W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Oakland Moments: Cello, Voice, Reuniting (Rejoicing) – nowy album Torbena Ulricha
dodane 09.02.2021 18:46:45 przez: Marios
wyświetleń: 1467
5 lutego 2021 roku na bandcamp premierę miał szósty album, w którym maczał palce 92-letni ojciec Larsa Ulricha.Chociaż Oakland Moments to pierwsze nagrania Torbena Ulricha i wiolonczelistki Lori Goldston, artyści przyjaźnią się od 2005 roku, kiedy to wspólnie dołączyli do Jaisona Scotta i Angeliny Baldoz, zasilając skład zespołu Instead Of na albumie Live on Sonarchy (2007). Recytowane przez Ulricha-seniora teksty to wiersze, które wyłaniają się z jego obrazów tworzonych na ryżowym papierze. Sztuka, którą tworzy ojciec Larsa przepełniona jest filozofią sportu i mistycyzmem. Recytacje Ulricha i improwizowana muzyka pani Goldston fantastycznie się ze sobą zazębiają. Piękno dźwięków Oakland Moments jest pokłosiem artystycznych specjalizacji obojga muzyków. Cechy te wpłynęły na intymność przekazu, gdzie słychać namacalną wymianę energii.

Pełniący obowiązki inżyniera dźwięku Zachary Watkins, opisał to połączenie, gdy nadszedł czas refleksji związanych z ową sesją nagraniową: Energia była namacalna, zwłaszcza między dwójką artystów, których miałem udokumentować. Kiedy biegałem po studiu upewniając się, że wszystko jest w porządku i sesja zostanie bez przeszkód zarejestrowana, Torben w delikatny sposób zasugerował mi, żebym zwolnił, usiadł, odpoczął i wsłuchał się w to, co oboje mieli do zaprezentowania. Od razu wiedziałem, że mam do czynienia ze wspaniałym człowiekiem. Opowiedział mi historie ze swojej młodości, o czasach, gdy był tenisistą i o swoich sukcesach na tym polu. Opowiadał o muzyce i w ogóle o sztuce. Przystąpiłem do działania – porozmieszczałem mikrofony wokół artystów (na głos i wiolonczelę) i nagrałem dwie godziny potężnych dźwiękowych doznań wzbogaconych o melorecytację Torbena. Tak bardzo wsiąkłem w tę współpracę…

27 czerwca 2018 roku na Instagramie Torbena, jego żona – Molly Martin - zamieściła poniższe zdjęcie z podpisem: Z niecierpliwością czekamy na sobotni występ Torbena w Oakland z naszą drogą przyjaciółką Lori Goldston.
---Oakland Moments: Cello, Voice, Reuniting (Rejoicing)

do odsłuchu:


1. Elements of Play
2. Through the Waves
3. Unfolding Ways
4. Living on the Rope
5. Lunacies Included
6. Vastness, No Ground
7. Dice of Play, Slice of Pizza


Nagrania zarejestrowano 30 czerwca 2018 roku w Santo Recording w Oakland w Kalifornii. Teraz nareszcie możemy zapoznać się z efektami tamtego spotkania. Z dwóch godzin nagranego materiału wyselekcjonowano niemal trzydzieści minut, które złożyły się na zawartość Oakland Moments. Obecnie album można kupić wyłącznie w formie plików za pośrednictwem platformy bandcamp. Przygotowana partia kaset magnetofonowych już się wyprzedała. Sesja nagraniowa była pokłosiem wystawy prac Ulricha jeszcze z października 2017 roku. Wówczas na podstawie przygotowanych obrazów Torben pisał teksty, które stały się nierozerwalnym elementem ryżowego płótna. Tytuły odnoszą się tylko do utworów z Oakland Moments. Obrazy nie były w żaden sposób zatytułowane.Na podstawie tego obrazu powstał tekst Through the Waves


Komplet tekstów do wglądu tutaj.---


Marios
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 2
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
swirkh
10.02.2021 09:18:10
O  IP: 0.0.0.62
Torben idzie łeb w łeb z Larsem jeśli chodzi o wydawanie albumów w ciągu ostatnich 10 lat, i to tylko jeśli zaliczymy Lulu na konto Larsa. Inaczej 2:1 dla Torbena.
Foggy77
10.02.2021 03:42:25
O  IP: 0.0.0.37
Coś mi mówiło nazwisko tej wioloczelistki, sprawdziłem i okazało się, że nie myliłem się! Tak, to Ona brała udział w nagraniu MTV Unplugged Nirvany :-)
OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak