W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Matt z TMCC - recenzja Lulu
dodane 17.09.2011 01:06:56 przez: ToMek
wyświetleń: 5395
Metmarian podesłał relację Matta z Klubu Kolekcjonerów Metalliki TMCC, z przesłuchania sześciu kawałków z Lulu w siedzibie Universalu w Londynie. Spróbujemy przetłumaczyć dla tych, co jeszcze jej nie przeczytali:Byłem z wizytą w Universal Music wczoraj rano, na przesłuchaniu sześciu kawałków z LULU, albumu Loutalliki. Obawiam się, że nie powaliła. Hetfield w większości śpiewa tylko back-wokale, a Reed w zasadzie tak naprawdę również nie śpiewa, bardziej wymawia wyrazy / czyta teksty, trzeba nieco czasu żeby się przyzwyczaić bo teksty w większości nie są zsynchronizowane z muzyką. Słuchanie tego to wyzwanie. Muzycznie momentami całkiem ciężko, w każdym bądź razie słychać, że to Metallica.

Kolejno kawałki:

  • Brandenburg Gate, intro na pianinie, potem luźny jamm, przypomina mi to bardzo Tuesday's Gone z Garage Inc.

  • Dragon, 11 minut, kilka niezłych partii, kilka naprawdę złych/nudnych, muzycznie OK, tekstowo... hmmmm.

  • Frustration, dobry tytuł, nie za dobry kawałek.

  • Iced Honey, to tak naprawdę jedyna “prawdziwa piosenka”, Hetfield śpiewa dość sporo w niej, całkiem chwytliwa, ciekawe teksty - "let's see if the ice will melt for you..." [Zobaczmy, czy lód się pod tobą stopi...].

  • Mistress Dread, muzycznie - Fight Fire With Fire, naprawdę szybkie riffy, ciężkie. Ale wtedy wchodzi Reed i mamrocze swoje teksty kompletnie nie do muzyki, rujnując wszystko.

  • The View, całkiem miły kawałek, naprawdę pokręcone teksty. "I am the view, I am the table" [Jestem obrazem, jestem tablicą]. Czy moge dostać te same prochy co on?


Miałem możliwość przesłuchać ten album dwa razy, może potrzeba więcej, żeby się przyzwyczaić, ale jak na razie niezłym wyzwaniem było słuchać coś takiego. Kilka naprawdę niezłych i chwytliwych fragmentów, kilka naprawdę trudnych i skomplikowanych. Powinienem dostać promo tych sześciu kawałków za kilka dni, więc napiszę coś więcej.

Cheerio,
M!
ToMek 'Cause We're Metallica
AeroMet


Waszym zdaniem
komentarzy: 42
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak