W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Wywiad z twórcą okładek do Load i Reload: "Myślę, że James wciąż jest wściekły"
dodane 29.12.2022 18:01:54 przez: Dudrix
wyświetleń: 2145
Andres Serrano w wywiadzie dla Metal Hammera wspomina swoje zaangażowanie w kontrowersyjne okładki albumów Load i Reload Metalliki.W jaki sposób Metallica skontaktowała się z tobą?

„Kirk i Lars zgłosili się do mnie szukając okładki na Load. Spotkałem się z nimi w Paula Cooper Gallery w Nowym Jorku i umówiliśmy się, że wykorzystają ten obraz na okładkę, merch i wszystkie inne cele promocyjne. Schlebiało mi to i byłem zaszczycony, że o to poprosili”.

Jak myślisz, dlaczego chcieli właśnie twojej grafiki?

„Myślę, że to do nich przemówiło. Przyciągnęło ich to i cieszę się, że tak było, ponieważ zarówno moja grafika jak i album pasowały do siebie”.

Znałeś ich muzykę?

„Znałem ich reputację jako największego heavy metalowego zespołu w historii. Dopiero później zapoznałem się z ich muzyką.”

Czy prosili o te grafiki specjalnie do Load i Reload?

„Tak, wiedzieli, czego chcą dla obu albumów”.

Skąd pierwotnie wzięła się inspiracja dla tych obrazów?

„To była część serii o nazwie „Płyny ustrojowe”. Były to fotografie, które miały wyglądać jak obrazy, używając mleka, krwi, moczu i nasienia”.

Jak zdobyłeś bydlęcą krew?

Kupiłem u rzeźnika. Była podpisana jako „spożywcza krew wołowa” i kupowałem galon, ilekroć jej potrzebowałem. Krew ciemniała po jednym dniu, więc pomyślałem, że potrzebuję świeżej krwi, aby uzyskać jaskrawoczerwony kolor. Później ktoś powiedział mi, że można wlać ciemną krew do blendera, a ona znów się rozjaśni”.

Co sądzisz o płytach Load i Reload?

"Są niesamowite! Nie byłem świadomy ewolucji brzmienia Metalliki. Ale wiem, że czuli, że istnieje związek między tymi dwoma albumami. Dlatego chcieli kolejnego zdjęcia z serii na kolejny album. Powiązane, ale różne. Wszystko skądś pochodzi, a czasami publiczność może nie zdawać sobie sprawy, że istnieje związek między jednym dziełem a drugim. Tylko artysta to wie.”

Jaka była reakcja fanów i zespołu?

„Myślę, że zdjęcia były hitem. Czytałem kiedyś recenzję, w której album Load znalazł się na pierwszym miejscu listy najlepszych okładek albumów. Wiem, że Lars i Kirk byli z tego zadowoleni, ale James nie. Myślę, że James wciąż jest wściekły!”

Dudrix

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak