Fastnews
Koncertowisko!
Sting, Kraków 2023-07-20

Sting - My Songs 2023

CZW. 20LIP 2023

TAURON Arena Kraków | Kraków

 

Sting - Rushing Water

 

Kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny – Sting urodził się w Newcastle (Anglia). Po przeprowadzce do Londynu Sting wraz ze Stewartem Copelandem i Andy’m Summersem w 1977 roku utworzyli The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku.

 

Jako jeden z najbardziej charakterystycznych solowych artystów na świecie Sting otrzymał 11 Grammy Awards, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy, cztery nominacje do Oskara (ostatnio za „The Empty Chair” z JIM: The James Foley Story), nominację do TONY, Billboard Magazine’s Century Award oraz MusiCares 2004 Person of the Year. W 2003 roku otrzymał od Królowej Elżbiety II tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE) za niezliczone zasługi dla muzyki. Jest także członkiem Songwriters Hall of Fame i został uhonorowany Kennedy Center Honors, a ostatnio otrzymał nagrodę The American Music Award of Merit i The Polar Music Prize. Sting został nagrodzony Honorowym Doktoratem Muzyki przez University of Northumbria (1992), Berklee College of Music (1994), University of Newcastle upon Tyne (2006) i - podczas 250-tej ceremonii zakończenia studiów - Brown University (2018).


W ciągu swojej znakomitej kariery Sting sprzedał blisko 100 milionów albumów The Police i solowych.

 

Po wydaniu uznanego przez krytyków albumu „57th & 9th”, pierwszej od ponad dekady kolekcji rockowo-popowej, Sting i ikona reggae, Shaggy, obaj reprezentowani przez Cherrytree Music Company, wydali wspólny, inspirowany wyspami album zatytułowany „44/876”, na którym odkryli swoje zaskakujące wspólne brzmienie. Tytuł płyty nawiązuje do kodów ich rodzinnych krajów, „44/876” przede wszystkim honoruje wspólną miłość duetu do Jamajki: ojczyzny Shaggy'ego i miejsca, gdzie Sting napisał takie klasyki jak "Every Breath You Take" The Police. Ich wspólny album spędził ponad 20 tygodni na szczycie Billboard's Reggae Album chart w USA, zdobył certyfikat złotej płyty w Polsce i we Francji oraz otrzymał GRAMMY Award® za Najlepszy Album Reggae. 

 

W 2019 roku Sting został uhonorowany podczas BMI Pop Awards za swój ponadczasowy hit "Every Breath You Take", który stał się najczęściej wykonywaną piosenką, z 15 milionami odtworzeń radiowych, z katalogu BMI obejmującego ponad 14 milionów utworów muzycznych. Piosenka została również dodana do 'Billions Club' na Spotify, gromadząc ponad miliard streamów na tej platformie.

 

Również w 2019 roku ukazał się album zatytułowany „My Songs”, zawierający współczesne interpretacje jego najsłynniejszych przebojów, po wydaniu którego Sting wznowił światową trasę koncertową o tej samej nazwie. Koncert Stinga "My Songs" to dynamiczne i żywiołowe widowisko zawierające najbardziej popularne utwory w karierze 17-krotnego zdobywcy nagrody GRAMMY® z zespołem The Police i jako artysty solowego. Więcej informacji o trasie można znaleźć TUTAJ.

 

Od zawsze znany jako muzyczny odkrywca i pionier w dziedzinie łączeniu gatunków, Sting wielokrotnie współpracował z innymi artystami, miksując ich style ze swoim rockowym brzmieniem. Płyta "Duets", zawiera kompilację jego najsłynniejszych utworów nagranych z innymi wokalistami, w tym z Mary J. Blige, Herbie Hancockiem, Ericiem Claptonem, Annie Lennox, Charlesem Aznavourem, Mylène Farmer, Shaggym, Melody Gardot, Gashi i innymi.

 

Najnowszy album Stinga, „The Bridge”, jest dowodem na wszechstronność w jego licznych wielu kompozycjach. Reprezentując różne etapy i style z całej jego niezrównanej kariery i czerpiąc inspirację z takich gatunków jak rock n' roll, jazz, muzyka klasyczna i folk, eklektyczny album zawiera kwintesencję brzmienia Stinga w pop-rockowych utworach, takich jak otwierająca album rockowa salwa "Rushing Water" i nowe indie-popowe brzmienie "If It's Love".

 

Sting rozpoczął swój cykl koncertów w Las Vegas, "My Songs", w The Colosseum at Caesars Palace, zbierając entuzjastyczne recenzje. Show prezentuje kompendium jego najbardziej popularnych piosenek z dynamicznymi, wizualnymi odniesieniami do niektórych z jego najbardziej kultowych teledysków. Sting uraczył fanów zestawem największych hitów z całej swojej znakomitej kariery, w tym "Roxanne", "Message In A Bottle", "Every Little Thing She Does Is Magic", "Every Breath You Take" i kilkoma innymi ulubionymi utworami fanów, a także zupełnie nowymi piosenkami z jego ostatniego albumu, The Bridge. Seria koncertów zostanie wznowiona w kwietniu 2023 roku.

 

Ostatnio Sting wyprodukował najnowszy album Shaggy'ego, „Com Fly Wid Mi”, na którym ikona dancehallu/reggae wykonuje utwory Sinatry w stylu reggae. Z okazji wydania albumu, Sting zorganizował imprezę w legendarnym Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku, gdzie Shaggy wykonał album w całości.

 

Sting wystąpił w ponad 15 filmach, był producentem wykonawczym uznanego przez krytyków filmu „A Guide to Recognizing Your Saints”, a w 1989 roku wystąpił w The Threepenny Opera na Broadwayu.  Jego najnowszym projektem teatralnym jest nominowany do nagrody Tony® musical The Last Ship, zainspirowany jego wspomnieniami o społeczności stoczniowej Wallsend w północno-wschodniej Anglii, gdzie urodził się i wychował. Spektakl, z muzyką i tekstami piosenek autorstwa Stinga, był wystawiany na Broadwayu w 2014/2015 roku i zakończył brytyjską regionalną trasę teatralną, która trwała od marca do lipca 2018 roku. Następnie Sting wystąpił jako stoczniowiec Jackie White w produkcji The Last Ship w Princess of Wales Theatre w Toronto. W 2020 roku powtórzył tę rolę dla produkcji w Los Angeles w Ahmanson Theatre i San Francisco w Golden Gate Theatre.

 

Wspieranie organizacji broniących praw człowieka takich jak the Rainforest Fund, Amnesty International i Live Aid odzwierciedla w swej uniwersalnej sztuce. Razem z żoną Trudie Styler założył w 1989 roku Rainforest Fund w celu ochrony zarówno lasów deszczowych na świecie, jak i ich rdzennych mieszkańców. Zorganizowali dotychczas 19 koncertów, aby zbierać fundusze i zwiększać świadomość o zagrożonych zasobach naszej planety. Od momentu powstania, The Rainforest Fund rozwinął się w sieć powiązanych ze sobą organizacji działających w ponad 20 krajach na trzech kontynentach.