demo "No Life 'Til Leather" na razie nie ukaże się na CD
dodane 14.06.2016 16:00:40 przez: Marios
wyświetleń: 3353
Zapowiadana na lato ubiegłego roku, rozszerzona wersja demo Metalliki „No Life ‘Til Leather” nadal się nie ukazała. Miała być płyta CD, winyl i limitowana wersja deluxe box. Wydanie demo zostało wstrzymane ze względu na nieuregulowane kwestie prawne.


Kaseta „No Life ‘Til Leather” pojawiła się w limitowanej edycji w kwietniu 2015 roku w ramach Record Store Day. Była dostępna wyłącznie w niezależnych sklepach muzycznych. Okładka dołączona do kasety zawiera grafikę wykonaną przez Larsa do oryginalnej kasety demo, wraz z własnoręcznym pismem. To właśnie w kwietniu ubiegłego roku zespół obiecywał, że „No Life..” trafi w końcu na CD, na płytę winylową, oraz jako zestaw kolekcjonerski.

Taśma z siedmioma utworami została nagrana w pierwszym składzie, w jakim Metallica pojawiła się na scenie: Hetfield/Ulrich/Mustaine/McGovney. Nagranie demówki „No Life...” opłacił Kenny Kane – właściciel punkowej wytwórni High Velocity. Nagrania „No Life ‘Til Leather” miały pojawić się w formie epki w 1982 roku.

Lars wyjaśnił, dlaczego rozszerzona edycja „No Life...” nie ujrzała jeszcze światła dziennego:

Pojawiły się nieoczekiwane trudności od strony prawnej, które uniemożliwiły wydanie tego w takiej formie, jaką sobie założyliśmy. Spędziliśmy trochę czasu na przepychankach, ale doszliśmy z Jamesem do wniosku, że nie warto grzęznąć w tym bagnie. [Wydanie demo na CD] miało być świętem, a skończyło się przeciąganiem liny, więc pomyślałem: Wiesz co? Pieprzyć to. Robimy "Kill ‘Em All”.


Ulrich nie chciał wnikać w szczegóły problemów, które uniemożliwiają wypuszczenie demo: To jest trochę bardziej skomplikowane – stwierdził. Nie ma powodu, by się w to wgłębiać. To po prostu coś, czego się nie spodziewaliśmy. Perkusista wyjaśnił jednak, że w zespole tliła się jeszcze nadzieja, że „No Life ‘Til Leather” pojawi się w późniejszym terminie:

Jak wiecie, jestem wiecznym optymistą i dla mnie ta pieprzona szklanka jest do połowy pełna, więc kto wie... Wspaniale byłoby podzielić się „No Life..” za rok lub dwa z naszymi fanami. Nie zamykamy drzwi dla tego projektu.Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Marios
16.06.2016 12:34:36
O  IP: 88.156.133.111
I teraz pytanie: Czy pan Kenny Kane upomniał się o procent, jako pierwszy "inwestor", czy jednak ingerencja "turn down bass on amp" okazała się niewystarczająca i McGovney wykonał telefon ze stanowczą prośbą o tantiemy?
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak