W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Internetowy koncert Metalliki zarobił 1,3 mln dolarów
dodane 25.11.2020 14:17:28 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 2333
14 listopada Metallica wystąpiła w HQ. Był to pierwszy koncert kapeli, który na żywo można było obejrzeć w systemie pay-per-view. Zespół podsumowuje efekty wydarzenia, które tak naprawdę się jeszcze nie kończy...


Internetowy, akustyczno-elektryczny koncert odbił się szerokim echem w szeregach Metalliki i przyniósł ogromne korzyści dla ich fundacji. O samym koncercie w formie recenzji pisaliśmy już wcześniej TUTAJ. Metallica postanowiła podzielić się z fanami kilkoma informacjami na temat minionego wydarzenia.

Na stronie fundacji All Within My Hands pojawił się wpis następującej treści:

Ze względu na duże zainteresowanie, streamingowa impreza Helping Hands 2020, która przyniosła naszej fundacji wymierne korzyści, została przedłużona! Koncert dobiegł końca, aukcje również, ale jeśli przegapiliście streaming na żywo, teraz macie szansę na zobaczenie tego wyjątkowego, światowego, koncertowego wydarzenia. A wszystko dzięki wideo na żądanie w systemie pay-per-view. Pakiety dostępu można kupować do godz. 23.59 czasu pacyficznego, do wtorku 1 grudnia TUTAJ (do środy do godz. 8.59 polskiego czasu)

Bardzo wielu z Was wsparło zarówno fundację, jak i Metallicę, oglądając koncert, przekazując darowizny oraz uczestnicząc w aukcjach. Po raz kolejny Wasza hojność i dobroć nas powaliły! Dziękujemy Wam za to zaangażowanie. Dziękujemy też naszym sponsorom. To dzięki nim możliwe było przeprowadzenie transmisji live z wydarzenia, które odbyło nieco ponad tydzień temu. W ten sposób zebraliśmy ponad 1,3 mln dolarów. Pieniądze te zostaną wykorzystane we współpracy z naszymi partnerami z Feeding America i American Association of Community Colleges oraz do wspierania działań związanych z pandemią COVID-19 i pomocą w przypadku trudności, które pojawią się w przyszłych miesiącach.

Lista osób, którym chcemy podziękować, a dzięki którym Helping Hand 2020 mogło się odbyć, jest długa i nie wiemy od kogo zacząć! Są więc nasi sponsorzy oraz, ci, którzy ofiarowali na aukcje przeróżne przedmioty, jest też potężna ekipa Metalliki, która przekształciła kwaterę główną w gigantyczną interaktywną imprezę! Podziękowania ślemy tym, którzy kupili bilety i wnieśli swój wkład w jakikolwiek sposób. Dziękujemy również Zarządowi oraz Radzie Nadzorczej fundacji All Within My Hands. A! Nie możemy pominąć muzyków, którzy wsparli nas w trakcie całej zabawy: Avi i Henry. To był naprawdę niesamowity wysiłek. Mamy nadzieję, że praca, którą wykonuje All Within My Hands, ciągle inspiruje Was tak samo mocno, jak nas.

W metstore wciąż dostępne są plakaty i koszulki związane z tematem Helping Hands 2020. O kolejnych darowiznach będziemy na bieżąco informować.

Dziękujemy Wam!!!
Cały wpis z oficjalnej strony możemy podejrzeć TUTAJ

Warto też spojrzeć na video, które Lars zamieścił na swoim Instagramie kilka godzin po koncercie. Filmik ujawnia kulisty powstawania sceny na potrzeby wydarzenia. Ekipa Metalliki naprawdę odwaliła małe czary-mary z przygotowaniem HQ. Można je obejrzeć TUTAJMarios
No Leaf Clover

Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 5
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
No Leaf Clover
25.11.2020 22:32:51
O  IP: 0.0.0.178
NIKT ano jasne, ma się rozumieć :)

mnie bardziej chodziło o to, że teraz nie ma innej opcji, więc lepiej online niż nic, ale i to może się znudzić w pandemii, zwłaszcza, że mamy dostęp do nieograniczonej liczby koncertów chociażby na YT, za darmo i jeszcze za czasów lepszej formy zespołu ;)
NIKT
25.11.2020 21:33:52
O  IP: 0.0.0.83
No Leaf Clover
"Eksperyment" w zasadzie się powiódł, no ale raczej każdy woli tradycyjnie jak chłop z babą a nie przez internet:D
No Leaf Clover
25.11.2020 20:31:42
O  IP: 0.0.0.178
Wydaje mi się, że aż tak piękny biznes to to nie jest i niedługo ludzie przestaną się tak jarać tymi koncertami online. Na razie to jest jedyna alternatywa, aby obejrzeć zespół, ale myślę, że to się szybko znudzi. Z resztą nawet sam Lars mówił jakiś czas temu, że raczej nie pójdą w tym kierunku i to zabawa na krótką metę. https://www.overkill.pl/Lars-Ulrich-w-wywiadzie-dla-CNBC,8547.html
Marios
25.11.2020 18:14:10
O  IP: 0.0.0.87
No to na oficjalne audio se jeszcze poczekamy. A jest co poprawiać :) Jak się chłopaki jorgną, że mogą za półtorej godziny grania zgarniać po milionie, to się okaże, że wcale nie trzeba zabierać w trasę 200 osób z obsługi i męczyć się lataniem z miejsca na miejsce :)
NIKT
25.11.2020 17:47:28
O  IP: 0.0.0.83
"Zdalna praca" robi się coraz bardziej popularna i nawet opłacalna :D
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak