Fastnews
Koncertowisko!
Sabaton, Kraków 2022-08-23

Sabaton wystąpi 23 sierpnia 2022 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Grupa będzie promować swój najnowszy album "The War To End All Wars" (Nuclear Blast Records). W roli supportu wystąpi Avatar, gościem specjalnym w Polsce będzie zespół Nocny Kochanek.

 

SABATON

Powstały w 1999 roku w znanym ze sportów zimowych miasteczku Falun Sabaton, zyskał u nas wielką popularność, która przełożyła się, chociażby na półmilionową widownię podczas występu na Przystanku Woodstock, zarejestrowanym na potrzeby DVD.


Plan gry Sabaton jest od dawna znany. Joakim Brodén i Pär Sundström, główne postacie kapeli, zbierają ciekawe historyczne wątki z całego świata, które następnie przekształcają w świetne piosenki oparte na klasycznym heavy w stylu Judas Priest, Iron Maiden, czy Accept i z pewną domieszką power metalu. Do tej układanki trzeba też dodać spektakularne koncerty plus chęć do spotykania się z fanami. Szwedzi to zarówno wspaniali popularyzatorzy historii, jak i po prostu fani, przystępni ludzie, którzy żadnemu fanowi nie odmówią zdjęcia, czy autografu. W 2019 roku ukazała się dziewiąta płyta Sabaton "The Great War", poświęcona pierwszej wojnie światowej. Jednym z gości na niej jest wspaniała Floor Jansen z Nightwish, prywatnie życiowa partnerka perkusisty Sabaton, Hannesa van Dahla.

 www

NOCNY KOCHANEK (Polska) hewi metal:


Pastisz? Parodia? Nazwijcie to jak chcecie, ale ten mariaż naprawdę działa doskonale, bi niemalże zwyczajem jest, że koncerty Kochanka są wyprzedane na wiele dni przed.

 

W 2020 roku Nocnego Kochanka nagrodzono Fryderykiem za album "Randka w ciemność". Rok później Krzysiek Sokołowski (wokal), Artur Pochwała (gitara basowa), Robert Kazanowski (gitara), Arkadiusz Majstrak (gitara) i Artur Żurek (perkusja) sprezentowali fanom kolejny album, zestaw coverów (m.in. AC/DC, W.A.S.P., Aerosmith, Judas Priest) z polskimi tekstami, zatytułowany "Stosunki międzynarodowe". 


https://www.facebook.com/nocnykochanek
https://www.youtube.com/watch?v=9N8VGaf4img
https://www.instagram.com/nocnykochanek/

 

AVATAR (Szwecja) alternatywny metal, rock:


Avatar narodził się w mekce melodyjnego death metalu - Göteborgu, w 2001 roku. Czasy obcowania zespołu z tym gatunkiem pamiętają jeszcze bębniarz John Alfredsson i gitarzysta Kungen. Potem Avatar pożyczył do swojej muzyki trochę metalcore'a, a następnie skierował swoje zainteresowania na alternatywny metal oraz rock. Muzyków Avatar wyróżniają m.in. wyraziste makijaże oraz nie byle jaki warsztat. Grupa może się pochwalić nagrodą Metal Hammer Golden Gods Awards, którą otrzymała w kategorii "Breakthrough Band". 

 

https://www.facebook.com/avatarmetal

https://www.youtube.com/watch?v=mKqVB_e8u5w
https://www.instagram.com/avatarmetal/