W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Dream Theater covertujący Metallike
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 1744
19 lutego podczas trasy koncertowej po Europie Dream Theater zagrali dwa koncerty w Razmatazz w Barcelonie. Pierwszy występ - nic specjalnego - za to druga noc przyniosła fanom nie lada gratkę. Koncert zapowiadany jako "specjalny" - kończący trasę - był w rzeczywistości złożony w całości (poza intrem) z 8 utworów Metalliki z "Master Of Puppets".

Dream Theater nie ukrywa swojej fascynacji Metalliką, kilka razy na koncertach grali "Damage Inc." oraz "Enter Sandman" a także riffy z poszczególnych utworów. Tym razem jednak cały koncert poświęcony był muzyce z trzeciego krążka Metalliki. Muzycy mieli na sobie koszulki z podobiznami członków zespołu, a nad sceną powiewała flaga Mastera.
Dream Theater gra zdecydowanie "słabszą" muzyke dlatego też wykonane utwory brzmiały niezwykle ciekawe - wokalista James LaBrie ma znacznie bardziej melodyjniejszy, przez co mniej mocny głos niż Hetfield, obok gitar i perkusji pojawił sie także keyboard. John Petrucci natomiast starał sie nadać riffom granym przez Kirka troche swojego własnego kolorytu.
Jak relacjonuje jednak jeden z uczestników publiczności (w sile 2 tyś.) to nie przeszkadzało i śpiewała razem z zespołem - było głośno i tłoczno !!!
ToMek 'Cause We're Metallicahttp://www.metallicenter.art.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak