W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metallica i Stranger Things - słów kilka na temat powrotu Master of Puppets na listy przebojów VIDEO
dodane 01.08.2022 04:35:45 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 2735
"Chrissy, this is for you" - tak brzmią słowa, które w pewnych kręgach przejdą już do historii.

Jakiś czas temu obiecywaliśmy Wam artykuł na temat pojawienia się utworu Master of Puppets w serialu Stranger Things. Plany lekko się zmieniły i na Overkillu oraz na naszej Facebookowej stronie pojawiło się już kilka krótszych wzmianek i tekstów w formie newsów oraz postów na ten temat. Dzisiaj zapraszam Was na kolejnych słów kilka w tym temacie.
Dzięki współpracy z naszym drugim redaktorem Dudrixem, który o Master of Puppets w serialu Stranger Things pisał już TUTAJ dzisiaj ze swojego ramienia dokładam już tylko cegiełkę w postaci dwóch zaległych wideo i kilku ciekawostek w tym temacie.

Pierwsze z nich to scena z użyciem utworu w serialu Stranger Things. Dla tych co jeszcze nie widzieli - zachęcam do nadrobienia.

Kolejne wideo to nagranie z TikToka, jakie Metallica wrzuciła w formie szybkiej reakcji na wielkie "bum" związane z nagłym rozpowszechnianiem się utworu.

Nie było to byle jakie "bum", bowiem sprawy potoczyły się szybko i na wielką skalę. "Master of Puppets" zdobyło w przeciągu kilku dni ogromną popularność i zadebiutowało nawet na liście Billboard Hot 100 ... 36 lat po jego wydaniu. Można? Można. Jak widać utwór Metalliki podzielił sukces "Running Up That Hill (A Deal with God)" autorstwa Kate Bush, który również po wybrzmieniu na netflixowskim ekranie wrócił na listy przebojów, aby z dumą mieć po latach ponownie swoje 5 minut na popkulturowej arenie.

Z własnych obserwacji mogę dodać, że śledząc Światowy Top na Spotify, 8 lipca można było dostrzec taki obrazek (podzielę się w tym celu screenem z własnego telefonu stąd słaba jakość):

W związku z przypływem nowych, młodych wielbicieli utworu, na fali chwilowego sukcesu serialu niestety, w internecie pojawiło się sporo krytyki wśród starszych fanów zespołu. Metallica bardzo szybko wydała krótkie, lecz treściwe oświadczenie w którym zadeklarowała, że każdy fan sprawia im ogromną radość i jest dla nich tak samo ważny "niezależnie od tego czy jest fanem od 40 lat czy od 40 minut".

No i chyba już ostatnia ciekawostka na dziś. Przy serialowej wersji utworu Master of Puppets, który jest lekko skrócony i zmieniony, pracował 17-letni syn basisty Metalliki – Tye Trujillo. Jak poinformował w mediach społecznościowych jego ojciec Rob - "syn wprowadził do utworu dodatkowe partie gitarowe".


No Leaf Clover
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Krys
11.08.2022 08:09:22
O  IP: 195.150.24.4
Ten Utwór oraz Ta Płyta na zawsze zmieniły oblicze metalowej ziemi.
Do dzisiaj mam Tą Płytę w samochodzie i słucham ja kilka razy w miesiącu, a słucham jej już jakiś 33 lata ...
Nikt nigdy nie nagra takiego materiału, to natchnienie pochodziło od sił nadprzyrodzonych, Ta Płyta miażdży mnie za każdym razem kiedy ja słucham.
OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak