W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Kirk o napisaniu muzyki do filmu - "Czekam aż ktoś zadzwoni z taką propozycją"
dodane 30.07.2022 15:25:41 przez: Dudrix
wyświetleń: 2192
Fani Metalliki, którzy słyszeli pierwszy solowy album Kirka “Portals” pewnie zastanawiają się jak brzmiałaby cała ścieżka dźwiękowa do filmu w jego wykonaniu. Hammett odpowiedział na pytania serwisu Loudwire.

“Czekam aż ktoś zadzwoni z taką propozycją” odpowiedział Kirk dla portalu Loudwire.

“Nigdy nie wątpiłem, że mógłbym coś takiego zrobić. Po prostu nie miałem jeszcze okazji zamieść Po prostu nigdy nie udało mi się zaprezentować tego tam, gdzie byłbym zainteresowany. Ale myślę, że zamiast ogłaszać: „Okej, jestem gotowy na tworzenie ścieżek dźwiękowych”, pozwolę innym żeby sami zdecydowali, czy chcą ze mną pracować, czy nie”.

To podejście wydaje się być zaskakująco ostrożne w jego przypadku. Fani Kirka doskonale wiedzą, że jest on zagorzałym fanem horrorów. Utwór otwierający Portals, “Maiden and the Monster” pierwszy raz został użyty w 2017 podczas wystawy kolekcji Hammetta “It’s Alive!”.Ale Hammett kocha nie tylko horrory w stylu vintage. „Przechodzimy teraz przez drugą złotą erę horroru” – powiedział o dzisiejszych filmach. „Jest tyle wspaniałych horrorów – książek, komiksów, zabawek, filmów, seriali. To wspaniałe. Ludzie naprawdę przekraczają wszelkie granice”.

Dalej powiedział: „Przez długi czas, przez większość lat 80. i przez większość lat 90. temat horrorów powodował odruch wymiotny. Było tego za dużo, wiesz? Potem pojawił się motyw zombie i wszędzie były tylko zombie. Byłem tym bardzo zmęczony. Potem pojawiła się sprawa z „przerażającym dzieciakiem” i to było w stylu “o nie, kolejny przerażający film z upiornym dzieckiem”.

„Teraz pojawił się ten gatunek horroru ludowego. Jest to gatunek, który nigdy nie był w pełni zbadany, a ludzie go teraz odkrywają. A w konsekwencji masz kilka niesamowitych filmów, które wychodzą, są takie świetne. Midsommar (Film z 2019 r. reż. Ari Aster) jest niczym folklor, wiesz? To jeden z najlepszych horrorów, jaki pojawi się w ostatnim czasie.”źródło: LoudwireDudrixWaszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Krys
04.08.2022 08:20:12
O  IP: 217.117.139.132
Moim zdaniem Kirk powinien wszystkie swoje pomysły muzyczne materializować w studiu nagrań, niezależnie czy będą wykorzystane w filmie, czy nie. Ma tylu fanów na całym świecie, że na pewno jego muzyka znajdzie odbiorców.
OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak