W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Brian Johnson: Życie w trasie - Lars Ulrich
dodane 25.03.2021 12:48:12 przez: Marios
wyświetleń: 2882
Brian Johnson's A Life On The Road to seria, podczas której wokalista zespołu AC/DC odwiedza legendy muzyki rockowej. W trakcie rozmów ze swoimi gośćmi poruszane są historie zespołów od ich pierwszych dni aż do momentów największej sławy. Całość jest bogato okraszona materiałami archiwalnymi oraz znakomitymi anegdotami. Gościem odcinka 4 był Lars Ulrich - perkusista Metalliki.


Reporterska seria została zaprezentowana w 2017 roku. Prawa do pokazywania programu na rynku polskim nabyła Telewizja Polska. W czerwcu 2018 Życie w trasie zadebiutowało na antenie TVP Kultura. Z uwagi na nieśmiałą zapowiedź Metalliki o czekającym nas boksie ze zremasterowanym Czarnym Albumem, warto sobie przypomnieć owe trzy kwadranse wspomnień, na które namówił Ulricha frontman AC/DC. Sama tematyka odcinka z Larsem jest w tych okolicznościach niezwykle ciekawa: Tło rozmowy stanowi wielka europejska trasa Monsters of Rock z roku 1991, gdzie główna gwiazda (AC/DC) wspomagana była (również na Stadionie Śląskim) m.in. przez Metallicę - Metallicę, która dwa lata później stanie się hiperwielką gwiazdą muzyki metalowej, której mainstream otworzył drzwi.

Ulrich wspomina o tym, jak duży wpływ na pretendującą Metallicę miały ówczesne wielkie gwiazdy rocka: Musisz pamiętać, że nasze muzyczne korzenie sięgały dużo głębiej, niż twórczość AC/DC, Deep Purple i Led Zeppelin. Dużo bardziej opieraliśmy się na bluesie i cięższym rock'and'rollu. Po prostu zaczęliśmy to grać trochę szybciej. O samych występach w czasie Monsers of Rock Lars dodaje: Kiedy graliśmy z wami w 1991 roku, to był tak naprawdę ostatni raz, gdy kogoś wspomagaliśmy. Byliśmy w siódmym niebie, mając szansę być tak blisko was i tego wszystkiego, co działo się każdej nocy przez te sześć tygodni.
Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
swirkh
25.03.2021 20:08:03
O  IP: 0.0.0.62
https://www.buzzsprout.com/993526/8174601-papa-het-chillin-with-james-hetfield-of-metallica
Nowy podcast z Hetfieldem. Jeszcze nie słuchałem, ale podobno przyznał, że napisali już "jakieś 10 nowych utworów".
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak