W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Jason Newsted & The Chophouse Band - Rockin' In The Free World (2019)
dodane 13.12.2020 18:36:04 przez: Marios
wyświetleń: 2152
Na oficjalnym kanale YouTube byłego basisty Metalliki udostępniono wideo, na którym Newsted i jego The Chophouse Band wykonują kower z repertuaru Neila Younga pt. Rockin 'In The Free World. Występ zarejestrowano w marcu ubiegłego roku w Lighthouse ArtCenter w Tequesta na Florydzie.


Informacje o obu ówczesnych charytatywnych koncertach nadal do wglądu tutaj.

The Chophouse Band powstał w 1992 roku. Kapela swoją nazwę zawdzięcza domowemu studiu nagraniowemu Jasona Newsteda, które znajdowało się wówczas w San Francisco. Liderem jest oczywiście Jason, który oprócz wokalu, chwycił także za gitarę i w towarzystwie przyjaciół postanowił pograć amerykańskie standardy oraz sięgać po twórczość mniej znanych osób.

Newsted o swojej obecnej kapeli: Wszyscy świetnie się dogadujemy, bo nie ma w tym pieniędzy. Chłopaki mają własne zespoły, własne koncerty i własne rodziny. Występy organizujemy sześć razy do roku. To wszystko. Przez resztę czasu piszę i nagrywam utwory. Oni mogą cały czas grać zgodnie z teorią muzyki, mogą nazywać każdy dźwięk i akordy, które to wszystko łączą. Otoczyłem się niezłymi skurczybykami, którzy sprawiają, że między nimi prezentuję się naprawdę dobrze. Gram sobie country’owe akordy, a oni dokładają do tego swoje wywijasy, żeby wszystko dobrze wyglądało. Koncentruję się tylko na śpiewaniu i przekazywaniu tego, co chcę, żeby ludzie słyszeli.

Zapytany przez magazyn Boca o to, jak szerokie jest jego archiwum z utworami The Chophouse Band, Newsted odpowiedział: Mam dwie muzyczne Biblie: jedna jest pełna moich bohaterów, a druga to moje kompozycje. Bohaterowie zamykają się w liczbie ok. setki wykonawców – od Led Zeppelin przez Johna Prine’a aż po Dolly Parton. Natomiast mój zestaw utworów to jakieś 24, może 32 lata komponowania. Większość materiału stanowią rzeczy z ostatnich dziesięciu miesięcy. Naszą ulubioną kapelą jest w tym momencie jest Jason Isbell And The 400 Unit. Zaprzyjaźniłem się z Jasonem parę lat temu i poświęciłem czas, by nauczyć się dwudziestu numerów z jego repertuaru. Zawsze na koncercie staramy się zagrać przynajmniej jeden jego numer w stylu The Chophouse Band.
Ten Animals, 2018 - obraz Jasona Newsteda, który posłużył za scenografięźródło niusa

Marios
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak