W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Napisałem mnóstwo nowego materiału - James Hetfield w nowym odcinku The Metallica Report
dodane 23.05.2024 07:49:46 przez: Dudrix
wyświetleń: 818
W najnowszym odcinku podcastu The Metallica Report, James Hetfield potwierdził, że w przerwie przed kolejną częścią trasy M72 pisał nowy materiał. Ostatni koncert Metalliki odbył się w grudniu, kontynuacja trasy rusza już w ten piątek w Monachium.

Czas odpoczynku był fantastyczny, ale jednocześnie tęskniłem za graniem z chłopakami. I wprost im to zakomunikowałem. Pojawiliśmy się w kilku miejscach. Koncert dla Eltona Johna był niesamowity. To wspaniały człowiek.

—James Hetfield, The Metallica Report, 2024


Zespół 20 marca zagrał na koncercie honorującym dorobek Eltona Johna i Berniego Taupina. Wykonali cover utworu Funeral for a Friend/Love Lies Bleeding.James opowiadając o swoim wolnym czasie wspomniał również o tonach śniegu, które spadły w Kolorado, więc skorzystał z okazji aby pojeździć na nartach. Nie zabrakło również czasu na komponowanie nowego materiału, który pisał w swojej "małej muzycznej piwnicy" wyposażonej w komputer, kilka gitar i wzmacniacz.

Napisałem mnóstwo nowego materiału, grałem codziennie na gitarze. Muszę. To jak oddychanie. Mniej ćwiczenia, więcej komponowania. Inspiruje mnie cała masa różnej muzyki. Nawet to wydarzenie dla Eltona - spędzanie czasu z Eltonem i Berniem Taupinem było dla mnie wyzwaniem. Oglądanie 'Rocket Mana' i obserwowanie jak powstawał materiał. Elton to prawdziwy wizjoner, który potrafił do gotowych tekstów Berniego stworzyć całą muzykę, co jest dla mnie dziwne.

—James Hetfield, The Metallica Report, 2024


Hetfield kontrastuje to ze sposobem, w jaki pisze piosenki, co jest bardziej zakorzenione w podejściu gitarzysty Black Sabbath Tony’ego Iommiego – buduj wszystko wokół riffu.

Cały odcinek podcastu do posłuchania poniżej.Overkill.pl
Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak