Fastnews
Koncertowisko!
Testament, Exodus, Heathen, Kraków 2022-07-11

Amerykańscy giganci thrash metalu wracają do Europy w ramach letniej trasy koncertowej! Testament przyjedzie do Polski w towarzystwie znakomitych gości: Exodus oraz Heathen.

 

TESTAMENT

Testament pamięta wizyty w Polsce i gorące przyjęcie przez polskich fanów. Kawałek "Nostrovia" z płyty "Demonic" nie wziął się znikąd. Lata mijają, a miłość rodzimych maniaków technicznego thrashu do powstałej w 1987 roku formacji z Kalifornii nie słabnie.

 

W kapeli z Bay Area pierwsze skrzypce wciąż grają – jeden z najlepszych thrashowych wokalistów w historii gatunku, Chuck Billy, znakomity gitarzysta i kompozytor Eric Peterson, a od 2005 roku ponownie jeden z najlepszych metalowych gitarzystów solowych, Alex Skolnick. Słychać ich na genialnych płytach Testament – "The Legacy", "New Order", czy "Practice What You Preach". Wprawdzie w 2022 roku odszedł genialny pałker Gene Hoglan, ale zanim pożegnał się z legendą thrashu, nagrał z nią kapitalny album "Titans Of Creation" (2020), który dotarł do trzeciej pozycji na liście niemieckiej i siódmej na polskim OLIS-ie.

 

Każda wizyta Testament w Polsce oznacza mnóstwo fanów na koncercie i szaleństwo na widowni. Amerykanie nie ukrywają, że uwielbiają u nas grać. Fani uwielbiają ich oglądać. Biorąc pod uwagę kapitalny warsztat muzyków, umiejętność stworzenia świetnej atmosfery i do dyspozycji takie evergreeny z dyskografii, jak "Do Or Die", "Over The Wall", "Alone In The Dark", "Trial By Fire", czy "True Believer", to musi być niezapomniany koncert.

 

EXODUS (USA) thrash metal:


Jedna z największych legend thrashu narodziła się w 1979 roku w thrashowym mateczniku, Bay Area w Kalifornii. Exodus nagrał pomnikowe płyty w gatunku. Choć niejednokrotnie musiał przeskakiwać kłody rzucane pod nogi przez życie, przetrwał w świetnej kondycji.


Od lat nie ma wśród nas niezapomnianego Paula Baloffa, który swoją charyzmę przelał na klasyk klasyków, debiutancki album "Bonded By Blood", ale wciąż działają w Exodus muzycy, którzy byli w zespole w czasach, gdy thrash rządził w światowym metalu, Gary Holt, Tom Hunting oraz następca Paula, Steve "Zetro" Souza. Nie można zapomnieć, że Kirk Hammett, zanim zdobył szczyty z Metallicą, grał właśnie w Exodus.


Kapela nie tylko wypracowała swój charakterystyczny styl, lecz również stworzyła kamienie milowe thrash metalu – debiut, "Pleasures Of The Flesh" i "Fabulous Disaster", a także ma na koncie niezapomniane trasy koncertowe, jak choćby legendarna z Venom i Slayer w latach 80. Od 2005 roku Exodus gra z Jackiem Gibsonem na basie i Lee Althusem na drugiej gitarze, który jednocześnie jest członkiem innej thrashowej legendy, zaprzyjaźnionego Heathen. Drugi gitarzysta tej kapeli, Kragen Lum, zastępował Gary'ego, gdy ten jeździł po świecie ze Slayer. Jeśli o kłodach była mowa, kilkanaście miesięcy temu Tom Hunting musiał stoczyć ciężką walkę z nowotworem. Szczęśliwie wyszedł z niej zwycięsko i jego grę słychać na jedenastej płycie. Album, zatytułowany "Persona Non Grata", ukazał się w 2021 roku i to wydawnictwo zespół będzie promować podczas swojej kolejnej wizyty w Polsce. 


https://www.facebook.com/exodusattack
https://www.youtube.com/watch?v=aL8RvpLGZNM
https://www.instagram.com/exodusbandofficial/

 

HEATHEN (USA) thrash metal:


Heathen istnieje z przerwami od 1984 roku i cieszy się zasłużoną estymą na thrash metalowej scenie.


Od 1993 do 2001 roku Heathen nie funkcjonował, ale w pierwszym okresie działalności kapela założona przez Lee Althusa (także Exodus) nagrała dwa kapitalne albumy, "Breaking The Silence" i "Victims Of Deception", pojawiała się w kultowym programie "MTV Headbanger's Ball" oraz koncertowała między innymi z Megadeth i Kingiem Diamondem. Po reaktywacji w 2001 roku Heathen wydał tylko dwa albumy, "The Evolution Of Chaos" oraz wydany w 2020 roku "Empire Of The Blind" (gościnnie pojawiają się na nim Gary Holt i Rick Hunolt, obecny i były gitarzysta Exodus). Udowodnili nimi, że techniczny thrash metal ma się dobrze, a na koncertach wciąż doskonale dają radę. O tym, że Heathen na żywo jest świetny, mieli okazję przekonać się polscy fani, choćby wtedy, gdy Kalifornijczycy odwiedzili Polskę razem z Overkill i Destruction. Dodajmy, że oprócz Althusa w składzie Heathen są: wokalista David R. White, gitarzysta Kragen Lum (zastępował Gary'ego Holta w Exodus), basista Jason Mirza i znany z Toxik oraz koncertowego składu Whiplash bębniarz Jim De Maria.

 

https://www.facebook.com/heathen.official
https://www.youtube.com/watch?v=cX1TbhGIBdc
https://www.instagram.com/heathenthrash/