W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Program Metallica Scholars #3 zasilony kwotą 1,6 mln dolarów
dodane 26.05.2021 11:37:43 przez: Marios
wyświetleń: 3299
Edukacyjny program uruchomiony przez fundację Metalliki rusza z trzecim naborem. Na początku wsparcie finansowe od All Within My Hands otrzymało 10 koledżów; w ubiegłym roku liczba szkół wzrosła do 15. Teraz z grantów ufundowanych przez zespół skorzystają aż 23 placówki.


Fundacja wespół z American Association Of Community Colleges (organizacją zrzeszającą ponad tysiąc uczelni zawodowych i technicznych w USA) wesprze 23 szkoły kwotą 1,6mln dolarów.

Niesamowitą sprawą jest móc obserwować jak ten program się rozwija i poszerza. Jestem wdzięczny za wszystkie wiadomości, które płyną od tych, którzy z naszych dotacji korzystają; od tych, którzy wątpili w słuszność wybranego kierunku; od tych, którzy są w stanie zdobyć dodatkowe kwalifikacje, które prowadzi ich bezpośrednio do podjęcia zatrudnienia. Dało nam to pewność, że postępujemy właściwie oraz było inspiracją, by robić jeszcze więcej. Jesteśmy bardzo dumni i podekscytowani współpracą z nowymi szkołami, dzięki czemu zachęcimy jeszcze więcej Stypendystów Metalliki do podjęcia pracy w zawodach fizycznychJames Hetfield.

W ubiegłym, pełnym niepewności roku inicjatywa Metallica Scholars przekroczyła oczekiwania, co skłoniło radę kierowniczą do rozszerzenia ogólnokrajowego programu stypendialnego. W roku 2021 zamiast piętnastu, będą to dwadzieścia trzy uczelnie zawodowe. Fundacja planuje przekazać na ten cel fundusze w wysokości 1,6 miliona dolarów. Metallica inwestuje w społeczności, które wspierały kapelę przez cztery dekady ich kariery.

W 2019 roku program zaczynał z dziesięcioma szkołami wybranymi w drodze konkurencyjnego procesu aplikacyjnego (Metallica skoncentrowała się wówczas na społecznościach, które pomagały zespołowi w czasie koncertów), a każda z uczelni otrzymała po 100 000 dolarów na programy mające na celu wsparcie amerykańskiej siły roboczej.

Program grantów Metallicha Scholars odniósł sukces dzięki połączeniu studentów chcących rozwijać umiejętności na terenach miejsca ich zamieszkania z potrzebami rynku pracy w zakresie wykwalifikowanych robotników. A wszystko to dzięki systemowi szkół wyższych zrzeszonych w American Association Of Community Colleges. Rozpoczyna się trzeci rok działania programu i po raz kolejny do współpracowników tej inicjatywy dołącza firma Wolverine Boots (tak, to ta, która produkuje buty, w których przejdziesz 1000 mil) a także inni znaczący partnerzy, którzy uzupełnili łączny finansowy wkład w wysokości 1,6 miliona dolarów. Wiceprezes Wolverine ds Markietingu, Andrew Shripka, powiedział: Nasza firma jest oddana idei wspierania ludzi, którzy charakteryzują się wytrwałością oraz etyką pracy, tak potrzebną do kontynuowania kariery zawodowej. Cieszymy się, że możemy ponownie połączyć siły z All Within My Hands, aby wspierać kolejne klasy Stypendystów Metalliki.

Raporty podsumowujące, które napłynęły ze wszystkich piętnastu szkół w roku 2020 dowiodły, że nawet w obliczu oczywistych komplikacji spowodowanych pandemią, każda placówka wybrana do stypendialnego programu Metallica Scholars, pomyślnie zmodyfikowała cele, by zapewnić uczniom odpowiednie dla wybranej przez nich branży programy nauczania, oparte na potrzebach lokalnych. W ubiegłym roku granty służyły ponad tysiącu studentów w całych Stanach. Wyniki programowe szkoleń zawodowych i technicznych przeszły oczekiwania. Dane z uczelni Central Piedmont w Charlotte: 97,6 procent Stypendystów Metalliki, którzy ukończyli naukę w semestrze wiosennym lub letnim 2020 roku, odniosło sukces. Stypendia Metalliki wsparły dziesięć różnych akademickich programów. Wskaźniki zdawalności egzaminów, przyznawanych certyfikatów oraz wskaźniki zatrudnienia przekroczyły 90 procent.

Wysokie wskaźniki osiągnięć z pewnością są dowodem na to, że program fundacji osiąga swoje cele. Inspirację do dalszych działań w zakresie Metallica Scholars dają także sami studenci, którzy opowiadają własne doświadczenia. Emma-Lynn Ponds, kursantka spawalnictwa z Valencia Collage wyjaśnia, w jaki sposób szkolenie – w jej przypadku – wykracza poza wyznaczanie ścieżki kariery zawodowej: Jedyny powód, dla którego to robię jest taki, że chcę być pierwsza w mojej rodzinie, która przerwie krąg biedy.

Jennifer Worth - Starsza Wiceprezes ds. Zatrudnienia i Rozwoju Gospodarczego w American Association of Community Colleges, która to organizacja ściśle współpracuje z AWMH, by zapewnić uczniom dostęp do możliwości zdobycia zatrudnienia – tak mówi o relacjach między Metallicą i ich fundacją a AACC oraz uczniami a rosnącym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników fizycznych w społecznościach na terenie całego kraju: AACC ma zaszczyt zarządzać programem Metallica Scholars. Dzięki temu możemy angażować większe społeczności; mamy też możliwości nawiązania kontaktu z większą liczbą branżowych partnerów, którzy potwierdzają, że na wykwalifikowanych pracowników czekają atrakcyjne miejsca pracy, a uczelnie lokalne są najlepszym miejscem do gromadzenia utalentowanych przyszłych pracowników. Nie przestaniemy się tym zajmować, dopóki prestiż tego co robimy nie będzie uznany tak globalnie, jak zaufanie Metalliki do nas, naszych uczelni i studentów, z którymi pracujemy.

To oświadczenie pojawiło się w mediach internetowych Metalliki tuż po specjalnym koncercie z cyklu Metalowych Poniedziałków transmitowanym na kanale YouTube zespołu. Koncert pojawił się z okazjo trwającej akcji pomocowej pod nazwą Month Of Giving przy współpracy z organizacjami Direct Relief i Feeding America. Majowa akcja charytatywna objęła specjalnie na ten cel zaprojektowane produkty, konkurs zbierania funduszy przez fanów Metalliki oraz aukcje gitar z autografami. Cała akcja stworzona została w ramach ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 i zaprojektowana w taki sposób, by wypełnić misję fundacji All Within My Hands, która polega na wpieraniu lokalnych społeczności poprzez wspieranie kształcenia przyszłych pracowników fizycznych, walkę z głodem i podtrzymywanie wszelkich lokalnych usług, które z racji pandemii znalazły się w krytycznej sytuacji. Month Of Giving ’21 potrwa do końca maja. Jest to druga edycja charytatywnej akcji zakrojona przez Metallicę na tak szeroką skalę.


Akcja wpłat lokalnych chapterów potrwa do 1 czerwca do godz. 9.00 polskiego czasu. Prosimy Was o zaznaczenie na liście OVERKILL.PL. Dzięki temu ciągle jest szansa na wygranie konkursu, o którym więcej piszemy tutaj.

Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak