W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Nie żyje Marsha Zazula
dodane 10.01.2021 18:23:15 przez: Marios
wyświetleń: 2190
Żona legendarnego Jonny'ego Z. i współzałożycielka Megaforce Records zmarła dziś w swoim domu na Florydzie. Miała 68 lat. Będziemy Cię kochać na wieki - napisała rodzina w mediach społecznościowych. Spoczywaj w pokoju pełna naszej miłości.


Informację o śmierci podała córka Marshy i Jona - Rikki Zazula - pisząc na Facebooku: Spoczywaj w pokoju, Mamo. 21 kwietnia 1952 - 10 stycznia 2021... Twoja miłość, Twoja siła, pamięć o Tobie i Twoja muzyka zmieniła życie i będzie trwać wiecznie.

O wielkiej historii rodziny Zazulów opowiedział jej szef - Jonny Z. - w książce, która ukazała się w 2019 roku. Jej tytuł: Heavy Tales: The Metal. The Music. The Madness. As lived by Jon Zazula. Książka opowiada o tym, w jaki sposób Jon wspólnie z Marshą założyli w New Jersey legendarną wytwórnię Megaforce, budując tym samym dynastię, która na zawsze zmieniła świat heavy metalu. Urodzony w 1952 roku Jonny, zaczął swoją życiową podróż i z ulic Bronxu wylądował w Nowym Jorku, by znaleźć pracę na Wall Street. Następnym, zupełnie nieoczekiwanym krokiem zawodowym było wejście w świat biznesy muzycznego, gdzie małżeństwo odkryło dla świata Metallicę, Anthrax i wiele innych ważnych kapel. Dziś nazwisko Zazula pozostaje jednym z najbardziej szanowanych nazwisk w branży heavy metalu.

W 1981 roku by utrzymać rodzinę, Zazulowie prowadzili na targu niewielki sklep z płytami o nazwie Rock N'Roll Heaven. Po czasie przybytek wyrósł na naprawdę spory sklep z muzyką, wpływając na rynek muzyki metalowej, jaki dziś znamy. Zimą 1982 roku w ręce Jonny'ego wpadła kaseta z materiałem nieznanego zespołu Metallica. Od tego momentu Marsha i Jon byli piekielnie zdeterminowani, by o Metallice usłyszał cały świat. W tym celu powołali do życia wytwórnię Megaforce - pierwotnie tylko po to, by pomóc Metallice wydać debiut. Dzięki wypuszczeniu Kill 'Em All Megaforce ugruntowało de facto swoją pozycję jako wydawca muzyki metalowej na rynek amerykański. Zespoły, które współpracowały z Zazulami po Metallice wydały jedne z najważniejszych albumów w historii heavy metalu, rozpoczynając złotą erę tej muzyki.

Heavy Tales... szczegółowo opisuje cuda, jakich dokonywali Zazulowie, by zarządzać firmą i wydawać albumy Metalliki, Anthrax, Testament, Mercyful Fate, Overkill, Exciter, Stormtroopers of Death, Method of Destruction, Raven, Ace Frehley, King’s X, Minisrty, Mindfunk, Nudeswirl, Warren Haynes, Disco Biscuits i wielu, wielu innych.

Historię życia małżeństwa Jona i Marshy złożył w postaci książki Harold Claros-Maldonado, wieloletni fan muzyki metalowej, który pierwotnie skontaktował się z Zazulami po to, by napisać coś w rodzaju raportu o początkach Metalliki. Po kilku spotkaniach Jon uznał, że Harold jest idealnym partnerem, który pomoże Jonowi i jego żonie opowiedzieć pełne spektrum wydarzeń z prowadzenia wytwórni.

Dotychczas żadne rodzime wydawnictwo nie zdecydowało się na wydanie wersji polskiej.


Metallica poinformowała o śmierci Marshy, umieszczając na Instagramie poniższe zdjęcie:Spoczywaj w pokoju, Marsho. Dziękujemy za wszystko. Dużo miłości dla Jona i rodziny Zazulów.

źródło niusa

Marios
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak