W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
James wystąpił w Little Kids Rock (14 kwietnia 2021)
dodane 16.04.2021 12:04:25 przez: Marios
wyświetleń: 3203
Frontman Metalliki podzielił się swoimi przemyśleniami w temacie pomocy dzieciom dzięki fundacji, która dba o muzyczną edukację najmłodszych w całych Stanach Zjednoczonych.


Organizatorzy wykorzystali w materiale wideo również archiwalne fragmenty wywiadu podopiecznych Little Kids Rock z Hetfieldem z roku 2013.

Hej ludzie, jak leci?
Tu James. Gram i śpiewam w zespole, który nazywa się Metallica. Robię to już blisko 40 lat. Muzyka codziennie ratuje mi życie i jest moją pasją od naprawdę wczesnych czasów.


Czy był ktoś taki, kogo podziwiałeś, gdy byłeś dzieckiem?

Podziwiałem mojego tatę, moją mamę, też z pewnością moich starszych braci. I to właśnie do braci mogłem się odnieść jakoś bardziej, bo po części mówili moim językiem, no i przede wszystkim grali muzykę. Muzyka była obecna w naszej rodzinie. W całym domu było ją słychać. Wszędzie dookoła były instrumenty. Uważam, że muzyka jest rzeczą mocno inspirującą.

Kiedy po raz pierwszy na czymś grałeś i jaki to był instrument?

Zaczynałem od walenia w pianino. Myślałem, że mógłbym grać na perkusji, ale moja mama powiedziała, że będę grał na pianinie.

Muzyka była dla mnie eskapizmem, też łączyła, była dla mnie najlepszym przyjacielem przez całe życie.


Jak usłyszałeś o Little Kids Rock?

O Little Kids Rock usłyszałem dzięki naszej księgowej. Zaatakowała mnie tym pomysłem. Powoli atakowała mnie coraz mocniej, no i zdecydowałem wystąpić na waszym koncercie. Kocham to.

Jakie to uczucie zagrać w kapeli Little Kids Rock?

Było w tym mnóstwo zabawy. Spędziłem czas z moimi dziećmi, cała moja rodzina tam była. Byłem deczko spięty, bo trzeba było tam wyjść i pograć z dzieciakami, wiesz... Wiele razy wydawało mi się, że powinienem wszystko wiedzieć i nagle zapominam jak grać utwór, mój wzmacniacz nie chciał działać... Ale jest to część życia, część wspólnego grania, cały urok danej sytuacji. To bardzo inspiruje.


Mając do wyboru muzykę, muzykę, której naucza się w szkołach, których zwolennikiem jestem i szczęśliwe dziecko, które ma okazję być w takim miejscu, gdzie ludzie odkrywają jego możliwości i służą pomocą, jest to świetna sprawa, która może obrócić się we wspaniałą karierę. Sam jestem tutaj przykładem tego, jak muzyka może ocalić życie.
Wydarzenie w całości udostępnione na kanale Little Kids Rock:
Marios
Overkill.pl
Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak