W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Zawsze pod prąd. Kulisy prac nad S&M [Pełna Kulturka]
dodane 28.10.2023 13:35:24 przez: Marios
wyświetleń: 1328
Pełna Kulturka wystartowała na YouTube w styczniu 2021 roku potężnym materiałem na temat Nirvany. Przez 33 miesiące Hubert i Bartek wyprodukowali ogromną dawkę przeróżnych informacji ze świata ciężkiej muzyki, prezentując tych bardziej znanych przedstawicieli mainstreamowej fali popularności tejże muzyki. W takim towarzystwie nie mogło rzecz jasna zabraknąć Metalliki.

Wiele, naprawdę wiele odcinków Pełna Kulturka poświęciła do tej pory Metallice: od samej historii zespołu, przez perypetie poszczególnych jej członków, wypadek w Dörarp, pierwszą wizytę za żelazną kurtyną czy zakulisowe wiadomości dotyczące przygotowywania i nagrywania poszczególnych albumów. Hubert Modławski na tyle rozwinął zasięgi swojego kanału, że dziś pozwala mu to nie tylko na wideorozmowy z osobami z rodzimego metalowego poletka, bo dzięki ciągłemu rozwojowi kanału widzowie już są świadkami wywiadów z zagranicznymi gwiazdami sceny metalowej. Konsekwencja popłaca - jakieś 320 odcinków później dostępna jest choćby rozmowa Huberta z wokalistką Within Temptation w czasie promocyjnego grzania tematu najnowszego albumu Holendrów. Warto również rzucić okiem na długaśną pogawędkę Huberta z Mateuszem Żyłą, który chcąc nie chcąc, stał się na przestrzeni kilku lat nadwornym biografem Kata. A dzięki takim zainteresowaniom fani Metalliki również dostali sporo wybitnie ciekawego materiału związanego z pierwszą wizytą Metalliki w Polsce, bo u Mateusza się ten temat przewija w każdej z trzech jego książek: Głos z ciemności (2016), czyli rozmowa z Romanem Kostrzewskim, Metallica Behind the Iron Curtain. Poland 1987 (2021), czy wreszcie najnowsze, tegoroczne dzieło - Piekło i metal. Historia zespołu Kat.

Natomiast najnowszym odcinkiem poświęconym Metallice jest ten z kulisami związanymi z przygotowywaniem pierwszej odsłony koncertów z orkiestrą symfoniczną - S&M. Mamy więc tym razem coś o wkraczaniu na dotąd nieznane muzyczne terytoria... Ciekawostek tu nie brakuje, zwłaszcza przy wycinkach z wywiadów z muzykami Metalliki. I mimo tego, że oddani fani zespołu doskonale kojarzą fakty związane z nagrywaniem S&M, to z takich szczególików i smaczków wyłania się jeszcze szerszy ogląd na całą tę sytuację.

Marios
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak