W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metallica kupiła tłocznię płyt winylowych
dodane 17.03.2023 21:14:48 przez: Marios
wyświetleń: 3016
Tłocznia znajduje się w Wirginii, a zespół nabył większościowe udziały istniejącej tam od 1996 roku firmy Furnace Record Pressing, która od roku 2014 wyprodukowała dla Metalliki ponad pięć milionów płyt winylowych. To właśnie w Wirginii zostały wytłoczone luksusowe wielopłytowe boxy ze zremasterowanymi albumami Kill ‘Em All, Ride the Lightning, Master of Puppets, czy …And Justice For All.


źródło: www.yahoo.com


Na swoim Instagramie Furnace Record Pressing informują:

14 marca 2023 roku - Metallica i Furnace Record Pressing ogłaszają dziś, że zespół nabył większościowy pakiet udziałów firmy Furnace – wiodącego producenta i dostawcy wysokiej jakości płyt winylowych. Jest to kontynuacja wieloletniego związku między kapelą a Furnace, gdzie począwszy od 2014 roku wyprodukowaliśmy dla Metalliki ponad 5 milionów płyt.

Wspólnie pracowaliśmy także nad przełomowymi projektami, którymi są luksusowe wielopłytowe boxy ze zremasterowanymi albumami Kill ‘Em All, Ride the Lightning, Master of Puppets, …And Justice For All, The Black Album. Również u nas został wyprodukowany box S&M2. Nasze relacje są owocne, zakorzenione we wspólnym dążeniu do niezależności i pełnym pasji skupieniu na jakości. Ta współpraca to kolejny przykład niesłabnącego zaangażowania Metalliki w artystyczną kontrolę nad wszystkimi aspektami swojej kariery, a także ukłon w stronę fanów i możliwość zaspokojenia ogromnego popytu na katalog Metalliki na płytach winylowych. Dzięki partnerskim relacjom z Furnace Record Pressing, współpraca ta umożliwi zespołowi i ich wytwórni Blackened Recordings, lepsze zaspokajanie potrzeb fanów na winyle od Metalliki. Inni artyści nadal będą korzystać z usług Furnace.Założona przez Erica Astora w 1996 roku firma Furnace Record Pressing znana jest z produkcji niezwykle wysokiej jakości płyt winylowych w najnowocześniejszym obiekcie o powierzchni ponad 20 000 m2 w Aleksandrii w Stanie Wirginia. Dzięki dwunastu prasom Pheenix Alpha i dwóm Finebilt, Furnace jest jedną z największych firm tłoczących płyty w USA. Zajmujemy się również usługami pakowania płyt i wszystkimi innymi potrzebnymi w tej branży. Oprócz Metalliki, klientami Furnace są mejdżersi muzyczni, wytwórnie płytowe, czy niezależni klienci z kręgu punk rocka. Eric Astor (założyciel i dyrektor generalny), Ali Miller (dyrektor operacyjny) i Marc Reiter (wicedyrektor ds. operacyjnych) będą nadal pełnić swoje funcie w zarządzie Furnace. Każdy z nich nadal pozostaje udziałowcem.
Postać Reitera fani Metalliki powinni kojarzyć, ponieważ od wielu, wielu lat Marc jest jedną z głównych postaci Q Prime, która to firma menadżerska dba o interesy Metalliki i pomaga zespołowi w realizacji artystycznych wizji. Ale uwaga! To nie jest ten Mark Reiter od Metalliki! W tłoczni pracuje drugi człowiek o identycznym imieniu i nazwisku. Stworzenie w Furnace oddanej i doświadczonej rodziny ekspertów, jaką firma jest dzisiaj, było ogromnym, ale niezwykle satysfakcjonującym wysiłkiem – powiedział Eric Astor – założyciel Furnace. Świadomość, że nasza długoterminowa przyszłość jest zabezpieczona, a także możliwość lepszego wykorzystania dalszych możliwości rozwoju jest naprawdę czymś ekscytującym dla każdego pracownika. Ali Miller, dyrektor operacyjny, dodał: W Metallice znaleźliśmy idealnych partnerów. Chcą, byśmy nadal koncentrowali naszą uwagę na kliencie, z niecierpliwością więc czekamy na zapewnienie jeszcze większej przepustowości i poszerzania w przyszłości naszych usług dla klientów.Stworzenie oddanej i doświadczonej rodziny ekspertów, jaką firma jest dzisiaj, było ogromnym, ale niezwykle satysfakcjonującym wysiłkiem (Eric Astor).Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi z faktu podniesienia współpracy z Furnance – a konkretnie z Erikiem, Alim i Markiem – na wyższy poziom – powiedział Lars Ulrich, współzałożyciel Metalliki. Ich duch niezależności, pasja, jaką pałają do swojego rzemiosła… Jeśli chodzi o tę kulturę, jesteśmy pokrewnymi duszami – dodał James Hetfield. Furnance było w stosunku do nas wspaniałe. Do nas i co ważniejsze, do naszych fanów. Ta pogłębiona relacja między Metallicą a Furnance gwarantuje, że fani płyt winylowych z całego świata, a w szczególności członkowie naszego fanklubu, będą mieli w przyszłości stały dostęp do wysokiej jakości produktów.

Billboard przypomina o liczbach, jakie kapela obecnie wykręca na rynku winyli: W 2021 i 2022 roku Metallica znalazła się wśród najlepiej sprzedających się zespołów na winylach w USA - według Luminate - nr 6 w 2022 roku z 387 000 sprzedanych albumów i nr 7 w 2021 roku z 337 000 sprzedanych kopii. Jest to szczególnie niezwykłe w przypadku marki, która nie wydała nowego [studyjnego] albumu od 2016 roku. W 2022 r. najpopularniejszym wydawnictwem grupy był "Master of Puppets", który sprzedał się w liczbie 91 000 sztuk; następnym w kolejce okazał się „The Black Album” oraz "Ride the Lightning". Fani ze Stanów Zjednoczonych nabywają około połowy światowej sprzedaży winyli zespołu.

Victor Klaim, prezes Remington – firmy produkującej golarki - stwierdził kiedyś, że tak bardzo polubił golenie maszynką tej firmy, że kupił firmę. Dziś Lars może mówić o sobie, że tak bardzo pokochał winyle, że kupił sobie tłocznię. Jest to kolejny krok rozwoju wytwórni Blackened Recordings i następny element dołożony do wielkiego imperium świata Metalliki.Marios
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak