Fastnews
Koncertowisko!
British Lion, Warszawa 2022-07-23

Steve Harris, czyli basista i założyciel brytyjskiej legendy Iron Maiden, wystąpi w Polsce ze swoim drugim zespołem - British Lion! W roli supportu zagra londyńska grupa Airforce.

 

BRITISH LION

Dla Steve'a Harrisa odskocznią od wielkich stadionów i ogromnych hal, w których gra z Iron Maiden, oprócz futbolowej pasji od 2012 roku jest heavymetalowy zespół British Lion. Towarzyszą mu w tym przedsięwzięciu niezmiennie bębniarz Simon Dawson, gitarzyści Grahame Leslie i David Hawkins i wokalista Richard Taylor. 


Brytyjski Lew podobnie do Żelaznej Dziewicy ryczy na klasycznie heavymetalową nutę, której brzmieniowy kształt jest dziełem Steve'a. W 2012 roku ukazał się imienny, debiutancki materiał, który grupa promowała również w Polsce. Harris zachowywał się podczas klubowej trasy, jakby dopiero co zaczął karierę, a nie był jedną z największych legend heavy metalu. Spotykał się z fanami, strzelał sobie z nimi fotki, podpisywał gadżety. 
 

Potem czas Steve'a zajmowała przede wszystkim praca z Iron Maiden w studiu i na trasach koncertowych, ale w wolnych chwilach powstawał materiał na drugą płytę "The Burning" (2020) zapowiadaną przez single "Spit Fire" i "Lightning". 

 www

AIRFORCE (Wielka Brytania) heavy metal:


https://www.facebook.com/chop.airforce/
https://www.youtube.com/watch?v=b52Q4WkowKY
https://www.instagram.com/airforcebanduk/