Overkill.pl - polski fan klub zespolu Metallica http://www.overkill.pl Overkill.pl - FK Metallica pl Redakacja Overkill.pl <span style="color: yellow"><span style="font-weight: bold;">Warsaw Takeover - bilety</span></span> http://overkill.pl/Warsaw-Takeover-bilety,9182.html
Na rozgrzewkę usłyszymy największe hity Iron Maiden w wykonaniu The Legacy, a później na scenę wkroczy Rusty Head z dwuczęściową setlistą wyładowaną po brzegi muzyką Metalliki. Przewidujemy również dla Was kilka dodatkowych atrakcji w postaci konkursów i quizów z nagrodami. Dzięki przyjaciołom z Audiostacji szykujemy dla Was jeszcze kilka innych niespodzianek... Ale o tym (wkrótce), szerzej wypowiemy się w naszych mediach społecznościowych, które zachęcamy śledzić na bieżąco!
***
Metallica's "No Repeat Weekend" tour, besides two shows in a city, also includes many other events that take place on the day between concerts. And so, on July 6 at the Proxima Club in Warsaw, we will witness a big musical event! As the culimination of the saturday "WARSAW TAKEOVER", The Legacy and Rusty Head will appear on the Proxima stage. The first band is rockin' already for over a year and performing the music of legendary Iron Maiden, they will be warming up the audience gathered in Proxima. The next band, Rusty Head, have been performing for over 20 years. Rusty Head will prepare a unique, over two-hour set of Metallica songs for this special occasion. And moreover, Antyradio together with the Metallica fan club Overkill.pl have prepared many competitions and surprises for you, so it is worth showing up at this promising event! Follow our social media for more updates about this event!
Overkill.pl
http://overkill.pl/Warsaw-Takeover-bilety,9182.html Metallica i fanklub Overkill zapraszają na koncert zespołów Rusty Head i The Legacy. Wydarzenie jest częścią weekendu w którym to Metallica i jej fani "przejmują Warszawę".
6 lipca 2024 o godz. 18:30 Warszawa - woj. Mazowieckie Klub PROXIMA, ul. Żwirki i Wigury 99a
Tue, 07 May 2024 14:37:54 -0600
<span style="font-weight: bold;"><span style="color: yellow">OGŁASZAMY AKCJĘ ŻÓŁTY STADION!</span></span> http://overkill.pl/OGLASZAMY-AKCJE-ZOLTY-STADION,9167.html W 2008 roku na ówczesnym forum dyskusyjnym kilku zapaleńców postanowiło, że uszyjemy ogromną flagę Polski, którą wzniesiemy podczas koncertu Metalliki na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zorganizowaliśmy wtedy fanowską akcję z największą flagą jaka kiedykolwiek pojawiła się na koncercie Metalliki.
Z początku wiele osób było dosyć sceptycznie nastawionych, bo trzeba było zorganizować niemałe jak na tamte czasy środki i zająć się całą organizacją, logistyką, pozwoleniami od służb i managementu zespołu. Mimo trudności, młodzieńcza fantazja pchała nas do realizacji naszego marzenia. Dzięki Wam – fanom, zebraliśmy odpowiednie fundusze i materiał poszedł do produkcji!
Gdy odebraliśmy flagę, której długość sięgała ponad 35 metrów, pomyśleliśmy „o cholera!”. Chyba nikt nie spodziewał się, jak ogromne płótno będziemy wnosić na stadion.
W dzień koncertu, od rana panował okrutny upał, ale my czekaliśmy cały dzień na ten moment, który miał zapaść w pamięć już na zawsze. Okoliczni fanklubowicze, mieszkający na osiedlu 1000 lecia, dostarczali zimne napoje z osiedlowych sklepów, żeby organizatorzy akcji nie padli z przegrzania. Działo się! Gdy zespół wyszedł, potężna flaga pojawiła się nad głowami fanów.
James Hetfield podczas jednego z wywiadów (link poniżej ~ 5 min. 25 sek.) powiedział, że to była najbardziej zwariowana rzecz, jaką kiedykolwiek zrobili fani na koncercie. Oczywiście jak to on, zażartował w swoim stylu, że „wprawdzie napisali Metallica z błędem..”:))
Flaga ostatecznie spoczęła w siedzibie Metalliki w HQ w Stanach Zjednoczonych.
Od kilku lat nieśmiało chodzi nam po głowie kolejny pomysł, żeby zrobić coś, o czym mówiłoby całe środowisko fanów Metalliki i nie tylko. Mamy rok 2024 i dwa koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie przed nami.
Ogłaszamy akcję ŻÓŁTY STADION!
Całe przedsięwzięcie będzie polegało na podniesieniu przez Was – fanów żółtej folii po wejściu zespołu na scenę i trzymaniu jej przez cały pierwszy kawałek.
Żeby cała akcja doszła do skutku, musimy wyjść z tematem na zewnątrz. Uruchamiamy zbiórkę, która przyczyni się do tego, że koncert Metalliki w Warszawie będzie niezapomniany nie tylko ze względu na zespół, ale i na nas! Dlaczego folia? Bo to pewny i sprawdzony pomysł! Na każdym meczu reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym, kibice tworzą z foliowych prostokątów gigantyczną flagę Polski! Jest to ogromne przedsięwzięcie finansowe i logistyczne, ale mamy taki głód zrobienia czegoś dla wszystkich polskich fanów i zespołu, że wchodzimy w to!
Dlaczego kolor żółty? Tym razem nie chcemy powielać pomysłu z flagą i pragniemy nawiązać do kolorystki ostatniego wydanego albumu zespołu 72 Seasons, jak i całej trasy promującej. Plan jest taki, aby rozjaśnić całe trybuny na żółto! Wyobraźcie sobie dookoła 60 tysięcy żółtych prostokątnych elementów! Przypominamy, że obecna trasa 72 Seasons jest grana w orientacji 360 stopni. Scena znajduję się na środku płyty stadionu, do tego ma żółte obramowanie i wieże dookoła, które również mienią się w kolorze żółtym. Nawet sam zespół wpisuję się w tę kolorystykę poprzez swoje instrumenty.
Mamy nadzieję, że jeżeli akcja wypali, da to piorunujący efekt, który będziemy wspominać przez długie lata. Częścią tego możecie być właśnie WY! Przy tak ogromnym obiekcie akcja wiąże się z dużymi kosztami. Łączna kwota produkcji folii, dokładnie takiej jaka pojawia się na meczach reprezentacji oraz kolportażu na każde miejsce na stadionie, to przedział między 28-30 tys. złotych. Jeżeli nie uda się uzbierać całej potrzebnej kwoty na realizację naszego celu, pieniądze zostaną zwrócone Państwu według regulaminu zrzutka.pl, w przypadku powodzenia zbiórki, przedstawimy Państwu wszystkie rachunki związane z akcją "ŻÓŁTY STADION", natomiast wszelkie nadwyżki przekażemy na wybrane potrzebujące schronisko dla zwierząt.
AKCJA BĘDZIE MIAŁA MIEJSCE 5 LIPCA – podczas pierwszego występu zespołu!!! MY, FANI, MANIACY ZRÓBMY TO RAZEM!!!
Overkill.pl
http://overkill.pl/OGLASZAMY-AKCJE-ZOLTY-STADION,9167.html Od kilku lat nieśmiało chodzi nam po głowie kolejny pomysł, żeby zrobić coś, o czym mówiłoby całe środowisko fanów Metalliki i nie tylko. Mamy rok 2024 i dwa koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie przed nami.
Ogłaszamy akcję ŻÓŁTY STADION!
[html]
[/html]
Fri, 05 Apr 2024 09:09:55 -0600
<span style="color: yellow"><span style="font-weight: bold;">OVERKILL W SOCIAL MEDIACH</span></span> http://overkill.pl/OVERKILL-W-SOCIAL-MEDIACH,9163.html http://overkill.pl/OVERKILL-W-SOCIAL-MEDIACH,9163.html [html]
[/html]
----------------------------------------------------
Wed, 27 Mar 2024 11:51:58 -0600
<span style="font-weight: bold;"><span style="color: orange">RUSTY HEAD</span><span style="color: green"> (ALCOHOLICA) W TRASIE 2024</span></span> http://overkill.pl/-RUSTY-HEAD-ALCOHOLICA-W-TRASIE-2024,9130.html
Wpadajcie również na strony poniżej!
STRONA FACEBOOK INSTAGRAM
Wojciech "Sasim" Sasimowski - git/voc Marcin "Kęda" Kędzierski - git Michał "Misiek" Flak - bass Michał "Misqot" Skotniczny - drums
ALCOHOLICA ON TOUR 2024
Gorąco zapraszamy na koncerty!
13.01 - Stara Białka ( Dwa Dęby) 16.02 - Gdańsk ( Wydział Remontowy ) 02.03 - Warszawa ( Potok ) 09.03 - Zabrze ( Wiatrak ) 10.05 - Bydgoszcz ( Over the Under ) 31.05 - Lesko ( ZEW się budzi Festiwal ) 15.06 - Chorzów ( Leśniczówka) 05.10 - Skarżysko ( Semafor) Miło nam również poinformować, że zespół Alcoholica niebawem wystąpi także w towarzystwie grupy The Legacy - Tribute to Iron Maiden w następujących terminach: 22.03 Brno (M13) 23.03 Bielsko-Biała (RUDEBOY CLUB) 24.03 Łódź (Wooltura) 27.04 Słupsk (Motor Rock Pub) 28.04 Szczytno (Agaton)
No Leaf Clover Overkill.pl
http://overkill.pl/-RUSTY-HEAD-ALCOHOLICA-W-TRASIE-2024,9130.html Wojtek, Marcin, dwa Michały... tworzą zespół doskonały! Kiedy grają? Wejdzie w newsa, niech poniesie Was pokusa... i niech uśmiech Wam nie znika, bo przed Wami ALCOHOLICA!
Zespół Pieśni i Tańca ze Świerklańca naszykował dla Nas nowe daty swoich koncertów.
Mon, 29 Jan 2024 00:58:21 -0700
<span style="font-weight: bold;"><span style="color: yellow">METALLICA OGŁOSIŁA DWA KONCERTY W POLSCE 5 i 7 lipca 2024 - Warszawa PGE Narodowy</span></span> http://overkill.pl/METALLICA-OGLOSILA-DWA-KONCERTY-W-POLSCE-5-i-7-lipca-2024-Warszawa-PGE-Narodowy,8777.html
Cała trasa prezentuje się następująco:
Ze strony zespołu wiemy, że oba koncerty w Polsce zostaną zorganizowane na Stadionie Narodowym...
... a wspomogą Metallicę zacne kapele.
Bilety na wydarzenie dostępne w różnych konfiguracjach do kupienia na oficjalnych stronach organizatora tutaj.
No Leaf Clover Overkill.pl
http://overkill.pl/METALLICA-OGLOSILA-DWA-KONCERTY-W-POLSCE-5-i-7-lipca-2024-Warszawa-PGE-Narodowy,8777.html
METALLICA OGŁOSIŁA DWA KONCERTY W POLSCE!!! 5 i 7 lipca 2024 zagrają w Warszawie na PGE Narodowym. Zespół zapowiedział dwie różne setlisty w każdym z wymienionych krajów.
Mon, 28 Nov 2022 16:48:22 -0700
Metallica w Fortnite http://overkill.pl/Metallica-w-Fortnite,9202.html Fortnite Festival pozwala na wykonywanie utworów muzycznych w formacie zbliżonym z gier serii Guitar Hero oraz Rock Band.
Formuła nowego trybu PvP polega na rywalizacji szesnastu graczy, którzy rozgrywają setlistę złożoną z czterech utworów. Zwycięzca w każdym pojedynku może być tylko jeden. Rzeczona nowość stanie się dostępna wraz z rozpoczęciem Sezonu 4, czyli 13 czerwca. Dostępne będą następujące utwory:
 • Metallica – "Enter Sandman"
 • Metallica – "Fuel"
 • Metallica – "Master of Puppets"
 • Metallica – "Ride the Lightning"
 • Metallica – "The Unforgiven"
 • Metallica – "Wherever I May Roam"
Poniżej trailer z zapowiedzią Sceny Starcia, która przypomina tą na której obecnie Metallica koncertuje na trasie M72.
Z tej okazji zespół przygotował również wyjątkowy merch Metallica x Fortnite. Cztery wyjątkowe podkoszulki do kupienia na stronie oraz na trasie M72. Cena jednej koszulki to koszt około 200 zł, natomiast w pakiecie czterech można je nabyć za 665 zł. Do kupienia tutaj.
http://overkill.pl/Metallica-w-Fortnite,9202.html Już od dzisiaj Metallica trafia do gry Fortnite, zespół pojawi się w trybach Fortnite Festival, Battle Royale, LEGO Fortnite oraz Rocket Racing. Epic Games ujawnił szczegóły dotyczące kolejnego sezonu w Fortnite Festival. Tym razem w roli głównej zespół Metallica. W Fortnite Festival “występowała” już Lady Gaga, czy Billie Eilish, a teraz nadszedł czas na legendę muzyki metalowej. Thu, 13 Jun 2024 07:43:39 -0600
<span style="color: white"><span style="font-style: italic;">"To obraza dla rock and rolla"</span></span>: James Hetfield o Rock and Roll Hall of Fame http://overkill.pl/iquotTo-obraza-dla-rock-and-rollaiquot-James-Hetfield-o-Rock-and-Roll-Hall-of-Fame,9201.html [html]

Najbardziej rock and rollowa osoba na tej planecie nie znajduje się w Rock And Roll Hall Of Fame, co jest parodią, wstyd. Zasadniczo jest to obraza dla rock and rolla.

—James Hetfield, The Metallica Report, 2024
[/html] Wcześniej w podcaście frontman Metalliki opowiada o tym, jak uhonorował Lemmy’ego, wykonując tatuaż przy użyciu atramentu zmieszanego z prochami zmarłego muzyka. [html]
[/html]
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/iquotTo-obraza-dla-rock-and-rollaiquot-James-Hetfield-o-Rock-and-Roll-Hall-of-Fame,9201.html Podczas jednego z ostatnich odcinków podcastu The Metallica Report, Hetfield skrytykował Rock and Roll Hall of Fame za niewprowadzenie Lemmy'ego do muzeum gwiazd. Thu, 13 Jun 2024 07:26:16 -0600
Kirk wskazuje Judas Priest jako architektów metalu http://overkill.pl/Kirk-wskazuje-Judas-Priest-jako-architektow-metalu,9200.html [html]

Modliliśmy się przy ołtarzu Judas Priest. Bardzo wiele dla nas znaczy ich muzyka. I sposób, w jaki Glenn Tipton i K.K. Downing grają na gitarach, mówiąc wprost, to właśnie oni są architektami tego, co obecnie nazywamy heavy metalem. James i ja kochamy Judas Priest. Niezbyt często mamy okazję zobaczyć inne zespoły, kiedy gramy na festiwalach, ponieważ zawsze jesteśmy za kulisami, udzielając wywiadów, przygotowując się do koncertu, mamy próby i inne rzeczy. Więc kiedy graliśmy na Power Trip, dotarliśmy tam wcześniej – kilka dni wcześniej – żeby zobaczyć wszystkie inne zespoły. I to było wspaniale – oczekiwanie na występy Iron Maiden, Judas Priest, AC/DC i Guns N' Roses i faktycznie ich zobaczenie. To było niesamowite doświadczenie.

—Kirk Hammett, Ross Halfin Q&A, Monachium 2024
[/html]
Kirk oraz James od lat dzielą się swoją pasją do Judas Priest. W 2021 Kirk dołączył na scenie do ekipy Roba Halforda i wykonał z nimi utwór The Green Manalishi.
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Kirk-wskazuje-Judas-Priest-jako-architektow-metalu,9200.html Podczas Q&A z Rossem Halfinem w Monachium na scenie pojawili się Kirk Hammett oraz Rob Trujillo. W pewnym momencie spotkania na ekranie zostało wyświetlone zdjęcie z festiwalu Power Trip, na którym Metallika zagrała w październiku zeszłego roku, a Kirk oraz James zostali uchwyceni podczas zabawy na koncercie Judas Priest. Kirk przyznał, że to właśnie ten zespół dla niego jest "architektem heavy metalu". Thu, 13 Jun 2024 07:16:45 -0600
<span style="font-weight: bold;">M72 Tour: <span style="color: white">Helsinki, Finlandia</span> <span style="color: orange">(7 i 9 czerwca 2024)</span></span> http://overkill.pl/M72-Tour-Helsinki-Finlandia-7-i-9-czerwca-2024,9199.html [html]

SETLISTA

[/html] [html]
7 czerwca 2024
 1. Creeping Death
 2. Harvester of Sorrow
 3. Leper Messiah
 4. King Nothing
 5. Lux Æterna
 6. Too Far Gone?
 7. Fade To Black
 8. Inamorata
 9. Orion
 10. Nothing Else Matters
 11. Sad But True
 12. Blackened
 13. Fuel
 14. Seek & Destroy
 15. Master od Puppets
9 czerwca 2024
 1. Whiplash
 2. For Whom The Bell Tolls
 3. Ride The Lightning
 4. Until It Sleeps
 5. 72 Seasons
 6. If Darkness Had A Son
 7. The Day That Never Comes
 8. Shadows Follow
 9. The Call of Ktulu
 10. The Unforgiven
 11. Wherever I May Roam
 12. Battery
 13. Moth Into Flame
 14. One
 15. Enter Sandman
[/html]
http://overkill.pl/M72-Tour-Helsinki-Finlandia-7-i-9-czerwca-2024,9199.html
[html]

Metallica: M72 World Tour

Helsinki, Finlandia

7 & 9 czerwca 2024

[/html]
Fri, 07 Jun 2024 08:22:32 -0600
Robert Trujillo w dokumencie od Dunlopa http://overkill.pl/Robert-Trujillo-w-dokumencie-od-Dunlopa,9198.html Na koniec filmu dołącza do nich Brad Wilk z Rage Against The Machine na krótki jam session.
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Robert-Trujillo-w-dokumencie-od-Dunlopa,9198.html Firma Jim Dunlop Guitar Products opublikowała na YouTube krótki film dokumentalny, w którym Robert Trujillo oraz Marcus Miller rozmawiają o tym, jak stali się tym, kim są jako muzycy. Panowie dzielą się swoimi inspiracjami oraz opowiadają jak wypracowali sobie własne, unikalne „głosy” jako basiści. Thu, 06 Jun 2024 11:05:19 -0600
Kirk w wywiadzie dla Virgin Radio Italy http://overkill.pl/Kirk-w-wywiadzie-dla-Virgin-Radio-Italy,9197.html Gitarzysta opowiedział o poświęceniu dla zespołu, przychodzeniu na próby oraz studia mimo trwania jego procesu rozwodowego oraz o zyskaniu nowych, młodszych fanów dzięki płycie 72 Seasons. [html]
[/html]
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Kirk-w-wywiadzie-dla-Virgin-Radio-Italy,9197.html Kilka dni temu, podczas włoskiego festiwalu I-Days, Andrea Rock z Virgin Radio Italy przeprowadził wywiad z Kirkiem. Thu, 06 Jun 2024 10:07:03 -0600
<span style="color: green"><span style="font-weight: bold;">Month of Giving 2024 - wyniki</span></span> http://overkill.pl/Month-of-Giving-2024-wyniki,9196.html
MASSTER OF PUPPETS... Congrats, you are amazing!
Nasz chapter uplasował się na 4. miejscu z kwotą 5416,50 dolarów. Dziękujemy wszystkim, którzy w naszym imieniu wsparli tę niesamowitą akcję, to dzięki wam jesteśmy w ścisłej czołówce chapterów, poprawiając wyniki z zeszłego roku (Month of Giving 2023 - 4. miejsce i kwota 3487,68 dolarów). A jeszcze dziś losowanie drugiej nagrody... [html]
[/html]
Overkill.pl
http://overkill.pl/Month-of-Giving-2024-wyniki,9196.html Bez większej niespodzianki, chapter Masster of Puppets Metclub Chapter 498 trzeci rok z rzędu zwycięża tegoroczną rywalizację chapterów podczas #MonthOfGiving2024 ze zgromadzoną kwotą w wysokości 40 633,46 dolarów. Wed, 05 Jun 2024 19:55:00 -0600
M72 Takeover w Helsinkach http://overkill.pl/M72-Takeover-w-Helsinkach,9195.html
[html]

Witajcie fani Metalliki z całego świata!

Nasza strona internetowa to metallica.fi i w niedługim czasie bliższym koncertom zostanie zaktualizowana na język angielski, ale zachęcamy do wcześniejszego przekazania tych informacji.

Przygotowaliśmy 10% zniżki na jedzenie i napoje w następujących lokalach w Helsinkach:
 1. The Plaza Wine & Craft Beer
 2. The Tower Wine & Craft Beer
 3. Bierhaus München
 4. Bierhaus Köln
 5. Bierhaus Berlin
 6. Milliklubi

Zniżka zostaje naliczona w momencie, gdy podczas płatności powiesz z jakiego powodu jesteś w mieście (nazwa naszego ulubionego zespołu).

Nasza główna impreza to "in-between party", która odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Wystąpi nasz tribute band składający się z członków, którzy należą do naszego chapteru od samego początku, czyli 2005 roku - The Finnish Chapter 72 Seasons ..And Counting! (https://www.metallica.com/chapter-news/2024-04-29-The-Finnish-Chapter-In-Between-Party.html)

Promujemy prezenty od Morleya oraz ESP, zaprezentujemy pedał Morley Tribute Power Fuzz Wah, na którym grał Cliff Burton (https://www.morleyproducts.com/cliff-burton-summer-celebration-tour-europe-24/), a także - w imieniu firmy Morley - będziemy sprzedawać specjalne torby podarunkowe w cenie 50 EURO, więc dajcie nam znać jakie macie rozmiary koszulek i ile chcecie zarezerwowanych pakietów! Cały dochód zostanie przekazany firmie Morley, która przekaże je na fundację Cliff Burton Music Scholarship Foundation For Rising Youth Musicians.

I na koniec - będziemy sprzedawać archiwalne koszulki naszego chapteru. Dochód ze sprzedaży w dniach 07.06–08.06.2024 r. zostanie przekazany dwóm krajowym organizacjom charytatywnym, które wybrałem na potrzeby tych wydarzeń: No Fixed Abode (vvary.fi/in-english) i SEY Animal Welfare Finland (sey.fi/en).

Dziękuję, bracia i siostry, za poświęcenie czasu na przeczytanie tej wiadomości i przekazanie jej dalej. Mam nadzieję, że powitam wszystkich lokalnych i przyjezdnych!

—Steve Burgess

Chapter Head

The Finnish Chapter - www.metallica.fi

[/html]
http://overkill.pl/M72-Takeover-w-Helsinkach,9195.html Już w najbliższy weekend (7-9 czerwca) trasa M72 dotrze do Finlandii, gdzie zespół zagra dwa koncerty na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach. Dla osób, które wybierają się na te koncerty fiński chapter THE FINNISH CHAPTER 72 SEASONS ..AND COUNTING przesyła garść przydatnych informacji dotyczących organizowanego przez nich Takeover Weekend. Mon, 03 Jun 2024 13:36:47 -0600
Kontynuacja trasy M72 w 2025? http://overkill.pl/Kontynuacja-trasy-M72-w-2025,9194.html Metallica po raz ostatni odwiedziła Australię w 2013 dając 5 koncertów podczas Soundwave Festival. Kolejne koncerty były zaplanowane na jesień 2019 jednak zostały odwołane z powodu powrotu Jamesa Hetfielda na odwyk. [html]

Tak, na pewno tam wrócimy, stanie się to. Nie mogę w tej chwili podać konkretnych dat, ale po prostu zrozumcie, uwierzcie i wiedzcie, że przyjedziemy do Was. To się stanie. Jesteśmy podekscytowani. Kirk i ja – ilekroć jedziemy do Australii, jest to wyjątkowe przeżycie, ponieważ staje się to nie tylko doświadczeniem muzycznym, ale także surfingowym! Prawie zapominamy, że jesteśmy w trasie, bo jedziemy do Bells Beach albo do Kirra, spędzać czas na Gold Coast. Poszliśmy nawet na surfing w Wollongong i pojechaliśmy do Kalbarri na zachodnim wybrzeżu niedaleko Perth. To jest zawsze niesamowita przygoda, więc nie mogę się doczekać, aż wreszcie ta część cyklu trasy 72 Seasons dotrze do was.

—Robert Trujillo, Wall of Sound, 2024
[/html]
Jak podaje również jeden z użytkowników na oficjalnym forum Metalliki zapytał bezpośrednio Larsa podczas Meet & Greet o plany na 2025 i padły słowa o Ameryce Południowej, Azji oraz Australii.
Dudrix
http://overkill.pl/Kontynuacja-trasy-M72-w-2025,9194.html W marcu tego roku Robert zagrał serię koncertów w Australii wraz z Infectious Grooves. Portal Wall of Sound przeprowadził z nim wywiad i wykorzystał okazję, aby zapytać kiedy Metallica ma zamiar tam zagrać. Mon, 03 Jun 2024 07:36:31 -0600
<span style="font-weight: bold;">M72 Tour: <span style="color: white">Wiedeń, Austria</span> <span style="color: orange">(1 czerwca)</span></span> http://overkill.pl/M72-Tour-Wieden-Austria-1-czerwca,9193.html [html]

SETLISTA

[/html] [html]
 1. Whiplash
 2. Creeping Death
 3. For Whom The Bell Tolls
 4. Enter Sandman
 5. 72 Seasons
 6. If Darkness Had A Son
 7. The Day That Never Comes
 8. Shadows Follow
 9. Orion
 10. Nothing Else Matters
 11. Sad But True
 12. Lux Æterna
 13. Seek & Destroy
 14. One
 15. Master of Puppets
[/html]
http://overkill.pl/M72-Tour-Wieden-Austria-1-czerwca,9193.html
[html]

Metallica: M72 World Tour

Wiedeń, Austria

1 czerwca 2024

[/html]
Mon, 03 Jun 2024 07:22:57 -0600
<span style="font-weight: bold;">M72 Tour: <span style="color: white">Mediolan, Włochy</span> <span style="color: orange">(29 maja)</span></span> http://overkill.pl/M72-Tour-Mediolan-Wlochy-29-maja,9192.html [html]

SETLISTA

[/html] [html]
 1. Creeping Death
 2. For Whom The Bell Tolls
 3. Holier Than Thou
 4. Enter Sandman
 5. 72 Seasons
 6. Too Far Gone?
 7. Welcome Home (Sanitarium)
 8. Shadows Follow
 9. Orion
 10. Nothing Else Matters
 11. Sad But True
 12. Lux Æterna
 13. Seek & Destroy
 14. One
 15. Master of Puppets
[/html]
http://overkill.pl/M72-Tour-Mediolan-Wlochy-29-maja,9192.html
[html]

Metallica: M72 World Tour

Mediolan, Włochy

29 maja 2024

[/html]
Wed, 29 May 2024 11:17:33 -0600
<span style="font-style: italic;">Napisałem mnóstwo nowego materiału</span> - James Hetfield w nowym odcinku The Metallica Report http://overkill.pl/Napisalem-mnostwo-nowego-materialu-James-Hetfield-w-nowym-odcinku-The-Metallica-Report,9191.html [html]

Czas odpoczynku był fantastyczny, ale jednocześnie tęskniłem za graniem z chłopakami. I wprost im to zakomunikowałem. Pojawiliśmy się w kilku miejscach. Koncert dla Eltona Johna był niesamowity. To wspaniały człowiek.

—James Hetfield, The Metallica Report, 2024
[/html] Zespół 20 marca zagrał na koncercie honorującym dorobek Eltona Johna i Berniego Taupina. Wykonali cover utworu Funeral for a Friend/Love Lies Bleeding.
James opowiadając o swoim wolnym czasie wspomniał również o tonach śniegu, które spadły w Kolorado, więc skorzystał z okazji aby pojeździć na nartach. Nie zabrakło również czasu na komponowanie nowego materiału, który pisał w swojej "małej muzycznej piwnicy" wyposażonej w komputer, kilka gitar i wzmacniacz. [html]

Napisałem mnóstwo nowego materiału, grałem codziennie na gitarze. Muszę. To jak oddychanie. Mniej ćwiczenia, więcej komponowania. Inspiruje mnie cała masa różnej muzyki. Nawet to wydarzenie dla Eltona - spędzanie czasu z Eltonem i Berniem Taupinem było dla mnie wyzwaniem. Oglądanie 'Rocket Mana' i obserwowanie jak powstawał materiał. Elton to prawdziwy wizjoner, który potrafił do gotowych tekstów Berniego stworzyć całą muzykę, co jest dla mnie dziwne.

—James Hetfield, The Metallica Report, 2024
[/html] Hetfield kontrastuje to ze sposobem, w jaki pisze piosenki, co jest bardziej zakorzenione w podejściu gitarzysty Black Sabbath Tony’ego Iommiego – buduj wszystko wokół riffu. Cały odcinek podcastu do posłuchania poniżej. [html]
[/html]
Overkill.pl
http://overkill.pl/Napisalem-mnostwo-nowego-materialu-James-Hetfield-w-nowym-odcinku-The-Metallica-Report,9191.html W najnowszym odcinku podcastu The Metallica Report, James Hetfield potwierdził, że w przerwie przed kolejną częścią trasy M72 pisał nowy materiał. Ostatni koncert Metalliki odbył się w grudniu, kontynuacja trasy rusza już w ten piątek w Monachium. Thu, 23 May 2024 07:49:46 -0600
<span style="font-weight: bold;">M72 Tour: <span style="color: white">Monachium, Niemcy</span> <span style="color: orange">(24 i 26 maja 2024)</span></span> http://overkill.pl/M72-Tour-Monachium-Niemcy-24-i-26-maja-2024,9190.html [html]

SETLISTA

[/html] [html]
24 maja 2024
 1. Whiplash
 2. For Whom The Bell Tolls
 3. Of Wolf And Man
 4. The Memory Remains
 5. Lux Æterna
 6. Too Far Gone?
 7. Fade To Black
 8. Shadows Follow
 9. Orion
 10. Nothing Else Matters
 11. Sad But True
 12. The Day That Never Comes
 13. Hardwired
 14. Fuel
 15. Seek & Destroy
 16. Master of Puppets
26 maja 2024
 1. Creeping Death
 2. Harvester of Sorrow
 3. Hit The Lights
 4. Ride The Lightning
 5. 72 Seasons
 6. If Darkness Had a Son
 7. Welcome Home (Sanitarium)
 8. Inamorata

 9. The Call of Ktulu
 10. No Leaf Clover
 11. Wherever I May Roam
 12. Moth Into Flame
 13. Fight Fire With Fire
 14. Breadfan
 15. One
 16. Enter Sandman
[/html]
***
Niemiecki Pop-Up Shop już otwarty, w którym można między innymi zakupić wyjątkowe wydanie winyla 72 Seasons w kolorach niemieckiej flagi.
W środowy wieczór zespół przeprowadził soundcheck na Stadionie Olimpijskim w Monachium.
[html]

Teraz utwór, którego jeszcze nigdy nie graliśmy na żywo. W naszym zespole nie ma czegoś takiego jak pomyłki. Są tylko niepowtarzalne chwile. To utwór z 72 Seasons, mój ulubiony.

—James Hetfield, Monachium, 26 maja 2024
[/html] Tak James zapowiedział utwór Inamorata, który wczoraj podczas drugiego koncertu w Monachium miał swoją premierę live.
Kolejną niespodzianką podczas drugiego koncertu w Monachium był ten oto cover...
Overkill.pl
http://overkill.pl/M72-Tour-Monachium-Niemcy-24-i-26-maja-2024,9190.html
[html]

Metallica: M72 World Tour

Monachium, Niemcy

24 & 26 maja 2024

[/html]
Wed, 22 May 2024 12:40:13 -0600
James Hetfield gościnnie w nowym singlu Apocalyptiki http://overkill.pl/James-Hetfield-goscinnie-w-nowym-singlu-Apocalyptiki,9189.html Robert już wcześniej pojawił się w zapowiedziach. Zagrał na basie w pierwszym singlu - The Four Horseman. Tak o nadchodzącym singlu zespół napisał w swoich social mediach: [html]

Trzeci singiel ukaże się 17 maja. I tak, będzie to nowa wersja „One”… z udziałem samego mistrza, Jamesa Hetfielda!!! Tak, dobrze przeczytaliście. APOCALYPTICA feat. James Hetfield a także Rob Trujillo!

—Apocalyptica
[/html] [html]
[/html] Lista utworów na płycie „Apocalyptica Plays Metallica Vol. 2” : 01. Ride The Lightning 02. St. Anger 03. The Unforgiven II 04. Blackened 05. The Call Of Ktulu (ku pamięci Cliffa Burtona) 06. The Four Horsemen (feat. Rob Trujillo) 07. Holier Than Thou 08. To Live Is To Die 09. One (feat. James Hetfield i Rob Trujillo) 10. One (instrumentalny) Premiera albumu 7 czerwca 2024.
źródło: blabbermouth
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/James-Hetfield-goscinnie-w-nowym-singlu-Apocalyptiki,9189.html Fiński zespół Apocalyptica opublikuje kolejny singiel z ich nadchodzącej płyty "Plays Metallica Vol. 2". Tym razem będzie to cover utworu "One", w którym gościnnie pojawi się James Hetfield oraz Robert Trujillo. Mon, 13 May 2024 21:11:42 -0600
Warsaw Takeover - Proxima: Cliff Burton Shrine http://overkill.pl/Warsaw-Takeover-Proxima-Cliff-Burton-Shrine,9188.html
Oto jedna z pierwszych niespodzianek tego wieczora: Cliff Burton Shrine! Dzięki uprzejmości dwóch marek: Morley i ESP Guitars, będziecie mogli posłuchać jak efekt sygnowany basistą Metalliki brzmi z głośników, dzięki temu, że w finałowym koncercie utwór Anesthesia wykona basista zespołu Rusty Head - Michał "Misiek" Flak.
Mało? Chciałbyś sam zagrać? Proszę bardzo! "Cliff Burton Shrine" będzie składało się ze stanowiska z gitarą elektryczną i basową ESP i podłączonym do niej efektem Morley Power Fuzz Wah oraz kilka zestawów słuchawek wzbogacających przeżycia z grania na powyższym instrumencie!
*** Have you ever wondered what Cliff sounded like live and what was behind his unique approach to playing the bass? If you answered "yes", then we have great news for you! During the Warsaw Takeover event at Proxima Club, you will be able to hear the legendary sound of Cliff Burton! Here's one of the first surprises of the evening: Cliff Burton Shrine! Thanks to the courtesy of two brands: Morley and ESP Guitars, you will be able to hear how the pedal effect signed by Metallica's bassist sounds from the speakers, at the final song of the Rusty Head concert, Michal will play Anesthesia. Not enough? Would you like to play yourself? Here you go! The "Cliff Burton Shrine" will consist of a stand with an ESP electric and bass guitar and a Morley Power Fuzz Wah effect connected to it, as well as several sets of headphones to enrich the experience of playing the instrument!
Overkill.pl
http://overkill.pl/Warsaw-Takeover-Proxima-Cliff-Burton-Shrine,9188.html Czy zastanawiałeś się kiedyś jak Cliff brzmiał na żywo i co kryło się za jego unikalnym podejściem do gry na basie? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, to mamy dla Ciebie świetne wieści. Podczas imprezy Warsaw Takeover w Klub Proxima, będziesz mógł usłyszeć legendarne brzmienie Cliffa Burtona! Mon, 13 May 2024 13:54:49 -0600
<span style="color: red"><span style="font-weight: bold;">Warszawa - Pop-Up Shop</span></span> http://overkill.pl/Warszawa-Pop-Up-Shop,9187.html
ŚRODA, 3 LIPCA - NIEDZIELA, 7 LIPCA Środa - Piątek & Niedziela: 10:00 - 19:00 SOBOTA: 10:00 - Gama | Plac Konesera 5 | 03-736 Warszawa
Fani odwiedzający tegoroczny Pop-Up Shop mogą spodziewać się jeszcze więcej niż w zeszłym roku! Linia gadżetów związanych z trasą nie tylko została poszerzona o nowe projekty, ale możesz także spodziewać się nowych, ekskluzywnych przedmiotów! W tym roku każdy sklep będzie miał do zaoferowania własne, winylowe wydanie 72 Seasons oraz całkowicie ekskluzywny plakat i koszulkę z nadrukiem wykonanym metodą sitodruku, dzięki uprzejmości artysty Kena Taylora. Mamy też niesamowitą deskorolkę firmy Lovenskate z grafiką „Crown Of Barbed Wire” autorstwa Pitchgrim, wraz z pasującą koszulką. Po raz pierwszy Pop-Up Shop z dumą prezentuje limitowaną edycję czterech portretów członków zespołu wydrukowanych na archiwalnej 12-calowej planszy z sesji zdjęciowych 72 Seasons wykonanych przez Lee Jeffriesa. Dostępny będzie także plakat i koszulka z nadrukiem Cliffa Burtona od Micka Cassidy'ego, zupełnie nowe koszulki zaprojektowane przez Squindo, naszywki charakterystyczne dla kraju i dwa zupełnie nowe kolekcjonerskie kubki na piwo.
Overkill.pl
http://overkill.pl/Warszawa-Pop-Up-Shop,9187.html Fani wybierający się na koncerty do Warszawy będą mieli okazję skorzystać z Pop-Up Shop, czyli sklepu otwartego na czas Takeover Weekend, w którym zaopatrzyć się będzie można w oficjalny i limitowany merch zespołu. Mon, 13 May 2024 08:23:40 -0600
<span style="font-weight: bold;"><span style="color: yellow">WARSAW TAKEOVER - PROXIMA</span></span> http://overkill.pl/WARSAW-TAKEOVER-PROXIMA,9186.html
Pierwszy z zespołów funkcjonujący na scenie razem od ponad roku wykonuje muzykę zespołu Iron Maiden i on jako pierwszy rozgrzeje publiczność zgromadzoną w Proximie, natomiast jako następni na scenie wystąpią muzycy zespołu Rusty Head, którzy regularnie koncertują od 20 lat. Rusty Head przygotowują na tę specjalną okazję niepowtarzalny, ponad dwugodzinny set utworów Metalliki. Oprócz koncertów powyższych zespołów, Antyradio wraz z fanklubem Metalliki Overkill.pl przygotowało dla Was wiele konkursów, oraz niespodzianek, dlatego warto pojawić się na tym wspaniale zapowiadającym się wydarzeniu! Zachęcamy również to śledzenia naszych social mediów w celu aktualizowania ciekawostek związanych z imprezą.
Overkill.pl
http://overkill.pl/WARSAW-TAKEOVER-PROXIMA,9186.html Dnia 6 lipca w warszawskim Klub Proxima będziemy świadkami dużego muzycznego wydarzenia! Jako zwieńczenie dnia „WARSAW TAKEOVER” na scenie Proximy pojawią się zespoły The Legacy i Rusty Head. Fri, 10 May 2024 13:12:06 -0600
<span style="font-weight: bold;"><span style="color: yellow">WARSAW TAKEOVER - FILM FEST & ROSS HALFIN Q&A</span></span> http://overkill.pl/WARSAW-TAKEOVER-FILM-FEST-iamp-ROSS-HALFIN-QiampA,9185.html
W sobotę 6 lipca w Multikino Polska Złote Tarasy odbędą się dwa wydarzenia. O godz. 11:00 rozpocznie się pokaz trzech filmów koncertowych: Cliff 'Em All, Cunning Stunts oraz Orgullo, Pasión y Gloria. Kilka godzin później, o godz. 17:30 będzie można uczestniczyć w spotkaniu z Rossem Halfinem, brytyjskim fotografem związanym z zespołem od samego początku ich działalności. Spotkanie z Halfinem odbywa się w ramach promocji jego albumu Metallica: The Black Album in Black & White. Serdecznie zapraszamy!
Overkill.pl
http://overkill.pl/WARSAW-TAKEOVER-FILM-FEST-iamp-ROSS-HALFIN-QiampA,9185.html Trasa Metalliki „No Repeat Weekend” oprócz dwóch koncertów w danym mieście, obejmuje również wiele imprez towarzyszących, które odbywają się w dniu przerwy pomiędzy koncertami. Fri, 10 May 2024 13:10:05 -0600
"Sad But True" w wykonaniu Kelly Clarkson http://overkill.pl/iquotSad-But-Trueiquot-w-wykonaniu-Kelly-Clarkson,9184.html
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/iquotSad-But-Trueiquot-w-wykonaniu-Kelly-Clarkson,9184.html Kelly Clarkson to amerykańska wokalistka pop, która w 2002 roku wygrała pierwszą edycję programu American Idol. W swoim programie The Kelly Clarkson Show wykonała "Sad But True" przerobioną na fortepianową balladę. Wed, 08 May 2024 09:04:51 -0600
Rob o poprzednich basistach Metalliki http://overkill.pl/Rob-o-poprzednich-basistach-Metalliki,9183.html [html]

To interesujące, ponieważ Jason i Cliff to bardzo różni basiści, ale uważam że to wspaniałe. Podoba mi się fakt, że wszyscy jesteśmy inni, wszyscy mamy swoją rzecz, którą wnosimy do zespołu. Cliff oczywiście był niesamowitym muzykiem. Był kompozytorem, w taki sam sposób jak Jaco Pastorius czy Stanley Clarke. To postacie, które myślały o piosence, ale także o głosie swojego instrumentu w utworze i o tym, jak go zaprezentować. Czy to za pomocą przesteru, overdrive czy pedału wah przy zachowaniu melodyjności. I to właśnie kocham w Cliffie. A Jason trzymał wszystko w kupie, grał co prawda o wiele prościej, ale w tym dobrym znaczeniu. To naprawdę porządny basista.

—Robert Trujillo, Trunk Nation, 2024
[/html] Jason opuścił zespół w 2001, a w 2003 na jego miejscu pojawił się Robert Trujillo. Od tamtej pory basista nagrał z Metalliką 3 albumy studyjne.
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Rob-o-poprzednich-basistach-Metalliki,9183.html Podczas ostatniego wywiadu Roberta w programie “Trunk Nation with Eddie Trunk” basista został zapytany o swoich poprzedników, Jasona Newsteda oraz Cliffa Burtona. Wed, 08 May 2024 07:44:49 -0600
Rob o wprowadzeniu Ozziego do Rock and Roll Hall of Fame http://overkill.pl/Rob-o-wprowadzeniu-Ozziego-do-Rock-and-Roll-Hall-of-Fame,9181.html [html]

Ozzy to rodzina. Kocham go. Bez niego nie osiągnąłbym tyle. Jak tak o tym myślę, to w 1991 nagrywałem z Infectious Grooves pierwszy album ‘The Plague Thats Make Your Booty Move’. Ozzy wtedy nagrywał “No More Tears” i byliśmy w tym samym studiu. Nazywało się Devonshire Studios. Więc to było takie bractwo, siedzieliśmy w tym samym studiu. Zakk tam był, Mike Inez też. Wymykali się ze swoich nagrywek i przychodzili do nas. W ten właśnie sposób Ozzy pojawił się gościnnie na naszej płycie w utworze “Therapy”. To była mega frajda. Było kilka szalonych historii, o których nie będę teraz opowiadał, ale od tego się wszystko zaczęło. Dzięki temu wydarzeniu mogłem wziąć udział w przesłuchaniu, dołączyć do zespołu Ozziego i pracować z nim przez prawie 7 lat. Do dnia dzisiejszego współpracujemy. Kilka lat temu pracowałem przy jego ostatniej płycie. Wiem, że Ozzy miał też duży wpływ ma Metallikę. Zawsze pomagał młodym zespołom, zrobił to z Kornem. Zatem niech Bóg go błogosławi i gratuluję mu. Zasłużył na to.

—Robert Trujillo, Trunk Nation, 2024
[/html] Robert z Ozzym nagrał albumy “Down to Earth” oraz “Live at Budokan”. Ceremonia wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame odbędzie się 19 października w Rocket Mortgage Fieldhouse w Cleveland (Ohio). Będzie emitowana na żywo na platformie Disney+.
źródło: Blabbermouth
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Rob-o-wprowadzeniu-Ozziego-do-Rock-and-Roll-Hall-of-Fame,9181.html Robert Trujillo ostatnio pojawił się w programie “Trunk Nation with Eddie Trunk” w radiu SiriusXM. Basista Metalliki został zapytany co myśli o ogłoszeniu wprowadzenia Ozziego Osbourne’a do Rock and Roll Hall of Fame. Tue, 07 May 2024 07:27:31 -0600
Metallica T-Shirt Club http://overkill.pl/Metallica-T-Shirt-Club,9180.html Zapisy do klubu trwają od 29 kwietnia do 31 maja. Po tym czasie zapisy zostaną wyłączone. Co dokładnie będzie w rocznej subskrypcji?
 • Cztery koszulki z ekskluzywnymi wzorami ze starych tras koncertowych, koszulki załogi i wiele więcej!
 • Każda koszulka będzie posiadała specjalne dodatki, m.in. metki na rękawach.
 • Koszule będą dostarczane w ekskluzywnym opakowaniu, zawierającym przywieszki przeznaczone do subskrypcji.
Subskrypcje są dostępne w dwóch wariantach: kwartalnym oraz rocznym. Cena: 159 dolarów za rok (około 650 zł). Zapisywać można się tutaj.
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Metallica-T-Shirt-Club,9180.html Metallica uruchomiła w swoim sklepie specjalną subskrypcję dla fanów o nazwie "T-Shirt Club". W ramach koszulkowego klubu opłacający otrzymają cztery wyjątkowe koszulki niedostępne nigdzie indziej. Mon, 06 May 2024 07:30:36 -0600
Slash w wywiadzie o nowym albumie Metalliki http://overkill.pl/Slash-w-wywiadzie-o-nowym-albumie-Metalliki,9179.html [html]

Całe mnóstwo różnego gówna. Oczywiście w ostatnim czasie dużo bluesowych rzeczy. [...] Jeśli chodzi o zespoły to najczęściej są to nowe albumy starych zespołów. AC/DC wydało nową płytę, która była naprawdę dobra. Queens of the Stone Age też nagrali. Uwielbiam Gojirę, jest świetna. Nowa Metallika jest niesamowita. Jeśli chodzi o nowe zespoły to lubię Dirty Honey. To dosyć młody rockowy zespół, który gra w starym stylu i wypada wiarygodnie.

—Slash, Coffee with Slash, 2024
[/html] Zapytany, czy poza GOJIRA są jakieś szczególne zespoły metalowe, których słucha, Slash odpowiedział:
Nie, nowych nie, ale Gojira, Metallika, nowy Megadeth był spoko. To chyba wszystko.
Nowy album Slasha "Orgy of the Damned" pojawi się 17 maja.
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Slash-w-wywiadzie-o-nowym-albumie-Metalliki,9179.html Ola Englund w swoim najnowszym wywiadzie przepytał Slasha. W odcinku zatytułowanym "Coffee with Slash" legendarny gitarzysta został zapytany o płyty, których słucha w dzisiejszych czasach. Wśród wymienionych rzeczy pojawia się ostatni album Metalliki. Mon, 06 May 2024 07:18:56 -0600
<span style="color: green"><span style="font-weight: bold;">Overkill.pl - Month of Giving 2024: licytacje</span></span> http://overkill.pl/Overkillpl-Month-of-Giving-2024-licytacje,9178.html Nasz oficjalny chapter Overkill.pl został zgłoszony i już teraz do końca maja można wpłacać datki w szczytnym celu. W celu zebrania funduszy mamy dla was wyjątkową aukcję, w której do zdobycia się unikalne przedmioty związane właśnie z naszym fanklubem. Aukcja odbywa się na naszym facebookowym profilu (link powyżej). [html]
[/html] A wylicytować można: ➡ FUNKO POP - Master of Puppets Tour 1986 (x1) ➡ Czapka zimowa Overkill On Tour (x1) ➡ Kubek termiczny Overkill On Tour (x3) ➡ Podkoszulek Overkill On Tour (x1 - rozmiar M, L, XL, XXL) ➡ Zestaw 6 kostek w pudełku Overkill.pl (x3) ➡ Zestaw 4 kubków plastikowych Overkill (x2) Powodzenia!
Overkill.pl
http://overkill.pl/Overkillpl-Month-of-Giving-2024-licytacje,9178.html Mamy maj, a więc rusza kolejna edycja akcja miesiąca dobroczynności zorganizowanego przez fundację Metalliki All Within My Hands Foundation - Month of Giving 2024. Tegoroczna edycja poświęcona jest kształceniu siły roboczej. Wed, 01 May 2024 12:19:27 -0600
Robert w wywiadzie dla 107.7 The Bone http://overkill.pl/Robert-w-wywiadzie-dla-1077-The-Bone,9177.html
[html]

Jeśli chodzi o Metallikę, to muszę być ciągle czujny. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że staramy się zachować pewien – jak to się mówi – rodzaj energii, który naprawdę rezonuje z naszymi fanami, a oni mogą się przy tym dobrze bawić i my też możemy się tym bawić, więc nikt nie jest znudzony. To świetna zabawa.

—Robert Trujillo, 107.7 The Bone, 2024
[/html] Rob wspomniał, że gdy dołączył do zespołu w 2003 największym wyzwaniem dla niego było to, że nawet na godziny przed koncertem nie znał setlisty danego dnia. [html]

Pamiętam, że w 2003 roku największym wyzwaniem było to, że nie wiedziałem, jak będzie danego dnia wyglądała setlista. Wiedziałem tylko plus minus co zagramy. Nie wiem, czy to było celowe, czy Lars nie miał naprawdę czasu, że nie potrafił mi powiedzieć, co zagramy. Musiałem się więc nauczyć natychmiast takich piosenek jak „Phantom Lord”, których od dawna nie grali. Musiałem więc znieść fakt bycia nowym basistą, ale też ciśnienie tego, że kilka godzin wcześniej nauczyłem się kawałka, który zaraz zagramy.

—Robert Trujillo, 107.7 The Bone, 2024
[/html] Dla jeszcze większego urozmaicenia, Rob także jammuje z Kirkiem Hammettem, podczas gdy Lars Ulrich i James Hetfield odpoczywają. Ale jak dodaje basista, te krótkie fragmenty, w których on i Kirk tworzą nowe, oryginalne utwory lub covery cudzych piosenek, mogą wywołać lekki strach. [html]

Są takie momenty kiedy zostaję sam z Kirkiem, zdani na siebie - bywa to trochę przerażające. Ale z drugiej strony jest to wyzwanie. Jesteśmy tylko ja i on, więc co będziemy robić? Zaprezentujemy numer, który napisaliśmy dwie godziny temu, instrumentalną, specjalnie dla publiczności w Montrealu czy gdziekolwiek indziej.

—Robert Trujillo, 107.7 The Bone, 2024
[/html] Kirk i Rob mają również w zwyczaju wykonywanie coverów artystów z kraju, w którym aktualnie się znajdują [html]

W Europie graliśmy utwory, które w danym kraju były klasykami. Byliśmy powiedzmy w Warszawie lub w Moskwie, graliśmy cover artysty, który jest wielką ikoną w tym kraju i musiałem śpiewać w ich języku. To najstraszniejsza rzecz, ale własnie to robiliśmy. Czasami ponosi nas tak, że przekraczamy granice. Myślę, że to jedna z najważniejszych cech tego, kim jesteśmy jako muzycy i co robimy w Metallice.

—Robert Trujillo, 107.7 The Bone, 2024
[/html] Przypomnijmy, że w 2018 w krakowskiej Tauron Arenie Rob oraz Kirk wykonali przebój zespołu Dżem "Wehikuł czasu", a rok później w Warszawie "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Robert-w-wywiadzie-dla-1077-The-Bone,9177.html Robert Trujillo w wywiadzie dla Nikki Blakk opowiedział o najtrudniejszych aspektach występów Metaliki na żywo, wyjaśniając, jak „przerażające” mogą być w niektórych momentach. Tym, co czyni wszystko jeszcze bardziej wymagającym i ekscytującym, jest stale zmieniająca się setlista Metalliki. W nowym wywiadzie Nikki Blakk Trujillo omówił te ciągłe zmiany w setliście i to, jak zawsze chcą, aby wszystko było interesujące zarówno dla publiczności, jak i dla nich samych. Tue, 30 Apr 2024 07:47:34 -0600
Nagroda "Webby" dla strony metallica.com http://overkill.pl/Nagroda-iquotWebbyiquot-dla-strony-metallicacom,9176.html Dzięki głosom internautów strona internetowa Metalliki wygrała w kategorii muzycznych stron internetowych.
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Nagroda-iquotWebbyiquot-dla-strony-metallicacom,9176.html The Webby Awards to nagroda przyznawana corocznie dla najlepszych stron internetowych przez International Academy of Digital Arts and Sciences. Fri, 26 Apr 2024 07:46:25 -0600
Dom z dzieciństwa Larsa wystawiony na sprzedaż http://overkill.pl/Dom-z-dziecinstwa-Larsa-wystawiony-na-sprzedaz,9175.html Budynek położony jest w zamożnej dzielnicy Kopenhagi - Hellerup. Wielopiętrowy dom z cegły został zbudowany w 1907 roku,. Według oficjalnego wpisu dom „był rezydencją duńskiej elity, w tym różnych osobistości ze świata kultury, muzyków i sportowców”. Budynek zaprojektował duński architekt Carl Brummer. Nieruchomość może pochwalić się dużymi oknami, drewnianymi podłogami i wspaniałym, charakterystycznym designem. Na zewnątrz znajduje się bujne podwórko, szopa gospodarcza i szklarnia.
źródło: Loudwire
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Dom-z-dziecinstwa-Larsa-wystawiony-na-sprzedaz,9175.html Dom, w którym spędził dzieciństwo Lars Ulrich, trafił na rynek za cenę 48 milionów koron duńskich, czyli około 6,85 miliona dolarów. Tue, 23 Apr 2024 09:34:30 -0600
Kolejny tatuaż Jamesa http://overkill.pl/Kolejny-tatuaz-Jamesa,9174.html Jak napisał zespół w social mediach: "Bez niego NIE byłoby Metalliki. Czarny atrament zmieszany ze szczyptą prochów kremacyjnych, które łaskawie mi podarowano." [html]
[/html]
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Kolejny-tatuaz-Jamesa,9174.html Najnowszy tatuaż Hetfielda jest hołdem dla zmarłego w 2015 roku Lemmy'ego Kilmistera. Wed, 17 Apr 2024 10:16:47 -0600
The Metallica Report - Odcinek 37: Brian Tatler wspomina pierwsze spotkanie z Larsem http://overkill.pl/The-Metallica-Report-Odcinek-37-Brian-Tatler-wspomina-pierwsze-spotkanie-z-Larsem,9173.html
[html]

Przede wszystkim, kupił drogą wysyłkową nasz album Lightning to the Nation, który reklamowaliśmy w magazynie Sounds. Nie mieliśmy żadnego kontraktu płytowego. Zrobiliśmy tysiąc kopii i menadżer zdecydował się zamieścić reklamę w Sounds… Lars musiał mieć kopię Sounds w Los Angeles. Mieliśmy tylko jednego fana w USA i był nim Lars Ulrich.

—Brian Tatler, The Metallica Report, 2024
[/html] Po tym jak zespół wysłał do Larsa płytę, młody duńczyk odpisał na adres nadawcy, a w liście zawarł jak bardzo podoba mu się album oraz że wybiera się do Wielkiej Brytanii, aby zobaczyć zespół na żywo. [html]

Pojawił się w londyńskim Woolwich Odeon w wieku 17 lat. Musieliśmy trochę porozmawiać za pośrednictwem fanklubu czy coś, więc kiedy przyszedł, byliśmy w głębokim szoku, że podjął takie starania, aby zobaczyć Diamond Head na żywo. Pomyśleliśmy: nikt wcześniej z Ameryki nie przyjechał zobaczyć nas, więc od razu go polubiliśmy.

—Brian Tatler, The Metallica Report, 2024
[/html] Koncert, na którym pojawił się Lars był ostatnim na trasie. Zespół przygotowywał się do powrotu do domu, a Ulrich postanowił do nich dołączyć. Tatler wspomina, że Lars wprowadził się do domu Seana Harrisa, który wciąż mieszkał z mamą i przez trzy, cztery tygodnie spał na kanapie.
Następnie w 1984 roku Ulrich zadzwonił do Tatlera i zapytał go, czy Metallica mogłaby nagrać cover „Am I Evil?”. Tatler pochwalił go i nawet przefaksował mu tekst. [html]

Wysłał mi kopię 12-calowego singla „Creeping Death” wydanego przez Music For Nations, na którym znajdował się się utwór „Am I Evil?” na stronie B.

—Brian Tatler, The Metallica Report, 2024
[/html] [html][/html]
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/The-Metallica-Report-Odcinek-37-Brian-Tatler-wspomina-pierwsze-spotkanie-z-Larsem,9173.html Na początku lat 80. Lars znany był ze swojej wielkiej miłości do brytyjskich zespołów takich jak Motorhead, Saxon czy Diamond Head. W najnowszym odcinku podcastu The Metallica Report lider Diamond Head, Brian Tatler, opowiedział historię gdy po raz pierwszy spotkał młodego Ulricha. Mon, 15 Apr 2024 11:43:28 -0600
Eric Bell wspomina koncert, na którym zagrał z Metalliką http://overkill.pl/Eric-Bell-wspomina-koncert-na-ktorym-zagral-z-Metallika,9172.html Historia Bella miała miejsce 5 lipca 1999, gdy Metallica zagrała koncert w Dublinie podczas trasy Garage Remains The Same. Gitarzysta twierdzi, że wspólny występ nie należał do najprzyjemniejszych, a sam nawet do tego dnia nie wiedział kim jest Metallica. [html]

Nie wiedziałem nic o Metallice. Nic. Nie przepadam za tego typu muzyką. Kiedy ktoś wspomniał mi o tym, że taki zespół nagrał "Whiskey In the Jar" pomyślałem "Kim oni są?". Potem poprosili mnie, abym zagrał z nimi koncert, co było chaosem. Nie wiem, dlaczego do mnie zadzwonili. Myślę, że odnieśli wrażenie, że wiedziałem, kim oni są. A tak nie było. Myśleli, że jestem pod wrażeniem – a tak nie było. Jeden z techników zawiózł mnie do ich hotelu, a ja stałem w holu i czekałem. I jeden po drugim schodzili, uścisnęli mi rękę i spodziewali się, że zrobią na mnie wrażenie. Ale nie wiedziałem, kim oni byli, nigdy nie słyszałem ich muzyki i nie przeszkadzało mi to.

—Eric Bell, Guitar World, 2024
[/html] Zapytany o wrażenia z dzielenia sceny z Metalliką, gitarzysta powiedział: [html]

Nie było przyjemnie. Nie było chemii. Stroili cały ton niżej, co jest dla nich typowe. Dla mnie nie. Zagraliśmy „Whiskey in the Jar” w tonacji F, która brzmiała bardzo dziwne. Od tego momentu nie byłem już tym zainteresowany. Po prostu zagrałem to po swojemu i rozeszliśmy się.

—Eric Bell, Guitar World, 2024
[/html]
Dudrix Overkill.pl
http://overkill.pl/Eric-Bell-wspomina-koncert-na-ktorym-zagral-z-Metallika,9172.html Współzałożyciel i były gitarzysta zespołu Thin Lizzy, Eric Bell, w wywiadzie dla Guitar World przytoczył historię, gdy pojawił się na scenie obok Metalliki, aby wykonać "Whiksey In the Jar". Mon, 15 Apr 2024 08:39:37 -0600