W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Kirk Hammett mówi, że muzyka Metalliki jest łatwa - The Metallica Report: Odcinek 46
dodane 24.06.2024 09:38:11 przez: Dudrix
wyświetleń: 1115
Podczas niedawnego występu Kirka w The Metallica Report przyznał, że zawsze traktował swojego nauczyciela, Joe Satrianiego, jak 'Yodę'. Opowiedział równie o tym, że muzyka Metalliki nie jest dla niego trudna.


Nie tak dawno, podczas wspólnej czasy Satrianiego oraz Vai'a, panowie wykonali na żywo cover "Enter Sandman".

To absolutnie, całkowicie, cudowne. Uwielbiam wiele jego solówek. To Yoda, to mój Yoda, ok? Za każdym razem, gdy Yoda mówi: „Luke, Luke, zrobisz to!”, tak właśnie się czuję.

—Kirk Hammett, The Metallica Report, 2024


Kilka miesięcy temu Satriani przyznał, że podszedł do nauczania, w taki sposób, aby jego uczniowie sami odkrywali muzykę, zamiast narzucać im ścisłe zasady lub twórczy sposób myślenia. Jako przykład wskazał Kirka:

Kirk przychodził i mówił: "To jest taśma z prób, pracujemy nad piosenką. W jakiej tonacji jest ten numer?". Była to zupełnie nowa muzyka! To znaczy, różniła się od tego, co robili inni muzycy przez ostatnie sto lat. A ja mówiłem: "No cóż, nie będę ci mówił, co masz zagrać. Ale tutaj powiem ci, jak to ugryźć. Oto wybór. A potem po prostu odwalisz Kirka Hammetta.

—Joe Satriani, Talking Shred, 2024


W tym samym wywiadzie dla The Metallica Report Kirk Hammett argumentował, że muzyka jego zespołu nie jest aż tak trudna do grania, w przeciwieństwie do muzyki wywodzącej się z innych gatunków:

Powiem coś, za co ludzie mnie zabiją. Granie muzyki Metalliki nie jest dla mnie takie trudne. Trudno mi grać bebop – to jest cholernie trudne do grania. Są progresje jazzowe tam, gdzie w każdym takcie zmienia się akord, to jest trudne, bracie, uczenie się, jak grać solo, właśnie o to mi chodzi. Albo patrzenie na świetne klasyczne solówki świetnych solistów i próbowanie zagłębienia się w teorię. Muzykę Metalliki gram przez ostatnie 40 lat. Oczywiście, że jest to dla mnie łatwe. To dlatego, że jestem gitarzystą.

—Kirk Hammett, The Metallica Report, 2024
Dudrix
Overkill.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak