W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Nie żyje Ennio Morricone
dodane 06.07.2020 16:42:34 przez: Marios
wyświetleń: 2067
Włoski maestro, dyrygent i kompozytor miał 91 lat. Znany głównie jako twórca muzyki filmowej, Morricone sześciokrotnie nominowany był do Oskara. Otrzymał jedną statuetkę za muzykę do filmu Quentina Tarantino – Nienawistna ósemka. Jest także laureatem czterech nagród Grammy.


Metallica kilkakrotnie przecinała swą karierę z twórczością włoskiego kompozytora. Zaczęli od The Ecstasy of Gold - fragmentu ścieżki dźwiękowej do spaghetti westernu pt. Dobry, zły i brzydki w reżyserii Sergio Leone, który puszczany jest przed wejściem Metalliki na scenę od bez mała 36 lat. Kapela wykorzystała również fragment soundtracku do filmu Za kilka dolarów więcej. Zrobili to jednak w na tyle zakamuflowany sposób, że na pierwszy rzut ucha nie jest to wcale tak oczywiste. Użyty fragment partytury Morricone w intro do The Unforgiven został puszczony od tyłu, by ze względów prawnych utrudnić identyfikację. W 2007 roku na albumie We All Love Ennio Morricone Metallica pojawiła się z własną studyjną wersją The Ecstasy of Gold. Zaaranżowany na swoją modłę klasyk wykonali na żywo tylko raz – w 2009 roku podczas występu w Kopenhadze.
Dzień, w którym użyliśmy "The Ecstasy of Gold" jako naszego intro w 1983 roku był magiczny! Od tego momentu ta melodia stała się dla nas częścią grupowego skupienia i przedkoncertowych rytuałów. Nuciłem tę melodię tysiące razy by rozgrzać gardło tuż przed wejściem na scenę. Dzięki, Ennio, za to, że nas nakręcałeś, będąc dużą częścią naszej inspiracji i że byłeś łącznikiem między Metallicą, załogą techniczną i fanami. Na zawsze będę myślał o Tobie, jako o członku Rodziny Metalliki.

Spoczywaj w pokoju Maestro Morricone

Z wyrazami szacunku

James
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak