W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Oujia Kirka Hammetta ląduje na aukcji
dodane 13.04.2021 19:19:03 przez: Marios
wyświetleń: 3309
14 kwietnia startuje aukcja z kolejną gitarą z kolekcji Kirka. Tym razem na tapecie sprzęt naprawdę cenny i ważny w kontekście historii Metalliki - gitara Oujia Board zgrana zarówno na scenie jak i w studio.


Przedstawiamy mieniącą się w ciemności Oujia Board, której właścicielem przez długie lata był gitarzysta Metalliki. Jakoś w roku 1990 Hammett po raz pierwszy zwrócił się do ESP z pomysłem na gitarę, na której można by wykorzystać motyw mistycznej tabliczki Ouija od firmy Hasbro. Wówczas, jeszcze przed erą cyfrowych aparatów i komunikacji internetowej, stworzenie takiego instrumentu wymagało sporo pomysłowości. Do stworzenia grafiki użyto tabliczki Ouija, kserokopiarki i nożyczek, by wszystkie graficzne elementy dopasować do korpusu gitary. Gotowy projekt przefaksowano do placówki ESP w Japonii, gdzie stworzono instrument na zamówienie; reszta jest historią: ESP Oujia stała się jednym z najbardziej pożądanych sygnowanych modeli gitar ESP. Była ona dla Hammetta instrumentem nr 1 w latach ’90. Kirk korzystał z niej zarówno w czasie koncertów, oraz oczywiście w studio. Gitarę wykorzystano przy nagrywaniu Black Album, Load, ReLod, Garage Inc. a także S&M. Taka rekomendacja sprawia, że instrument spokojnie można dodać do listy najważniejszych gitar w historii muzyki metalowej.

Gitara pochodzi bezpośrednio z kolekcji Kirka, co obecny właściciel potwierdza zdjęciami Hammetta, który prezentował mu instrument przed kupnem. Do aukcji dołączono również fotkę Kirka, gdzie muzyk na odwrocie gitary wypisał historię instrumentu; w komplecie mamy też pasek (podpisany przez Hammetta), którego używał gitarzysta w czasie koncertów oraz oryginalny koncertowy futerał. Wartość tej gitary jest nie do przecenienia, ponieważ jest to najważniejsza gitara z bogatej historii Metalliki, która kiedykolwiek pojawiła się na publicznej aukcji – wszystko potwierdzone certyfikatem autentyczności.

Stan instrumentu: bardzo dobry / cena wywoławcza: 225 000 dolarówJeszcze więcej informacji na temat instrumentu - tutaj

swirkh, dzięki za info!


Marios
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 3
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Marios
27.04.2021 23:42:47
O  IP: 0.0.0.89
Kurde. I się znalazł jeden śmiałek, który wyłożył te 225 tysiaków!
the_Rock
16.04.2021 10:47:08
O  IP: 0.0.0.165
Taylor z Music is Win miał zaszczyt pobawić się tym sprzętem: https://www.youtube.com/watch?v=HDuaYgcMx94

Pokaż podgląd
JackFixxer
14.04.2021 22:02:41
O  IP: 0.0.0.109
mam plan - w piatek wygrywam loterie i jest moja :-)
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak