W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
High Plains Drifter - TELEDYSK Kirka Hammetta
dodane 24.04.2022 00:09:45 przez: Marios
wyświetleń: 3050
Kirk Hammett w dniu premiery swojej pierwszej epki (23 kwietnia) zaprezentował na własnym kanale YouTube teledysk do dobrze już znanego singla High Plains Drifter.
Mściciel jest trzecim utworem na Portals i jednocześnie jedną z dwóch kompozycji, nad którymi Hammett pracował u boku Edwina Outwatera – dyrygenta i głównego aranżera partii orkiestrowych przy okazji projektu S&M2. Ciekawostką wartą odnotowania jest fakt, że zarówno przy Maiden and the Monster (z roku 2017) oraz The Jinn (2019), współkompozytorką jest żona Kirka – Lani. Pozostałe dwa utwory wypełniające epkę to robota Kirka i Edwina, którzy w sierpniu 2020 roku pracowali wespół z członkami Orkiestry San Francisco.

Kirk: Edwin od razu przypadł mi do gustu, gdyż emanował niesamowitą energią i z ogromnym entuzjazmem podchodził do projektu. Poza tym tak samo jak ja ma skrzywienie na punkcie horrorów. Zagrałem mu kilka fragmentów instrumentalnych, które skomponowałem do reklamówki mojego muzeum horroru. Bardzo mu się spodobały i zaczęliśmy razem pracować nad trzecim. W przyszłym miesiącu zamierzamy wejść do studia, żeby to nagrać (oba nagrania rejestrowano w sierpniu 2020 – przyp. Marios) – mówił Hammett na łamach październikowego wydania miesięcznika Teraz Rock w 2020 roku.Kirk w hollywodzkim Henson Studios w Kalifornii (sierpień 2020)O samym High Plains Drifter Hammett informuje: Muzyka do “Mściciela” to był na początku stworzony przeze mnie 2,5 minutowy fragment zagrany na akustyku w stylu flamenco. Bardzo mi się spodobał, ale był to jeden z tych riffów, które trudno byłoby wpasować w Metallicę. Wiedziałem, że chcę to gdzieś wykorzystać, mimo tego, że muzyka ta powstała w bardzo spontaniczny sposób. Siedziałem sobie na dworze i bawiłem się akustyczną gitarą, którą właśnie kupiłem. To był moment, gdy pojawił się ten fragment. Byłem zdeterminowany do tego, by dać mu przetrwać; by miał swój moment.


gitara: Kirk Hammett
klawisze i aranżacja orkiestry: Edwin Outwater
harfa: Emmanuel Ceysson
wiolonczela: Ben Lash
róg: Andrew Bain
altówka: Nadia Sirota
skrzypce: Nathan Cole and Akiko Turamoto
wokaliza: Eliza Bagg
perkusja: Jon Theodore
gitara basowa: Brad Cummings


animacja: Studio AWESOME+MODEST


Marisos
Overkill.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 3
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
MaciekP
25.04.2022 00:25:57
O  IP: 89.64.113.28
Ps. Opinia na temat ulubionego utworu nie jest jeszcze wyrobiona wielokrotnym przesłuchaniem, lecz to opinia po przesłuchaniu jednokrotnym. Zostawiłem to sobie na teraz po powrocie z wycieczki do Berlina;) Teraz znowu leci od początku. Pójdę spać potem;)
MaciekP
25.04.2022 00:23:33
O  IP: 89.64.113.28
Mój ulubiony utwór z EPki Kirka to ostatni. Bardzo się cieszę, że w końcu nagrał materiał solowy i jedyna jego wada, to że tak krótko i że tak późno, dopiero w roku, w którym skończy 60 lat! Z drugiej jednak strony - jeśli nie miał więcej pomysłów to dobrze, że nie dawał wypełniaczy, a jeśli nie miał ich przez tyle lat, dobrze że nie wydawał słabych płyt. W każdym razie- cieszmy się tym materiałem bo jest naprawdę okej. Ja bym dał tak na spokojnie 4/5 gwiazdek.
Marios
24.04.2022 00:32:01
O  IP: 87.205.45.181
Memento: Nie wsiadaj za kółko po pijaku. Nawet w depresji... W takiej sytuacji skorzystaj z pomocy specjalisty; nawet wówczas, gdy rodzina każe Ci tylko "wziąć się w garść".
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak