W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
James Hetfield sprzedał swoją działkę w Arizonie za 1,2 miliona dolarów
dodane 26.10.2021 02:00:06 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 2505
Dzisiaj dzielimy się ciekawostką trochę mniej Metallikową, a bardziej tabloidową. Według portalu TMZ James Hetfield kilka dni temu sprzedał 20 akrów ziemi w hrabstwie Pima w Arizonie za 1,2 miliona dolarów. Mówiąc "po naszemu" działka miała powierzchnię około 8 hektarów, a szczęśliwy nabywca kupił ją za równowartość prawie 5 mln złotych. Wspomniana ziemia leży w pobliżu granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem i należała do Jamesa od 1998 roku. Teren przejęła firma Rosemont Copper Company w zamian za gotówkę.

Pima, Arizona


James obecnie mieszka ze swoją rodziną w Vail w stanie Kolorado i jak powiedział w wywiadzie z 2016 roku, przeniósł się z okolic San Francisco, gdzie on i Metallica mieli swoją siedzibę, ponieważ nie czuł się już tam, jakby należał do Bay Area.

„Mam trochę dość Bay Area, postaw tamtejszych ludzi” – powiedział. „Mówią o tym jak bardzo są różnorodni i tolerancyjni, mówią o tego typu rzeczach, ale jest dobrze wyłącznie jeśli jesteś tak samo odmienny i różnorodny jak oni. Pokazywanie się z jeleniem na zderzaku nie wypada w hrabstwie Marin. Moja forma zdobywania organicznego pożywienia nie współgra z nimi."

„Uwielbiam Bay Area. Uwielbiam to, co ma do zaoferowania, ale jest tam po prostu nastawienie, które … nie było dla mnie zdrowe” – powiedział.

W tym samym wywiadzie przyznał, że wybrał Vail w Kolorado, ponieważ właśnie tam dorastała jego żona i tam czuje się najlepiej. Kiedy tam jest, „odpręża się” - dodał.


Vail, Kolorado


W lutym 2018 r. Hetfield wraz ze swoją żoną Francescą Hetfield przekazał ponad 1100 akrów ziemi z widokiem na kalifornijską dolinę Lucas jako otwartą przestrzeń, aby mogła trafić do organizacji Marin Agricultural Land Trust. To około 445 hektarów (4,45 km2). Małżeństwo nadal pozostaje właścicielami około 40 akrów w tej okolicy. Podarowany przez nich teren ma zostać niezabudowany, aby uchronić przyrodę i utrzymać malowniczy krajobraz tego miejsca.


Dolina Lucas - Marin, KaliforniaLecz nie zawsze układało się tak pięknie. W 2008 roku Hetfield wywołał oburzenie, kiedy zbudował metalowe ogrodzenie o długości 300 stóp, aby uniemożliwić ludziom piesze wędrówki i jazdę po jego posesji na ranczo. Hrabstwo Marin wydało 650 000 dolarów na budowę nowego szlaku, aby zapewnić alternatywne połączenie między Terra Linda-Sleepy Hollow Divide a rezerwatami otwartej przestrzeni Loma Alta.

Hetfield chciał zagospodarować część swojej ziemi wzdłuż Lucas Valley Road w hrabstwie Marin na tereny mieszkalne. W 2011 r. złożył wstępny wniosek do hrabstwa o budowę od 27 do 34 domów na ziemi, którą posiada, po południowej stronie Lucas Valley Road, na wschód od jego rancza Rocking H, które zostało zbudowane na początku XXI wieku, ale sąsiedzi sprzeciwili się temu. Doprowadziło to do przedłużającej się batalii prawnej, którą ostatecznie porzucił. Obecnie złożył nowy, wstępny wniosek do powiatu w którym wyraził chęć budowy czterech domów jednorodzinnych na 40 akrach jego pozostałej ziemi. Konsultanci zgodzili się na wybudowanie 4 domów na czterech działkach o wielkości 10 akrów każda, ale najwyraźniej to plany na dalszą przyszłość, ponieważ o budowie domów na razie nic nie wiadomo.


No Leaf Clover
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 2
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Krys
27.10.2021 12:24:47
O  IP: 0.0.0.195
Inwestowanie w nieruchomości to na całym świecie świetny biznes, przykładem - niekoniecznie godnym naśladowania - niech będzie niejaki Donald Trump :-)

A swoją drogą przekazać organizacji ekologicznej nieodpłatnie 445 hektarów ziemi !!! to gest na który moim zdaniem nie zdobyłoby się zbyt wielu milionerów/miliarderów, dlatego czacun dla Państwa Het :-)
https://malt-org.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc
Frantek
26.10.2021 20:35:59
O  IP: 0.0.0.89
Het Field Development Ltd ;-)
OVERKILL.pl © 2000 - 2022
KOD: Marcin Nowak