W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metallica zmieni aranżację Nothing Else Matters dla Disneya
dodane 05.09.2020 11:45:46 przez: Marios
wyświetleń: 2686
Zespół coraz śmielej bada rynek disneyowski. W ubiegłym roku Lars Ulrich, prezentując w październiku paczce przyjaciół zmontowany koncert S&M2 dla kin, na miejsce tego wydarzenia wybrał siedzibę Lucasfilm w San Francisco. Teraz ślady Metalliki znajdziemy w filmie od Disneya.


Loudwire informuje: Orkiestrowa fascynacja Metalliki trwa nadal. Ich najnowsza współpraca z symfonikami przy S&M2 to nie koniec. Zespół wspópracuje teraz z Jamesem Newtonem Howardem, aby przygotować utwór do nadchodzącego filmu Disneya - Jungle Cruise (Wyprawa do dżungli). Wg. Collider (witryny internetowej o tematyce filmowej) Metallica przygotowała z Howardem nową, orkiestrową wersję Nothing Else Matters, która muzycznie odgrywa najważniejszą rolę w filmie.

To naprawdę zasługa Seana Baileya (prezesa ds. produkcji Disneya), który całe życie jest fanem rocka i po prostu jednym z najwspanialszych, najbardziej przyjaznych i troskliwych ludzi, których można spotkać w branży muzycznej - mówi Lars Ulrich. Myślę, że zawsze był fanem Metalliki. Dobrze się poznaliśmy. Moja żona i ja jesteśmy wielkimi fanami disneyowskich produkcji, więc jest w tym wielki element przyjaźni, a Sean zawsze szukał odpowiedniego punktu zaczepienia, by Metallica w jakiś sposób mogła wnieść coś od siebie do ich projektu. I tak się dopasowaliśmy: Sean na czele przedsięwzięcia, James Newton Howard z całym bagażem osiągnięć dzięki temu, co robi, no i Metallica.

Dla Ulricha możliwość współpracy z ośmiokrotnie nominowanym do Oscara Newtonem była czymś, czego nie chciał przegapić: James Newton Howard to chodząca legenda! Biorąc pod uwagę to czego dokonał, jest to absolutny zaszczyt z nim współpracować. Cieszymy się, że świat o tym usłyszy. Będzie to trochę zaskakująca przemiana - kontynuuje Lars - Szykuje się coś niezwykłego, ponieważ będzie to jego autorskie przearanżowanie "Nothing Else Matters". Napisaliśmy kiedyś ten numer, a on go wziął i poprzestawiał po swojemu tak, by numer pasował do konkretnych scen w filmie. Więcej zdradzać nie zamierzam. Mogę powiedzieć, że zaakceptowaliśmy tę wersję. To tyle, ile należy powiedzieć.

Lars dodaje, że spotkał się z Howardem przed rozpoczęciem jego prac: Kiedy patrzysz na związek Metalliki z tym filmem, pierwsze słowo, które przychodzi na myśl w tym przypadku to "współpraca". Współpraca między wizją Seana, pomysłem Jamesa i wizją Jaume'a (Jaume Collet-Serra - reżyser filmu). Jest też oczywiście The Rock, który wszystko wspierał. Dwayne był bardzo pomocny... Naprawdę fajnie jest być tego częścią. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy zobaczą efekt końcowy.James Newton HowardW rolach głównych występują Dwayne "The Rock" Johnson, Emily Blunt, Edgar Ramirez, Jesse Plemons, Jack Whitehall oraz Paul Giamatti.

Wyprawa do dżungli miała mieć premierę w lipcu tego roku, ale ze względu na ograniczenia pandemiczne, premierę filmu przesunięto na lipiec przyszłego roku.


Podziękowania dla Katarzyny za rzucenie linkiem.Marios
Overkill.plWaszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Marios
05.09.2020 13:01:47
O  IP: 0.0.0.77
Aż włączę sobie soundtrack do Potrójnej Granicy.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak