W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
ESP oficjalnie ogłasza nowy model gitary Kirka Hammetta
dodane 03.02.2021 13:19:34 przez: Marios
wyświetleń: 2226
Pomysł na nowy instrument od ESP oparty jest na słynnej sygnaturze KH-3, na której gitarzysta ostro sobie poczynał podczas koncertów promujących The Black Album. 30-lecie tej monstrualnej trasy zostanie uświetnione nową wersją charakterystycznej gitary.


W dniach 18-22 stycznia odbywały się targi muzyczne NAMM 2021. Z powodu pandemii nie było klasycznych wystaw i nie było odwiedzających, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Tym razem wszelkie nowości śledzone były przez Internet. Jednym z najgorętszych zaprezentowanych instrumentów była gitara sygnowana nazwiskiem Kirka.

Mowa o modelu KH-3 Spider Eclipse. Całość oparta o model znanej czarnej gitary, której Hammett używał w trakcie trasy Wherever We May Roam w roku 1992. O nową sygnaturę słynnego Pająka poprosił sam Kirk Hammett z okazjo 30-lecia. Instrument zrodził się z jego potrzeby stworzenia gitary z pojedynczym wycięciem, która będzie posiadała cechy sygnowanego modelu KH-2 w stylu Stratocastera. Grafikę pająka, która zdobi dolną część zaprojektował Pushead we własnej osobie. Graficzny projekt to kalka z oryginalnej gitary KH-3.

Konstrukcyjnie KH-3 Spider Eclipce to olchowy korpus, wyjątkowo płaski, trzyczęściowy klonowy gryf w kształcie litery U oraz 24-progowa hebanowa podstrunnica z grafikami czaszek ze skrzyżowanymi piszczelami. Jako osprzęt wykorzystano sygnowane przetworniki EMG Bonebreaker oraz mostek Floyd Rose 1000.

Naprawdę podoba mi się w dotyku ten kształt z pojedynczym wycięciem i pomyślałem, że wspaniale byłoby dodać moje zwyczajne przetworniki EMG – mówi Hammett. Mamy tu również idealne miejsce, by fantastycznie wpasować zabójczą grafikę od Pusheada, którą Brian narysował specjalnie dla tej gitary w tamtych czasach!

Rocznicowy model KH3-Spider przygotowany na 30-lecie jest dostępny od lutego 2021 roku jako edycja limitowana. Będzie też ręcznie robiona wersja ESP – do zdobycia pod koniec roku. Więcej informacji na stronie producenta.

Jeśli choć trochę interesuje Was świat gitar, na których grają James i Kirk, nadal serdecznie polecam witrynę Guitars Collector. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat instrumentów gitarzystów Metalliki i nie tylko. Strona na bieżąco aktualizowana.

gitary Jamesa


gitary Kirkaźródło niusa

Marios
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak