W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metal 2 the Masses 2024 - Chorzów (1 czerwca 2024)
dodane 16.02.2024 08:33:18 przez: Dudrix
wyświetleń: 1632
MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock!

Prawdziwie gwiazdorską obsadę będzie miał tegoroczny finał krajowych eliminacji festiwalu Bloodstock. Najważniejszym gościem koncertu w chorzowskiej Leśniczówce (1.06.2024) będzie legendarny MASTER – jeden z prekursorów gatunku zwanego death metalem. Towarzyszyć mu będzie pokaźne grono nie mniej szanowanych zespołów, a zwycięzca części konkursowej reprezentować będzie Polskę na scenie młodych talentów jednego z najważniejszych festiwali na kontynencie.MASTER powstał w Chicago, jeszcze w latach 80-tych, wpisując się z miejsca w nurt prekursorów amerykańskiego death metalu. I stając się jedną z najważniejszych kapel tamtejszej sceny. Założyciel oraz lider kapeli, niezwykle sympatyczny Paul Speckmann (duchowy ojciec jeszcze co najmniej kilku równie kultowych składów) pod koniec lat dziewięćdziesiątych ku zaskoczeniu fanów przeprowadził się... do Czech i stamtąd wciąż z powodzeniem dyryguje odnowionym składem MASTER. Pod koniec stycznia zespół wydał, z miejsca dobrze przyjęty, album „Saints Dispelled”, szesnastą pozycję długogrającą w swej dyskografii, nie licząc dziesiątek splitów, koncertówek, EP-ek i taśm demo.

Już sam występ MASTER powinien być ogromnym magnesem dla polskiej publiczności metalowej, ale klasykom gatunku towarzyszyć będą takie tuzy jak słowacki DOOMAS, śląscy weterani z DRAGON, folk-metalowcy z krakowskiego LYRRE, solowy projekt UKĆ wszechstronnego perkusisty Icanraza, angielskie, power-thrashowe ELIMINATION, post-black metalowa ZGROZA czy obiecujący, black-deathowy kwintet z włoskiego Palermo – SIRRUSH.

Tak pokaźna ilość interesujących zespołów z różnych obszarów metalowego uniwersum nadaje finałowemu koncertowi rangę całkiem licznie obsadzonego festiwalu – jakby polskiej odnogi Bloodstock. A przecież zaproszonej ósemce towarzyszyć będą kandydaci, czyli zwycięzcy eliminacji i dwóch koncertów półfinałowych: całego procesu, wyłaniającego polskiego reprezentanta na wielką imprezę open-air w Anglii. – W tym roku po raz pierwszy nasz koncert finałowy ma tak okazałą formę – wyjaśnia Marcin Zarudzki, organizator cyklu krajowych eliminacji Bloodstock. Przyznaje tym samym, że festiwalowa formuła co rok się rozrasta, choć finałową bazą pozostaje wciąż śląska Leśniczówka. Także i teraz szefem konkursowego jury będzie w Chorzowie słynny Tony „Demolition Man” Dolan, frontman kultowego Venom Inc.

Bloodstock Open Air to jeden z największych rockowo-metalowych festiwali plenerowych w Europie. Każdego roku w sierpniu odbywa się w pobliżu angielskiej miejscowości Derby. Występują tam prawdziwe gwiazdy ostrej muzyki, w tegorocznej edycji m.in. Architects, Opeth, Amon Amarth, Carcass czy Deicide. Zwycięzca polskich eliminacji będzie zaproszony na scenę młodych talentów, dającą szansę występu nie tylko dla wielotysięcznej publiczności, ale też przed gronem międzynarodowych ekspertów. Eliminacje Bloodstock odbywają się w naszym kraju od ośmiu lat, powróciły rok temu po przerwie, spowodowanej pandemią. Wówczas, po cyklu eliminacji, zwyciężył metal-core’owy zespół bHP. Kto wygra tym razem? Przekonamy się 1 czerwca!

Bloodstock Metal 2 The Masses Poland
Overkill.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak