W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Chorzowska Leśniczówka - sierpniowe imprezy
dodane 04.08.2011 23:41:09 przez: ToMek
wyświetleń: 1827
Poniżej zapowiedzi sierpniowych wydarzeń w Chorzowskiej Leśniczowce.
Dla przypomnienia:
Imprezy oznaczone jako PLENER (pod patronatem Grupy Tauron) odbywają się na Dużym Kręgu (ok. 500 m od klubu), przy którym rozstawione są stanowiska gastronomiczne. Start koncertów z reguły 17:00, wstęp wolny. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych koncerty mogą zostać przeniesione do siedziby klubu. Pozostałe imprezy w naszych skromnych progach.
PLENER
2011-08-06 godz. 17:00 - Totentanz + Brain Surgery + Dirty Brick


Totentanz

Swoim debiutem w 2007 roku uplasował się w czołówce polskich wykonawców rockowych. I od tego czasu ani przez chwilę nie zwalnia tempa!Ten energetyczny kwartet przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) - od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po drapieżniejsze klimaty. TOTENTANZ porusza się w rejonach niepokojących, a zarazem przyziemnych - krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, odsłaniając równocześnie pogodniejsze strony życia.
Dorobek TOTENTANZ to dwie płyty: NIEBÓL i ZIMNY DOM - bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku - Metal Hammer, pierwsza dziesiątka na radiowej liście Trójki) oraz LIVE! - doskonały, wydany na DVD koncert, na którym zespół zaprezentował swoje przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.
Rok 2009 TOTENTANZ rozpoczął zaznaczając swoją obecność na kilkunastu listach przebojów utworami z płyty ZIMNY DOM. Tytułowy utwór z tego krążka bardzo szybko znalazł się w czołówce listy przebojów radiowej Trójki, która zaprosiła TOTENTANZ do zagrania koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony publiczności i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax, prowadzonym przez radiową legendę – Piotra Kaczkowskiego. TOTENTANZ został doceniony przez publiczność i organizatorów festiwalu w Węgorzewie oraz wielu tegorocznych festiwali studenckich, na które był zapraszany jako główna atrakcja imprezy.Obecnie TOTENTANZ intensywnie koncertuje w całym kraju, a także przygotowuje utwory na najnowszą płytę. Ci którzy mieli okazję przesłuchać materiał, mówią krótko: "Jest cios!"Premiera przewidziana jest na marzec 2011.

http://www.totentanz.pl

Brain Surgery

Skład Brain Surgery, który przetrwał do dzisiejszego dnia uformował się pod koniec 2005 roku. Założycielem jest gitarzysta Maciek Patucha, później kolejno dochodzili Andrzej Bykowski (perkusja), Jacek Bykowski (gitara basowa) oraz Tomek Nowakowski (wokal).
W 2006 roku powstało pierwsze demo: "Przebudzenie", na którym poza tytułowym kawałkiem można było usłyszeć: "Gniew", "Dzieci Ulicy", "Tylko Ból", "Kłamstwa" oraz "Nie ma nic". Zespół zagrał kilka koncertów.
Znacznie owocniejszy był rok 2007. Poza kilkudziesięcioma koncertami BS zostaje laureatem festiwalu Rock Bez Igły, festiwalu Kapel Dobrze Rockujących oraz internetowego plebiscytu ECHA Miasta. Przez cały czas powstają nowe pomysły. Nagrany zostaje videoclip do piosenki "Links". 2008 rok to znów dziesiątki ciekawych koncertów, wywiad w studenckim radiu EGIDA, I miejsce na festiwalu filmowym DRZWI za najlepsza muzykę, którą BS użyczyło w filmie "Noc" naszego przyjaciela Przemka Kaczmarczyka (autor teledysku do Linksa) oraz wejście do studia. Zespół nagrywa sześć kawałków na swoje PROMO CD, na którym ukażą się takie tytuły: "Wystarczy", "Droga", "Narkotyk", "Homofobia", "Emigracja" oraz "System". W lipcu 2009 ukazuje się teledysk do kawałka "Wystarczy" w reżyserii P.Kaczmarczyka.Premiera krążka "Jedno słowo to za mało" odbyła się 1 września 2009 roku.
2010 rok to mnóstwo pracy czego owocem jest nowy, zupełnie inny niż dotychczas materiał.W chwili obecnej trawją przygotowania do nagrania singla.

http://www.brainsurgery.pl

Dirty Brick

Projekt pod tytułem Dirty Brick zrodził się w głowach Kuby oraz Wojtka w listopadzie 2009 roku. Pierwsze miesiące to tworzenie repertuaru – powstały piosenki, które w marcu 2010 ujrzały światło dzienne pod postacią demówki „Several reasons to live”. Po tym okresie zespół zgodnie stwierdził, że warto pokoncertować. Maj i czerwiec to okres częstych koncertów, po których pożegnaliśmy pierwszego perkusistę. Jego miejsce zastąpił Łukasz, który dołączył do nas na początku sierpnia, powstał nowy repertuar i zespół zagrał kilkanaście koncertów. Listopad i grudzień to okres, w którym kluło się w studiu nasze drugie dziecko - demo pod tytułem „Voices and whispers”. EPka wyszła na świat pod koniec stycznia 2011r. W międzyczasie zespół zaliczył udane koncerty w zabrzańskim Wiatraku oraz w Katowicach. Niestety, jak widać w naszym przypadku, historie lubią się powtarzać...w kwietniu szeregi Dirty Bricku opuścił perkusista, Łukasz. Lukę w zespole wypełnił Paweł „Janusz” Januszewski, który pograł z nami niecałe dwa miesiące. W końcówce czerwca, po wyjaśnieniu sobie paru spraw, wrócił do nas Łukasz Grzybiński. Teraz koncentrujemy się na nowym repertuarze i w najbliższym czasie wznowimy koncertowanie. Jeśli choć trochę interesują Cię zespoły pokroju Pearl Jam, Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, Incubus czy Blink 182, to my też Cię zainteresujemy. Do zobaczenia na koncertach !

http://www.myspace.com/dirtybrickband






PLENER
2011-08-13 godz. 17:00 - Big Fat Mama + + TABand + Don't Be a Poor Person + London Type Smog


Big Fat Mama
Gruba Mama to ekipa zwariowanych na punkcie “troszeczkę innego dźwięku” 6 młodych funkateers'ow, których bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej “troszeczkę innego dźwięku” ;) Przywołując dobre stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem spełniają misję, która powierzył im sam dr. Funkenstein.

http://grubamama.pl



TABand
Zespól został założony w 2009 roku przez czwórkę wcześniej już ze sobą grających znajomych. Wcześniej, muzyka którą grali oscylowała w okolicach bluesa i rocka. Muzyka, którą aktualnie gra TABand jest zestawieniem indywidualności każdego z członków zespołu. Pojawiają się zarówno elementy mocnego rocka, jak również jazzu czy funku. Altualnie zespół jest w trakcie przygotowywania materiału na pierwszą płytę.

Don't Be a Poor Person
Projekt muzyczny Don`t be a Poor Person powstał w 2008 roku w wyniku spotkania dwóch strumieni plazmy oscylujących w wibracjach zgodnych
z dźwiękami E w bieli oraz C dur. Ich skrzyżowanie prawiło, że jasność i długość feedbaku dotarły do miejsc, w których nikt nie sprzątał od zeszłego marca. Te traumatyczne przeżycia wyparły samplery, moduły i laptopy, zastępowane przez tradycyjne instrumentarium, wyzwoliły energię oraz muzyczną myśl przewodnią, która doprowadziła do pewnego bliżej nieokreślonego, acz(kolwiek) konkretnego i wyczuwalnego kierunkustylistyczno- ideologicznego, poprzez improwiację czy ambientowe wydarzenia do klasyki psychodelicznego rocka i grunge. Solidne gitarowe granie poprzetykane elektronicznymi pozostałościami przeszłości, w których przestrzeń i przyjemne twarde gitarowe kwadraty przewalają się przez perkusję
i wszechobecne umysłowe dzwonki.

http://www.dbapp.pl

London Type Smog

Zespół London Type Smog powstał pod koniec roku 2007, jego oryginalny skład tworzyli Łukasz "Korek" Korus, Paweł "Osa" Osowski, Marcin Dudek oraz Bartłomiej Gąsior. Muzykę, którą gra można określic jako szeroko pojęta alternatywę - inspiracje poszczególnych członków są różne (od The Beatles, przez U2, aż po Radiohead), co często skutkuje nieobliczalnymi pomysłami i daje nieprzewidywalny efekt. Znakiem firmowym LTS są dynamiczne, przestrzenne riffy przeplatane melodyjnymi motywami i psychodelicznym wyciem gitar. W marcu 2008 roku zespół zarejestrował swoje pierwsze numery w mysłowickim 5 gram studio. Miesiąc później odniósł największy jak dotąd sukces, mianowicie wygrał I Edycję Ogólnopolskiego Konkursu STUDIO GARAŻ, organizowanego przez Nokia Poland. Został wybrany z ponad 400 zespołów rockowych.




2011-08-13 godz. 20:30 - Rockowo-bluesowe Karaoke

Zapraszamy wszystkich sympatyków takiego spędzania czasu na kolejną edycję rock'n'rollowego karaoke.

W roli prowadzącego nasz niezastapiony Andrzej. Szlifujcie teksty i przybywajcie.
BILETY: wstęp wolny





2011-08-17 godz. 20:00 - Przemysław Strączek & Teriver Cheung Guitar Duo

Pomysł tego duetu powstał podczas naszego udziału w Thailand International Jazz Conference Solo Competition 2011- gdzie zostaliśmy zakwalifikowani jako jedni z siedmiu finalistów konkursu solowego. Impreza ta miała charakter ogólnoświatowy. Jurorami tej imprezy byli muzycy z Nowego Jorku: Danilo Perez, Ben Street, Adam Cruz. Impreza odbyła się w College of Music, Mahidol University of Salaya w jednej z najlepszych uczelni muzycznych w Azji. Duet przedstawi między innymi kompozycje pianisty Billa Evansa w bardzo ciekawej aranżacji gitarowej.

Teriver Cheung - 1985 (Hong Kong/USA) - gitarzysta urodzony w Hongkongu, od pięciu lat mieszkający w USA. Jest absolwentem prestiżowej szkoły University of North Texas, jego nauczycielem był Fred Hamilton. Na co dzień współpracuje z wieloma fantastycznymi muzykami w Nowym Jorku, którzy mają na swoim koncie współpracę z Milesem Davisem, Tonny Benetem, Marcusem Millerem. Koncertuje głównie w USA i w Azji. Jest przedstawicielem współczesnego nurtu jazzu. Jest finalistą konkursu solistów w ramach Thailand International Jazz Conference Solo Competition 2011 organizowanym przez College of Music, Mahidol University of Salaya.

www.terivercheung.com

Przemysław Strączek (1976) - gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, aranżer, pedagog. Ukończył studia pedagogiczno – muzyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz Instytut Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie w 2001 i 2003 roku oraz Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku. Jest finalistą konkursu solistów w ramach Thailand International Jazz Conference Solo Competition 2011 organizowanym przez College of Music, Mahidol University of Salaya, do którego został zakwalifikowany jako jedyny Europejczyk.

www.przemekstraczek.com

BILETY: 15 zł







PLENER
2011-08-20 godz. 17:00 - 4 Szmery + Shadow Way + Another World


4 Szmery
Powstały w 1996 roku w Bochni. Powstały w wyniku spożycia dużej ilości płynów wysokoprocentowych, najpierw w umysłach Jarka Srogi (gitara) i Andrzeja Tabora (bębny) aby potem w normalnym (?!) pięcioosobowym w pełni namacalnym składzie rozpocząć nieregularne występy w knajpach "Babilonu" (tak o swoim mieście mówią muzycy zespołu).
Początkowo była to muzyka oparta na własnych kompozycjach, w których oczywiście słychać było wpływy ukochanego AC/DC, przeplatana utworami braci Young. Pierwszy wokalista Piotrek Pastuszak preferował zdecydowanie sposób śpiewania Briana Johnsona, stąd też w muzyce 4Szmerów więcej było nowego AC/DC. Pierwszy skład przetrwał dwa lata by ulec naturalnemu rozkładowi, jak to zwykle bywa w przypadku zespołów w naszym kraju. "Szmeranie" na poważnie zaczęło się po telefonie, jaki wykonał niejaki Sierściu do Jarka. Były to rutynowe życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia 1998. Przy okazji padło pytanie: -"te Jaro, może byśmy coś pograli AC/DC...tak wiesz...unplugged?" Po chwili zastanowienia Jarek stwierdził, że bez prądu to nie bardzo, ale z prądem to i owszem. I tak wiosną 1999 roku garaż na wzgórzu zaczął spędzać sen z powiek okolicznych mieszkańców w promieniu 444 metrów, a duch "Bona" zaczął pojawiać się w ciemnych uliczkach "Babilonu". 11 stycznia 2009 roku, dokładnie minutę po 17.00 zespół 4Szmery wszedł na scenę na Rynku Głównym w Krakowie i zagrał koncert dla kilkunastotysięcznej publiczności.

http://www.4szmery.net


Shadow Way
Młody zespół, wychowany w Duchu ciężkiego rock-a. Nasza twórczość to, najprościej mówiąc, mieszanka Heavy Metalu z przebojowym Rockiem. Shadow Way rozpoczął swoją działalność koncertową w sierpniu 2010 roku i od tamtej pory konsekwentnie realizuje swoje przesłanie jakim jest niesienie szczerych głębokich wartości oraz prawdziwej rockowej rozrywki dla wszystkich tych, którzy w muzyce poszukują wartości tak często zapominanych pośród współczesnych twórców...

http://shadowway.pl


Another World

Początki zespołu Another World to rok 2007. Zakłada go dwóch kolegów ze szkolnej ławy – Tomek Stebel (gitara) oraz Adam Białecki (perkusja). Dołącza do nich kumpel Adama – basista Daniel Niewiński oraz sprawca całego zamieszania – Michał Rupik. To właśnie on swego czasu zaraża Tomka gitarą.
I tak się zaczyna… Od kilku krzywo wykonanych coverów i wielkich marzeń. Po paru próbach w skład zespołu wchodzi również wokalista – Przemek Uliczka „Dziobak”. Pierwsze koncerty mają miejsce w ZSTiO „Mechanik” w Tarnowskich Górach, później nadchodzi czas na większą scenę – odbywające się co roku Dni Kalet. Część zespołu – Tomek, Michał, Przemek – pochodzą właśnie z tej miejscowości. Adam i Daniel z Tarnowskich Gór. Miejsce na próby to Miasteczko Śląskie, w połowie drogi, praktycznie i bez komplikowania sobie życia.
„Dać im palec a będą chcieli całą rękę” – zespół gra coraz więcej koncertów, tworzy nowy, własny materiał. Dzięki niegasnącemu zapałowi i pomocy wielu osób przychodzą kolejne sukcesy: I miejsce na II Powiatowym Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych oraz wyróżnienie na Festiwalu Zespołów Undergroundowych Guido Space 2008. Pozytywnie naładowany band wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową. Następnie przychodzi czas na zloty motocyklowe, rowerowe, campingowe, koncerty w knajpach… Kolejny przełom – pierwszy koncert za granicą. 14 marca 2009 zespół wyjeżdża do Niemiec, gdzie reprezentuje Polskę na międzynarodowym festiwalu From Far Away a 18 czerwca 2009 r. zdobywa I miejsce na kolejnym, bo III Powiatowym Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych. Zwycięstwu towarzyszy zasłużony występ na głównej scenie tarnogórskich Gwarków 2009, tuż przed zespołem Myslowitz. W grudniu 2009 zespołem interesuje się Telewizja Polska, która realizuje teledysk do utworu Another World – „Believe me”. Po zaledwie tygodniu od pojawienia się teledysku w programie „To Brzmi” Telewizji Katowice, zespół awansuje aż na trzecie miejsce. W marcu 2010 Another World ponownie gra w Niemczech, tym razem na festiwalu Rock Gegen Rechts. W 2010 roku zespół głosami słuchaczy Antyradia zostaje laureatem Złotej Kosy 2010, w dwóch słowach - zwycięzcą Antyfestu. U boku Oddziału Zamkniętego gra w Hard Rock Cafe Warsaw koncert transmitowany na żywo na antenie Antyradia.
I tu lista się kończy… Otwarta. Chłopaki nabrali rozpędu :)

http://www.aw.art.pl





2011-08-26 godz. 20:00 - Markowe Granie - Antoni "Tolek" Muracki

Zadebiutowałem poetycko w wieku 18 lat – w „Życiu Literackim” wydrukowano trzy moje wiersze. Dziś je oceniam jako średnie, ale w życiorysie taka informacja nieżle brzmi. Brzmiałaby lepiej, gdyby zastąpić tytuł czasopisma i nazwisko ówczesnego Naczelnego, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Z dobrze brzmiących w biografii notek mam jeszcze kilka - debiut w głównej roli dziecięcej w filmie telewizyjnym Jerzego Antczaka z 1968 „Dokąd wiodą te drogi” i występ w 1969 roku w programie Janusza Rzeszewskiego „Muzyka łatwa, lekka i przyjemna”. Filmu, na szczęście, nikt dzisiaj nie pamięta; co do programu rozrywkowego – ukazał mi dość wcześnie możliwości manipulacji w telewizji, gdyż wycięto mój głos, parodiujący Jaremę Stępowskiego, a podłożono oryginał. Koniec lat 70-tych do 1981 to czas pierwszych działań artystycznych, których nie muszę się dziś do końca wstydzić, to czas pierwszych szranek festiwalowych, z których często wychodziłem z tarczą. Ukoronowaniem tego okresu miał być występ w debiutach opolskich w 1980. Niestety, na kilka godzin przed koncertem, cenzura zdjęła moją piosenkę „Wesele”, mimo interwencji Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Taka informacja brzmi prawie tak samo dobrze jak sama piosenka, więc wielkiego uszczerbku na karierze nie odniosłem.

W 1981 Jonasz Kofta zarekomendował mnie do kabaretu „Nowy Świat”, w którym grałem nieprzerwanie przez trzy miesiące do 12 grudnia 1981 roku. Była to pierwsza zawodowa scena, gdzie występowałem u boku znakomitości polskiego kabaretu. I ta informacja brzmi bardzo dobrze, i to bez żadnego „ale”…

Nadal piszę piosenki, które czasem komuś się przydają. Niektóre wzruszają, inne wywołują uśmiech. Nadal piszę wiersze i szukam odpowiednich słów.

Duży wpływ na moje życie miało spotkanie z Jaromirem Nohavicą 1998 roku. Od tego czasu trwa moja przygoda z jego twórczością i przyjaźń z nim samym. Mam zaszczyt reprezentować artystę w naszym kraju. Przetłumaczyłem też sporo jego pieśni, które pozwalam sobie śpiewać na swoich koncertach. W 2006 powstał spektakl „Nohavica po polsku”, z udziałem Elżbiety Wojnowskiej, Basi Stępniak- Wilk, Michała Łanuszki, Pawła Orkisza i moim oraz znakomitych muzyków krakowskich, oparty na moim scenariuszu i oczywiście pieśniach Jaromira. Myślę, że moja fascynacja Jarkiem jeszcze czymś zaowocuje…

W 2004 roku stworzyłem miejsce prezentacji niekomercyjnej twórczości artystycznej „Salonik z Kulturą”, miejsce spotkań wielokolorowej braci artystycznej. Obecnie „Salonik” znalazł przystań w gościnnym Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie przy ul. Van Gogha 1.

Mam nadzieję, że Was nie znudziłem tym wstępem.
BILETY: 15 zł





PLENER
2011-08-27 godz. 17:00 - Terry Man Band + Ad Hoc + Rocky Road


Terry Man Band
Terry Man - ciemnoskóry gitarzysta, kompozytor, wokalista, bluesman, showman producent. Urodził się w Missisipi gdzie pobierał nauki bluesa "u źródeł".Jako nastolatek przeprowadził się do Nowego Jorku gdzie zaczął udzielać się jako muzyk sesyjny oraz realizował swoje własne projekty.
Tam poznał Jimi Hendrixa i Jannis Joplin, którzy wywarli spory wpływ na jego muzykę. Terry ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami, m.in. z zespołem The Waterboys Leslie West, Ritchie Blackmoore, Greatful Dead, Debbie Harry oraz z Johnem Lennonem. Występuje na wielu prestiżowych festiwalach na całym świecie. Na jego repertuar, oprócz kompozycji autorskich i standardów bluesowych, składają się utwory jego przyjaciół z zespołu the Eagles oraz Keitha Richardsa.

http://www.terryman.com/



Ad Hoc
To pięciu muzyków z Górnego Śląska, którzy od 2009 roku tworzą w całości własne kompozycje osadzone w szeroko pojętej stylistyce rockowej. Ze względu na zróżnicowane upodobania muzyczne członków, ich twórczość jest bardzo elastyczna a to sprawia, że nie łatwo jest ich zaszufladkować. Od początku swojej działalności kapela stworzyła 20 piosenek i zagrała ponad 30 koncertów. W Bitwie Kapel w 2009 roku zdobyła dwie nagrody (publiczności oraz jury). Pojawiła się także na antenie radia Katowice z utworem „Każdy robi to co chce” , a w 32 notowaniu listy przebojów Radia Egida uzyskała pierwsze miejsce z utworem „Tak to”. W roku 2011 zespół nagrał swój pierwszy singiel zatytułowany „Hitem to to nie będzie”, a obecnie przygotowuje się do nagrania płyty długogrającej.

http://www.myspace.com/adhoci


Rocky Road
Pomysł o założeniu zespołu, w głowach Krzysztofa i Maćka, zrodził się wiele lat temu. Jednak przełomowym momentem, było przypadkowe spotkanie ze Sławkiem na organizowanych przez Leszka Windera warsztatach bluesowych w 2006 roku. Mimo wielu perturbacji osobowych, ten trzyosobowy trzon zespołu, przetrwał do dnia dzisiejszego. Po długich poszukiwaniach do grupy dołącza w 2007 roku Bartek, którego Krzysiek poznaje... w autobusie. Wreszcie w odpowiedzi na ogłoszenie o poszukiwaniach wokalisty, zgłasza się na początku roku 2009, Adam.
Muzyka, którą gra Rocky Road to połączenie bluesa i rocka. Zdecydowana większość utworów to kompozycje własne.

http://www.myspace.com/rockyroadband





2011-08-27 godz. 20:00 - Koncert Charytatywny dla Tadzia - Sonic Power + PopSuty + Blueset

Sonic Power
Zespół został powołany do życia w styczniu 2010 roku jako luźny poboczny projekt, który pierwotnie miał być tylko dobrą zabawą i odskocznią muzyków od ich pierwotnych zespołów. Werner, który normalnie gra na bębnach, chwycił za gitarę. Arek, grający na co dzień na gitarze, wsiadł za perkusję, z kolei Green, który zazwyczaj pełnił role gitarzysty, chwycił za mikrofon. Do zespołu dołączył także grający na basie Damian. Z założenia nie miało być to nic poważnego, tematyka tekstów poruszała raczej prześmiewcze kwestie, bądź była parodią różnych sytuacji. Kapela stworzyła kilka piosenek, odbyła kilkanaście prób, po czym zawiesiła działalność na początku marca i każdy powrócił do swoich pierwotnych projektów. Zespół ponownie został powołany do życia za sprawą propozycji zagrania koncertu na festiwalu „Andergrand”. Nastąpiło jednak kilka zmian. Z racji tego iż gitara jest dla Arka chlebem powszednim, a Werner najlepiej czuje się za perkusją, nastąpiła zamiana ról, dzięki czemu praca w zespole układała się znacznie lepiej. Mając niespełna dwa tygodnie na przygotowanie do występu, muzycy podjęli intensywne działania, których efektem był bardzo udany koncert w chorzowskiej „Leśniczówce”. Wspaniała reakcja publiki na tenże występ, oraz świetna atmosfera jaka panowała podczas przygotowań, zdecydowały o tym iż kapela powinna kontynuować swoją działalność. Następne kilka miesięcy upływało na komponowaniu nowego materiału a także wprowadzaniu zmian do już istniejącego. W październiku 2010 rozpoczęła się dalsza działalność koncertowa. A co dalej, to obadamy...

http://www.myspace.com/sonicpowerband



PopSuty
PopSuty (wdech "Pop" - wydech - "Suty") powstały w 2005 roku w Katowicach, w podziemiach słynnego Huciola, czyli MDK "Szopienice", wśród szlachetnej woni ściennych grzybów (w salce po Negatywie). Jak dotąd zagrały kilkadziesiąt koncertów u boku znanych i mniej znanych bendów. Styl grupy jest trudny do sklasyfikowania przez co ludzie często nie wiedzą jak mają tańczyć, a my nie wiemy za bardzo jak im to pokazać. Dla świętego spokoju i niejako próby ulokowania się na muzycznej mapie s(z)tylistyki, dźwięki powstałe okraszono nazwą Anarcho - Spid - Kantry, czyli taki Punk-Blues, czy jak kto woli - Rege z Bigosem (R'n'B)

http://www.myspace.com/popsutyPopSuty


Blueset

Początki zespołu Blueset datują się na styczeń 2007 roku kiedy to spotkali się dwaj muzycy - Tomek Wolski i Grzegorz Stowski. Kilka miesięcy zajęło kompletowanie składu, a i pierwsze występy były raczej nieoficjalne i bardziej przypominały jam session niż koncerty. Skład zespołu ustabilizował się dopiero w listopadzie 2007 kiedy to znaleźli odpowiedniego perkusistę a funkcję wokalisty przejął dotychczasowy harmonijkarz, wtedy to właśnie zaczęły powstawać pierwsze autorskie utwory i odbyły się pierwsze koncerty, bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.
Blueset składa się w większości z bardzo doświadczonych muzyków o czym świadczy doskonałe zgranie zespołu oraz, co bardzo ważne, umiejętność improwizacji. Od samego początku ich zamiarem było granie w klimatach bluesowych, w praktyce wygląda to tak, że grają bluesa z lekką domieszką fusion. Muzykę tworzą wszyscy członkowie kapeli natomiast teksty pisze Darek "Łysy" Grzonka oraz Andrzej Łysień.
BILETY - Cegiełka: 10 zł




Zapraszamy!!!

Overkill.pl & Leśniczówka

Waszym zdaniem
komentarzy: 4
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak