Fastnews
Koncertowisko!
In Flames, Katowice 2022-11-15

In Flames wystąpi w Polsce 15 listopada, w towarzystwie At The Gates, Imminence oraz Orbit Culture!

 

IN FLAMES

No i cóż, że aż ze Szwecji? Kariera In Flames od lat układa się iście bajkowo - serio, można by o tym nakręcić poruszający obraz dla całej rodziny. Zaczynając od death metalu, stopniowo pokonywali kolejne szczeble popularności, a przy okazji zmieniali się, dokładnie tak jak zmieniasz się każdy z nas. 

 

Prześlizgiwali się przez najróżniejsze nurty, docierali do publiki, o jakiej typowy zespół metalowy może pomarzyć i zawsze robili to dla siebie. Nowy singiel grupy, “State of Slow Decay” przypomina wszystkim o złotych czasach “Whoracle” czy “Clayman”, ale nawet w nieco nostalgicznej odsłonie ten skład nie dziadzieje. Wręcz odwrotnie - mają więcej energii niż kiedykolwiek.

 

AT THE GATES (Szwecja) melodic death metal:

 

Na pierwszej - w tym roku już trzydziestoletniej - płycie At The Gates Tomas Lidnberg przekonywał, że królestwo odeszło. Był w błędzie, bo królestwo At The Gates ma się dobrze, a po reaktywacji Szwedzi kąsają równie agresywnie co w latach chwały. Pionierzy melodyjnego death metalu prosto z Goteborga wciąż potrafią wykrzesać gitarowy pasaż, którego nie przygotuje wam nikt inny, a piosenki piszą wciąż pełne pasji.

 

https://www.facebook.com/AtTheGatesOfficial
https://www.youtube.com/watch?v=oNKxMkHavAw
https://www.instagram.com/atthegates_official/

 

IMMINENCE (Szwecja) metalcore, post-hardcore:

 

Imminence stanowią ciekawy łącznik między swoimi krajanami z At The Gates i In Flames a teraźniejszym podejściem do metalu. Z jednej strony ich metalcore z pewnością ma swoje źródło w klasycznym melodyjnym death metalu, ale z drugiej jest uzupełniany toną eklektyzmu - od post-hardcore’a przez rocka alternatywnego. Przyszłość metalu? Wysoce prawdopodobne.

 

https://www.facebook.com/imminenceswe
https://www.youtube.com/watch?v=6RXAZ9cQLEE
https://www.instagram.com/imminenceswe/

 

ORBIT CULTURE (Szwecja) progressive death metal, groove metal:

 

Orbit Culture jest relatywnie młodą kapelą (na liczniku nie stuknęła im nawet dekada działalności), ale już zebrali spore grono fanów. Całkiem słusznie, bo mają wiele argumentów przemawiających za sympatią do nich. Czteroosobowa załoga bardzo zgrabnie miesza pompatyczność melodyjnego death metalu z wyczuciem groove godnym Gojiry czy Lamb of God.

 

https://www.facebook.com/OrbitCulture
https://www.youtube.com/watch?v=P3-xZgLHhJ0
https://www.instagram.com/orbitculture/