W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
The Metallica Report: Kirk Hammett zagrał solówkę w utworze Goodnight, Texas
dodane 18.10.2023 13:57:39 przez: Marios
wyświetleń: 1411
W dwunastym odcinku cotygodniowej porcji niusów ze świata Metalliki prowadzący podcast The Metallica Report - Renée Richardson i Steffan Chirazi - sięgnęli tym razem po informacje z przeszłości. Po pierwsze przypomnieli postać Tony'ego Squindo - o którym Seffan napisał niedawno kilka zdań w sekcji So What! na stronie Metalliki; po drugie przypomniano Avi'ego Vinocura, który od dłuższego czasu jest pracownikiem HQ, ale przede wszystkim aktywnym muzykiem.


Historię Avi'ego, który pojawił się w świecie Metalliki, Chirazi przedstawił swego czasu na łamach sekcji So What! - obydwie części wciąż do wglądu tutaj i tutaj. 27 września 2023 roku w strimingu wylądował utwór Runaways zespołu Goodnight, Texas, w którym solówkę nagrał Kirk Hammett. Jest to pierwsze muzyczne przedsięwzięcie poza Metallicą od czasów solowej EPki Portals, która została wydana w ubiegłym roku. Natomiast ostatnią studyjną współpracą Kirka był udział na albumie Toma Morello - The Atlas Underground Flood w utworze I Have Seen the Way w roku 2021.


Reakcja Kirka na prośbę o dogranie się do Runaways: Kocham riffiaste utwory i kiedy Avi mi to puścił, stwierdziłem: „Tak, mogę tam poprzyśpieszać, jak zawsze to robię”, więc kiedy byłem gotowy, żeby to zrobić tutaj na górze, to stwierdziłem: „Dobra, jestem gotowy”. No i wczułem się w numer, gram tę solówkę, i ona była tak wspaniała, że „W porząsiu, stary! Złapaliśmy to?”, nie bo nie włączyłem nagrywania i było: „Ty ośle! O mój Boże!” i wiesz: „Zróbmy to szybko jeszcze raz”. Piąte podejście było jak skakanie w górę i w dół, żeby tylko uchwycić to pierwsze. Po jakichś 45 minutach udało nam się, czuliśmy się całkiem nieźle i ja czułem się, wiesz – „zrobiłem to dla przyjaciela” i on jest zadowolony więc i ja jestem zadowolony… Ale kiedy słucham jej teraz, wiesz, jakieś 34 miesiące później, to ważne jest, jak moja solówka wpasowuje się w piosenkę, jak bardzo pracuje dla utworu. To jest dla mnie najważniejsza rzecz…Once upon a wintertime
When I was a boy
And fending for myself
And taking some joy
In stealing from the shops
On the boulevard
I came upon a man who was saying it’s

Hard to walk along the streets And see what you see
My heart is an ocean
But it’s drying up (fast)

(Fast)er than his eye could see I snuck up behind
Reached in his pocket
Took his watch and said I Think I gotcha

He ran away
I ran away

Once upon a better time
When I was the man
And so far away
From where my story began
And going to the shops
Of silver and gold
I thought I heard a voice behind me saying I (told)

(Told) you anyone can see
That you don’t belong
What gave you the notion
You’re the star of this
Song was playing in the shop I turned to a man
Who asked the time
And did I have a dime
I said I gotcha

I went to pay
He ran away

I ran away
I ran away
I ran away
Współzałożyciel folkowego zespołu Goodnight, Texas, Patrick Dyer Wolf, tak opowiada o tym utworze:
To najcięższy utwór, jaki kiedykolwiek nagraliśmy. W dużej mierze jest to absolutnie zasługa klasycznej solówki Kirka Hammetta, który tradycyjnie użył efektu wah-wah. Codziennie nie mogę w to uwierzyć. Główny riff tego numeru od dawna czaił się w moich szkicach. Niczym zwierzę w klatce czekał od czasu naszego ostatniego albumu (How Long Will it Take Them to Die - wydany w styczniu 2022) i w pewnym momencie poprzedniego roku postanowiliśmy, że nadszedł czas, aby go uwolnić. Nie zrezygnowaliśmy z naszych banjo i mandolin - jeśli się wsłuchasz, to tam naprawdę to banjo jest. W tym przypadku głównym elementem są dwie ścieżki gitary elektrycznej. Scott Padden - nasz perkusista, zamienił miotełki na klasyczne pałeczki, Chris Sugiura szlifuje na basie swoje niskie dźwięki, a w drugiej minucie i dwudziestej piątej sekundzie pojawia się legenda metalu. Jeśli chodzi o teledysk, to wróciliśmy do sprawdzonego duetu Aarona Eisenberga i Anneliese Salgado z Sound +Vision Co. Ich animacja to kolaż, który przenosi Aviego i mnie w demoniczny, postapokaliptyczny świat, w którym opowiadamy o historii typu "od zera do milionera" ale też w drugą stronę "od milionera do pucybuta" - o tej moralnej dwuznaczności świata.

Marios
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
the_Rock
19.10.2023 10:00:26
O  IP: 165.225.206.176
Miał okazję zagrać coś klimatycznego, bardziej bluesowego (ciągle podkreśla że jest bleusowym grajkiem), a zagrał dokładnie to samo, i tak samo jak zawsze..
Usłyszymy kiedyś solówkę Kirka bez Kaczki, ale np z mocnym fuzzem? Albo z flangerem? Z Octaverem może?
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak