Fastnews
Koncertowisko!
Underoath, Warszawa 2024-06-12

Underoath

ŚR. 12 CZE 2024

Klub Proxima | Warsaw

 

OGLĄDAJ Z LIVE NATION Underoath - Writing On The Walls (Official Video)

WIECEJ INFORMACJI

UNDERØATH z każdym kolejnym albumem na nowo odkrywają równowagę pomiędzy chaosem i harmonią. Ich kompozycje, powstałe pod wpływem twórczego napięcia, stają się swoistymi hymnami. Co więcej, nawet gdy zespół niekiedy spala się w procesie twórczym, pulsująca energia łączy się w ciekawy efekt, który ma ogromny wydźwięk wśród milionów słuchaczy.

 

Za każdym razem, gdy mają możliwość by zrobić coś dobrego, Underøath starają się rzucić sobie wyzwanie, z odpowiednią do tego postawą i uczciwością. Ich dwa złote albumy i trzy nominacje do nagrody Grammy stanowią wyraźne zaprzeczenie ideologii kompromisu komercyjnego. Portfolio Underøath wykorzystuje hałas, agresję oraz atmosferę z taką samą umiejętnością jak robią to z linią melodyczną. Kombinacja ciężkiego brzmienia i zadziorności zawarta na "Define the Great Line" sprawia, że jest to jedyna płyta tego typu, która zadebiutowała na 2. miejscu listy Billboard 200.

 

 Ich pasja i moc są niezaprzeczalne zarówno na trasach koncertowych z takimi zespołami jak: Alice In Chains czy Bring Me The Horizon, jak i na kameralnych występach czy redefiniujących gatunek koncertach z cyklu ‘Vans Warped Tour’.

 

Płyta "Erase Me" (2018) ponownie przedstawiła światu Underøath za pomocą prostych riffów i melodii. Jest to podnoszący na duchu album, nie pozbawiony konfesyjnej desperacji, która napędza ich piosenki. Zespół określił album "Voyeurist" (2022) jako "przemoc w wysokiej rozdzielczości". Znalazł się także wśród 25 najlepszych albumów 2022 roku, obok takich wydawnictw jak: Slipknot, Ghost i Meshuggah, Revolver nazwał go "genialnie nieskrępowanym". 

 

Ich brzmienie, cechujące się wrażliwością połączoną z ekscytującą siłą i filmową lekkością, można również usłyszeć w kolejnych pokoleniach zespołów, które podążały wytoczonymi przez nich ścieżkami. Jednak Underøath odmawia siedzenia w miejscu. Prowokująca i inspirująca muzyczna misja "LET GO" rozpoczyna dla zespołu nową erę.

 

Chodząc po cienkiej linie pomiędzy wciągającą dostępnością a izolacjonistyczną odmiennością, zespół Underøath jest mistrzem przestrzeni między potężnymi refrenami a wybiegającą w przyszłość ciężkością, zarówno na nagraniach, jak i na scenie.