Fastnews
Koncertowisko!
New Model Army, Kraków, W-wa, Gdańsk, Poznań 2024-03-08

New Model Army

 

OGLĄDAJ Z LIVE NATION Vagabonds

WIECEJ INFORMACJI

New Model Army ogłaszają wydanie ich 16. studyjnego albumu "Unbroken", który ukaże się już w 2024 roku, a razem z nim wielką trasę koncertową po Europie i Wielkiej Brytanii.  

 

Zespół rozpoczął pracę nad albumem w 2021 roku pod wpływem sytuacji panującej w szybko zmieniającym się świecie oraz w ich prywatnym życiu. Na wczesnym etapie zdecydowali, że ich pierwszym wyborem do stworzenia miksu nowego albumu będzie legendarny Tchad Blake, który chętnie przyjął propozycję, a dziś mówi: "Niewiele rzeczy przekonuje mnie tak autentycznie. New Model Army to strzał w dziesiątkę. Wspaniale nagrany i wyprodukowany album został od początku przygotowany przez członków zespołu, więc miksowanie tych utworów było dla mnie prawdziwym wyróżnieniem". Pełen gitar, przejmujących wokali z naciskiem na bas i perkusję, które charakteryzują ich twórczość - "Unbroken" brzmi jak New Model Army, a jednak muzycy znowu dodali tam coś innego, nowego i świeżego.  

 

Założony w Bradford w 1980 roku, New Model Army wkracza w swoją piątą dekadę i nie widać po nich żadnych śladów zmęczenia. We wrześniu 2023 roku wydali unikalny album koncertowy - "Sinfonia", nagrany wraz z orkiestrą Sinfonia Leipzig w berlińskiej hali Tempodrom. Nowy studyjny album "Unbroken" ukaże się już 26 stycznia 2024 roku.