W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metallica Vinyl Club #8: Leftovers from The Black Album Box Set
dodane 01.02.2023 14:26:17 przez: Marios
wyświetleń: 1114
Do klubowiczów Winylowego Klubu Metalliki trafiają właśnie przesyłki z czwartą, finałową płytą drugiej edycji Metallica Vinyl Club, a na niej reszta materiału, która nie zmieściła się w boksie Czarnego Albumu.Jeśli paczkę do Was zaadresował pan Harvey F Sorrow, wiecie już, co jest w środku – ósmy krążek winylowej serii. Ósmy i jak na razie ostatni. Być może na zawsze, ponieważ klubowicze otrzymali wiadomości, że na ten moment Metallica nie odnawia subskrybcji na kolejną edycję.

Lars: A teraz czas na kilka słów do tego wydania, których i tak nikt nie czyta. Przekazuję je więc jedynemu człowiekowi trwającemu w okopach, który je, śpi i cierpi przedzierając się przez rarytasy, dziwactwa i bezsensowny materiał ‘Talliki… Spider-Dan!

Dan Nykolayko: 29 godzin. DWADZIEŚCIA DZIEWIĘĆ GODZIN. Tyle materiału mieści potwór, którym jest box z "Czarnym Albumem". 29 godzin. Niech to będzie zachętą. To ponad doba na przejrzenie wszystkiego, co zostało zebranie od ’90 do ’93 roku. Można by pomyśleć, że udało nam się upchnąć w tym pudle każdy interesujący fragment tamtej epoki, prawda? Ha! Oczywiście, że nie!

Ograniczony przeklętym 80-minutowym maksymalnym czasem odtwarzania płyty CD i chcący utrzymać liczbę krążków na akceptowalnym poziomie daleko od setki, musiałem wyciąć kupę tego gówna. Niektóre cięcia miały sens. Czy naprawdę potrzebujesz siedemnastu różnych podejść „Holier”? Tak, nie sądzę. Ale było kilka rzeczy, które albo nie pasowały do kontekstu, jaki próbowałem ułożyć, albo po prostu nie spinały się w czasie.

Więc tak, macie tu… cztery nagrania, których nie ma w boksie "Czarnego Albumu": jedyny w swoim rodzaju „strings & vocal mix” „Nothing”; zabójczy instrumentalny surowy mix „Misery”; jedyne koncertowe wykonanie „No Remorse” na całej trasie oraz czadową wersję „Straw” z trasy z Gunsami.

Teraz, kiedy wszyscy (mam nadzieję) osiągnęliśmy maksymalny poziom przedstawienia materiałów z "Czarnego Albumu", czas zacząć rozglądać się za czymś. Wybaczcie, ale czekają na mnie do odsłuchu 43 nagrane podejścia do „Jack” i „Ronnie”.


Leftovers from The Black Album Box Set


Nothing Else Matters
(String & Vocal Mix)

My Friend of Misery
(December 19th, 1990 Rough Mix)

No Remorse
(Live at Day on the Green, Oakland, CA - October 12th, 1991)

The Shortest Straw
(Live at Castle Farms Music Theater, Charlevoix, MI - June 27th, 1992)


Marios
Overkill.pl
Waszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
koynrad
05.02.2023 22:46:18
O  IP: 31.182.204.185
Jason kompletuje skład do czegoś ciężkiego :P

https://loudwire.com/jason-newsted-heavy-new-band-auditioning-guitarists/

OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak