Fastnews
WITAMY NA NASZEJ STRONIE!
Witamy na OVERKILL.PL, oficjalnej stronie polskiego fan klubu oraz chapteru zespołu Metallica, jednocześnie największym i najaktualniejszym serwisie poświęconym zespołowi. Działamy od 2000 roku i nie zamierzamy przestać 'Cause We Are Metallica. Zapraszamy do przejrzenia zawsze aktualnych wiadomości o zespole w dziale newsy, założenia własnego konta oraz do brania udziału w dyskusjach na naszym ForWhom (ponad 5000 użytkowników). Do zobaczenia na zlotach i koncertach \m/.
hot news: OVERKILL W SOCIAL MEDIACH
dodane 27.03.2024 11:51:58 przez: Dudrix
komentarzy: 1,  wyświetleń: 1638----------------------------------------------------
Overkill na Facebooku
Newsted zakłada zespół marzeń
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1714
Jason Newsted, były basista Metalliki, wykazuje się ostatnio wielką pracowitością. Nie wystarcza mu gra w zespole Echobrain, którego debiutancka płyta ukaże się w marcu i współpraca z Voivod. Postanowił więc powołać do życia "metalowy zespół marzeń", w którym zagra m.in. Andreas Kisser, gitarzysta Sepultury i Tom Hunting, perkusista Exodus.
Metallibash 2002
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1706
W poprzednim roku Metallibash'01 ściągneła dużo fanów zespołu i zakończyła się sukcesem.
Więc nic dziwnego, że w tym roku impreza znów się odbedzie. Zaplanowano
ją na 13 lipca w San Francisco.
Kirk żegna Paula Baloffa
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 2170
Na oficjalnej stronie internetowej Metalliki Kirk Hammet, który zanim dołączył do Ulricha i Hetfielda grał w grupie Exodus, opublikował list, w którym pożegnał swojego starego przyjaciela Paula Baloffa. "To wielka strata, przynajmniej dla mnie, bo Paul w pewnym stopniu wskazał mi drogę, która podążyłem. Tęsknię za nim i cieszę się, że został nam chociaż pierwszy album Exodus. Dzięki Bogu!" - czytamy w liście.
Pożegnalne koncerty Exodus
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1801
Jak twierdzi gitarzysta Gary Holt, zespół wypełni podjęte już zobowiązania ze Stevem "Zetro" Souzą za mikrofonem i dopiero wtedy oficjalnie zawiesi działalność.
Zmarł Paul Baloff
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1902
Paul Baloff, wokalista amerykańskiej thrashmetalowej formacji Exodus zmarł 2 lutego.

Do szpitala w Oakland w Kaliforni został przewieziony 3 dni wcześniej z podejrzeniem wylewu krwi do mózgu. Lekarze po beznadziejnej walce odłączyli pacjenta od aparatury podtrzymującej życie , gdyż stan nie wskazywał na możliwosć uratowania.

Paul był wokalistą pierwszego zespołu Kirka Hammeta i jego bliskim przyjacielem

ToMek 'Cause We're Metallica
DVD z koncertu w Chorzowie
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 1,  wyświetleń: 4304
news id=758

Rok temu o tej porze większość z nas, jeśli nie wszyscy, byli w drodze do Chorzowa. Dziś proponujemy Wam po raz kolejny przenieść się w ten niezapomniany dzień. Dzięki uprzejmości naszych południowych sąsiadów, fanów ze Słowacji, Erika Ramiandravola oraz Michala Stankoviansky'iego, skupionych wokół strony Metallica.sk (tak, tak możecie wysyłać podziękowania), mamy możliwość rozprowadzenia DVD z tego koncertu w naszym kraju. Tym samym stało się to na co wszyscy czekali - jest już dostępny bootleg video z ostatniego koncertu Metalliki w Chorzowie, 31 maja 2004 roku !!


Pod poniższymi linkami znajdziecie archiwalne informacje, jakie znalazły się na naszych stronach tuż po zakończeniu koncertu. Przypomnę, iż przez około tydzień serwer Overkilla był jednym z najbardziej obleganych serwerów muzycznych w naszym kraju, a liczby 153 osób jednocześnie zarejestrowanych na forum do dziś nie została pobita. Piszę o tym tylko i wyłącznie, aby tym co nie pamiętają przybliżyć co nieco atmosferę, jaka miała miejsce po koncercie:

Metallica zagrała w Chorzowie
Metallica zagrała w Chorzowie 2
Metallica zagrała w Chorzowie 3
Metallica zagrała w Chorzowie 4
Mama Said - czyli powiedziane ze sceny
Powróćmy jednak do DVD - wspólnie jako zarząd FK Overkill.pl podjęliśmy decyzję, iż DVD będzie wysyłane w pierwszej kolejności do zainteresowanych osób zapisanych do naszego Fan Klubu. Publicznie przedstawimy dane kontaktowe osób (miasto i e-mail), które DVD otrzymają, tak aby każdy mógł odszukać kogoś w swoim mieście, zwrócić się do niego z prośbą i tą drogą nabyć DVD. Celem jest poinformowanie jak największej ilości ludzi o tym, iż DVD jest u tych osób dostępne oraz umożliwienie skontaktowania się nawzajem celem rozpowszechnienia nagrania. Mamy nadzieję, iż wspólnie ukrócimy wszelkie próby sprzedawania po zawyżonych cenach i "zdarcia" pieniędzy. Chcemy, aby w jak najkrótszym czasie DVD stało się ogólnodostępne.


Dla wszystkich, którzy chcą nabyć DVD za naszym pośrednictwem (i przynależą do FK Overkill.pl) ustalamy cenę 7 zł - w skład której wchodzi płyta DVD, wydruk okładki oraz koszta wysyłki. W żadnym wypadku nie chcemy na płycie zarobić, spodziewamy się jednak sporej ilości zamówień, nie możemy więc sobie pozwolić na sponsorowanie wszystkich nośników. Płyty będą rozsyłane od najbliższego piątku. Osoba Didymosa, jednego z najlepszych traderów w Polsce, (polecam stronę Met.of.pl) gwarantuje zarówno pewność wysyłki jak i dotrzymanie terminów. Nie mniej jednak prosimy o cierpliwość - w tym momencie wypalonych jest 50 sztuk, do piątku ta liczba prawdopodobnie się podwoi. Konto, na które należy wpłacać pieniądze zostanie podane w mailu informującym o przyjęciu zgłoszenia kupna. Prosimy wpisać swój numer ID_FC, nick oraz adres na dokumencie wpłaty.

Prosimy o informowanie nas o wszelkich próbach zarobku na tych płytach - sprzedajemy je wam po kosztach produkcji i celowo upubliczniamy miasto, z którego pochodzicie, aby każdy zainteresowany z waszego otoczenia mógł się do Was zwrócić z prośbą o udostępnienie nagrania. Mamy nadzieję, że staniecie na wysokości zadania i wspólnie pomożecie nam rozpowszechnić to nagranie w Polsce. Pamiętajcie, iż jest to bootleg z zapisem koncertu, na którym wspólnie bawiło się 50 tysięcy osób. Nie trzymajcie DVD dla siebie, rozprowadzajcie je, a wszystkich, którzy są skłonni kupić ten zapis informujcie, iż szukając u nas można znaleźć kogoś, kto udostępni płytę za darmo, bądź też po kosztach produkcji. Mamy nadzieję, iż wspólnie udaremnimy wszelkie zakusy na łatwy zarobek.

W jaki sposób zapisać się na DVD? Należy zalogować się na swoje konto na zamkniętych stronach FK Overkill.pl a następnie w menu fanklub wybrać opcję DVD. Prosimy o dokładne wypełnienie wszystkich podanych pól. Listę osób zapisanych na DVD, jak i listę osób do których DVD zostało wysłane możecie znaleźć klikając na poniższy link:


LISTA OSÓB POSIADAJACYCH DVD CHORZÓW 2004


Raz jeszcze prosimy, o informowanie swoich znajomych o możliwości nabycia DVD u nas po kosztach produkcji. Z góry serdecznie dziękujemy !!

Podstawowe informacje:
31.05.2004 - Stadion Śląski, Chorzów, Polska
source: AUD, video quality: B, audio quality: B+, time: 01:54:04

Livemetallica Info:

This was the largest venue Metallica has performed at in Poland, as a headlining act. They did perform at the same venue, Slaski Stadium, in 1991 on the Monsters Of Rock Tour together with AC/DC.

This was the first time King Nothing has been performed in Europe since July 18, 1999.

This was the second time No Leaf Clover has been performed in Europe. Prior to that it was performed in Berlin on November 11, 1999 during the S&M Tour.

This was the first time Dyers Eve was played in Europe.


<Center>Setlista bootlega:

Opening Gates
Kirk: nowe piosenki są inne!
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 1,  wyświetleń: 1853
"Nowe piosenki są zupełnie inne od wszystkiego, co do tej pory nagraliśmy" - zapewniał Kirk Hammett, gitarzysta Metalliki, w wywiadzie udzielonym prestiżowemu magazynowi "Guitar World". Rozmowa z muzykiem ukaże się w marcowej edycji pisma.
Kirk w Guitar World
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1858
Kirk Hammett, gitarzysta Metalliki zagościł w ostatnim numerze magazynu Guitar World. W udzielonym wywiadzie mówił o przeszłości i przyszłości Metalliki.
Metallica z Ja Rulem w maju
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1683
Nie w lutym, jak wcześniej anonsowano, lecz w maju poznamy efekt kolaboracji grupy Metallica z raperem Ja Rulem i rapowym producentem Swizz Beatzem. Wiadomo już, że nagrana przez nich piosenka będzie nosić tytuł "We Did It Again" i będzie można zacząć jej poszukiwania począwszy od 14 maja.
James po raz trzeci ojcem!
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 2529
James Hetfield został w czwartek, 17 stycznia, po raz trzeci ojcem. Jego żona Francesca wydała na świat córkę.
Gotowe szkielety 20. kompozycji!
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1784
Lars Ulrich, jedna z dwóch najważniejszych postaci grupy Metallica, powiedział w wywiadzie zamieszczonym w wydawanej przez fan klub grupy gazetce "So What", że zespół odbył ostatnio sesję nagraniową. W jej trakcie powstały szkielety aż 20. kompozycji, z których część trafi na nowe studyjne dzieło Metalliki.
Dwa świry z Metalliki
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1964
"Dwoma kontrolującymi wszystko świrami" określił Jason Newsted swoich byłych kolegów z grupy Metallica, Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha, w rozmowie z dziennikarzem stacji MTV. Basista nie powiedział niczego złego na Kirka Hammetta, który gościnnie zagrał na płycie Echobrain, nowego zespołu Jasona.
Jason - prawdziwe powody odejścia
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 2259
Metal Mike, bliski przyjaciel kapeli od samego poczatku (a dokladniej to od plyty Ride The Lightning) przeprowadzil ostatnio wywiad z Jasonem. zadal mu kilka pytan dotyczacych jego odejscia z Metalliki i przyszlych planów. Jason powiedzial, ze pierwszorzednyum powodem odejscia byl stosunek Jamesa do jego osoby, podobno olewajacy i chamski. "Od Zawsze go podpatrywalem i bede to robil nadal" powiedzial Jason, "A mimo to on w ogóle nie traktowal mnie powaznie, tak jak Kirka i Larsa". Drugim powodem byla chec zrobienia sobie dluzszej przerwy ze wzgledu na nekajace go ciezkie bóle krzyza - jak sam sie wyrazil "od znoszenia przez 10 lat trudów bycia w Metallice..." Podobno decyzja Jasona poczatkowo zostala przyjeta przez Jamesa nadspodziewanie pozytywnie. "Nie mial nic przeciwko, zyczyl mi powodzenia". Potem jednak zostal wyslany na odwyk i wszystko uleglo diametralnej zmianie - podobno Hetfield przy kazdej okazji wysmiewal Newsteda. Potem pojawily sie plotki o powrocie Jasona do Metalliki. Jak sam przyznal Newsted" Jesli którys z czlonków kapeli powie choc slowo, nie bede zastanawial sie ani minuty - wracam na 100%". Na to Hetfield odpowiedzial "Nie chce Jasona na powrót u nas - odszedl. Nigdy nia da juz z siebie 100%, a tego Metallika potrzebuje. Nie ma o czym gadac!" Tak wiec troche szkoda, ze James ma taki stosunek do sprawy. Jason przyznal jeszcze ze nadal utrzymuje cieple stosunki z Larsem i Kirkiem, natomiast z Hetfieldem nie rozmawial juz podobno pare ladnych tygodni "Wcale za tymi rozmowami nie tesknie" przyznal ironicznie Ja ;). Hetfield dopowiedzial jeszcze "kiedy ja przezywalem meki na odwyku, Jason wykorzystal moment i ucekl od nas by w ciszy kompletowac skladzik do tej swojej grupki Echobrain.". Na to mozna przytoczyc slowa Jasona "Chlopaki nigdy nie znajda nikogo na moje miejsce tak dobrego jak ja. no chyba, ze... ...mnie ;). wszyscy wiemy, ze nie wezma jakiegos 25-letniego mlodzika,który w ogóle nie bedzie do nich pasowal.metallica beze mnie nie ma szans byc taka jaka byla do tej pory!' - a propos Jason, tylko pozazdroscic skromnosci..."
Debiutancka plyta Echobrain
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1973
5 marca ukaze sie debiutancka plyta nowej grupy Jasona Echobrain. Obok Jasona graja tam równiez Dylan Donkin - wokalista i gitarzysta oraz Brian Sagrafena (perkusja) Goscinnie wystapia: Kirk i byly gitarzysta Faith No More i przyjaciel Jasona - Jim Martin.
Film o Anthrax
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 2041
Kirk wystąpi w filmie o Anthrax. Dokument powstaje na zlecenie telewizji muzycznej VH1. Film o Anthrax pojawi się w ramach serii "Behind The Music" na antenie amerykańskiego VH1 już w lutym lub marcu br.
TMC to juz historia
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 1881
Wg niepotwierdzonych wiadomości wytwórnia płytowa Lars'a przestała istnieć. TMC wydała debiutancką płytę kapeli Systematic. Najprawdopodobniej zespół swoją następną płytę nagra już w Elektra Records. To oznacza, że Lars będzie mógł skoncentrować się na Metallice i swojej rodzinie.
Sprzedaż Black Album w 2001r.
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 2196
Wg Billboardu Black Album Metalliki był 3 najlepiej sprzedającą się płytą w 2001r. wśród albumów wydanych ponad 2 lata temu. W tej kategorii zwyciężył album Creed'a pt. My Own Prison.
Lycos Top 50
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 2059
Amerykańska wyszukiwarka Lycos sporządziła listę najczęściej szukanych wyrażeń. Na pełnej liście Metallica uplansowała się na 80 pozycji.
Natomiast w karegorii Muzyka zespół znalazł się juz na 7 miejscu.
Nagroda dla Kirka Hammetta
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 2287
Czytelnicy magazynu "Guitar World", poświęconego wszelkim tajnikom gry na gitarze oraz nowinkom technicznym dotyczącym tego instrumentu, zadecydowali swymi głosami, że Kirk Hammett otrzyma nagrodę Hall Of Fame Award.
Świąteczne refleksje Larsa Ulricha
dodane 01.01.2002 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 1,  wyświetleń: 2395
364 365 366
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak