W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
W telegraficznym skrócie 1/2009
dodane 18.01.2009 12:51:36 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 2790
Wytwórnia Warner Music Group zażądała od internetowego serwisu YouTube usunięcia wszystkich muzycznych klipów z udziałem nagrywających pod jej szyldem artystów. Zerwanie rozmów na temat ich dalszej obecności w serwisie sprawiły, że z YouTube zaczęły znikać teledyski takich artystów jak Led Zeppelin, Metallica, Red Hot Chili Peppers, Madonna, Eric Clapton, Linkin Park czy Kid Rock.





Oficjalna strona Metalliki potwierdziła datę premiery gry Guitar Hero: Metallica w USA - odbędzie się ona 29 marca. W Europie gra ma się ukazać na początku maja 2009.




Szwedzka heavy metalowa kapela WOLF zaprzeczyła, jakoby miała grać przed Metallikę na jej trasie w przyszłym roku.




Jason Newsted nagrał już wszystkie partie basowe na nową płytę zespółu Voivod. W sesji nagraniowej mają wziąć udział również dwaj inni basiści związani z kapelą - Eric Forrest i Blacky.




Na najnowszym dokumencie zespołu Saxon - "Heavy Metal Thunder - The Movie" znajdą się m.in. wypowiedzi Larsa. Poniżej krótki trailer dokumentu.

Lars: "To były kawałki, które pomogły zdefiniować nas samych i stworzyć z Metalliki - Metallikę."








Tutaj znajdziecie blog The Sword - spojrzenie na trasę Metalliki z punktu widzenia supportu.




Los Angeles Times przygotował listę najlepiej zarabiających artystów w roku 2008. Powstała ona na podstawie analizy ilości sprzedanych płyt, ściągniętej (oficjalnie) muzyki czy ilości sprzedanych biletów na koncerty. Metallica uplasowała się na miejscu 14stym z zarobkiem rzędu 56,5 mln dolarów (mniej niż połowa z tego, co zarobiła Madonna). Poniżej pierwsza 15-stka:

01. MADONNA ($120.1 million)
02. CELINE DION ($106.8 million)
03. KENNY CHESNEY ($95.7 million)
04. EAGLES ($90.7 million)
05. AC/DC ($82 million)
06. COLDPLAY ($81.6 million)
07. BON JOVI ($81.4 million)
08. BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND ($79 million)
09. JONAS BROTHERS ($77.9 million)
10. RASCAL FLATTS ($77.1 million)
11. NEIL DIAMOND ($70.5 million)
12. TAYLOR SWIFT ($62.2 million)
13. MICHAEL BUBLÉ ($59.5 million)
14. METALLICA ($56.4 million)
15. CARRIE UNDERWOOD ($54.9 million)




Poniżej Metclubowa koszulka, zdjęcie oraz list do członków na rok 2009:


















28 grudnia zagrała Christmas Metal Symphony - czyli orkiestra symfoniczna wsparta takimi muzykami jak Doro Pesch, Chuck Billy (TESTAMENT), Russell Allen (SYMPHONY X), Mats Levén (THERION, YNGWIE MALMSTEEN), Johan Edlund (TIAMAT), Ian Parry (CONSORTIUM PROJECT, ELEGY), Marcela Bovio (STREAM OF PASSION, AYREON), Floor Jansen (AFTER FOREVER) czy George Oosthoek (ORPHANAGE). Wśród 27 wykonanych kawałków był m.in. Enter Sandman Metalliki - w zcasie którego orkiestrze towarzyszył Ian Parry. Poniżej to właśnie wykonanie:















Poniżej znajdziecie zapis wywiadu z Jaymzem Lennfieldem z grupy Beatallica, w którym mówi on m.in. o Metallice:







Artykuł o ostatnich koncertach Metalliki w Los Angeles znajdzie się w najnowszym magazynie Kerrang! Okładka obok.





Poniżej zestawienie <> Top 20 "Bogów Rocka" według użytkowników amerykańskiego serwisu społecznosciowego OnePoll. James znalazł się na miejscu 18-stym.:


01. Freddie Mercury (QUEEN)
02. Elvis Presley
03. Jon Bon Jovi (BON JOVI)
04. David Bowie
05. Jimi Hendrix (THE JIMI HENDRIX EXPERIENCE)
06. Ozzy Osbourne (BLACK SABBATH)
07. Kurt Cobain (NIRVANA)
08. Slash (GUNS N' ROSES)
09. Bono (U2)
10. Mick Jagger (THE ROLLING STONES)
11. Axl Rose (GUNS N' ROSES)
12. Dave Grohl (FOO FIGHTERS)
13. Jim Morrison (THE DOORS)
14. Paul McCartney (THE BEATLES)
15. Steven Tyler (AEROSMITH)
16. Robert Plant (LED ZEPPelin)
17. Brian May (QUEEN)
18. James Hetfield (METALLICA)
19. Jimmy Page (LED ZEPPELIN)
20. Bruce Dickinson (IRON MAIDEN)




Jon Lord z grupy Deep Purple tak odpowiedział na słowa Larsa o możliwości zastąpienia Ian Paice w składzie Deep Purple Mk III:



"Lubię Larsa i doceniam to co osiągnął z Metalliką. Zawsze pochlebnie wypowiadał się o Deep Purple, kocham też jego opowieść o tym jak będąc napalonym dziewięciolatkiem był w 1973 roku na naszym koncercie w Kopenhadze. Ale gdybym ja został poproszony (co prawdę mówiąc nie miało miejsca. To co powiedziałem to tylko dobre i złe strony takiego rozwiązania) to rozważyłbym tą ofertę, nie wyobrażam sobie tego bez obecności Iana Paice'a. I na marginesie - nie odszedłem jeszcze na emeryturę."


Harptallica rozpoczyna trasę po USA - w planach jest 16 koncertów. Przypomnijmy, że jest to zespół coverujacy kawałki Metalliki grając na harfach.




Łukasz Mróz nadesłał miejsca singli Metalliki na listach przebojów w zeszłym tygodniu (z powodów technicznych małe opóźnienie):

"The Day That Never Comes"

Lista Przebojów Marka Niedźwieckiego (Złote Przeboje) - miejsce 4.
Lista Przebojów Trójki (PR III) - miejsce 20.
Turbo Top (Antyradio) - miejsce 5.

"All Nightmare Long"

Lista Przebojów Marka Niedźwieckiego (Złote Przeboje) - miejsce 23.




Death Magnetic znalazł się na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w roku 2008. Poniżej pierwsza trójka:

1. Feel - "Feel"
2. Różni Wykonawcy - "Mamma Mia!"
3. Metallica - "Death Magnetic"




"Death Magnetic" płytą rocku 2008 w Antyradiu. Poniżej pierwsza piątka:

1.Metallica - Death Magnetic
2. Guns N' Roses - Chinese Democracy
3. AC/DC - Black Ice
4. Scars On Broadway - Scars On Broadway
5. Slipknot - All Hope Is Gone




I na koniec nieco rozszerzone listy SoudnScan sprzedaży w USA i Kanadzie:


USA:

Najlepiej sprzedające się albumy Metalliki:

01. "Metallica" (1991): 15,319,000
02. ""And Justice for All" (1988): 5,229,000
03. "Load" (1996): 5,020,000
04. "Master of Puppets" (1986): 4,475,000
05. "Ride the Lightning" (1984): 4,247,000
06. "Reload" (1997): 4,002,000


Najlepiej sprzedające się albumy w roku 2008:

7. Death Magnetic/ Metallica 1,565,000


Najlepiej sprzedające się płyty jednego artysty w roku 2008:

5. Metallica 2,466,000


Najlepiej sprzedające się albumy w formie cyfrowej w roku 2008:

10. Death Magnetic/ Metallica 158,000


Najlepiej sprzedające się albumy przez Internet w roku 2008:

1. Death Magnetic/ Metallica 144,000


Najlepiej sprzedające się albumy winylowe w roku 2008:

9. Death Magnetic/ Metallica 9,400


Najlepiej sprzedające się płyty winylowe jednego artysty w roku 2008:

2. Metallica 39,500 (Metallica wypuściła na winylu 5 swoich pierwszych albumów)


Najlepiej sprzedające się płyty jednego artysty:

4. Metallica 51,136,000


Najlepiej sprzedające się albumy:

2. Metallica/ Black Album 15,319,000



Kanada:

Najlepiej sprzedające się albumy w roku 2008:

03. Death Magnetic - METALLICA (265,000)



Najlepiej sprzedające się płyty jednego artysty w roku 2008:

03. METALLICA (404,000)


Najlepiej sprzedające się albumy w formie cyfrowej w roku 2008:

05. Death Magnetic - METALLICA (12,600)


Najlepiej sprzedające się płyty jednego artysty:

10. METALLICA (2,669,000)




ToMek 'Cause We're Metallica
AeroMet


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2026
KOD: Marcin Nowak