W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Eric Bell wspomina koncert, na którym zagrał z Metalliką
dodane 15.04.2024 08:39:37 przez: Dudrix
wyświetleń: 1435
Współzałożyciel i były gitarzysta zespołu Thin Lizzy, Eric Bell, w wywiadzie dla Guitar World przytoczył historię, gdy pojawił się na scenie obok Metalliki, aby wykonać "Whiksey In the Jar".

Historia Bella miała miejsce 5 lipca 1999, gdy Metallica zagrała koncert w Dublinie podczas trasy Garage Remains The Same. Gitarzysta twierdzi, że wspólny występ nie należał do najprzyjemniejszych, a sam nawet do tego dnia nie wiedział kim jest Metallica.

Nie wiedziałem nic o Metallice. Nic. Nie przepadam za tego typu muzyką. Kiedy ktoś wspomniał mi o tym, że taki zespół nagrał "Whiskey In the Jar" pomyślałem "Kim oni są?". Potem poprosili mnie, abym zagrał z nimi koncert, co było chaosem. Nie wiem, dlaczego do mnie zadzwonili. Myślę, że odnieśli wrażenie, że wiedziałem, kim oni są. A tak nie było. Myśleli, że jestem pod wrażeniem – a tak nie było. Jeden z techników zawiózł mnie do ich hotelu, a ja stałem w holu i czekałem. I jeden po drugim schodzili, uścisnęli mi rękę i spodziewali się, że zrobią na mnie wrażenie. Ale nie wiedziałem, kim oni byli, nigdy nie słyszałem ich muzyki i nie przeszkadzało mi to.

—Eric Bell, Guitar World, 2024


Zapytany o wrażenia z dzielenia sceny z Metalliką, gitarzysta powiedział:

Nie było przyjemnie. Nie było chemii. Stroili cały ton niżej, co jest dla nich typowe. Dla mnie nie. Zagraliśmy „Whiskey in the Jar” w tonacji F, która brzmiała bardzo dziwne. Od tego momentu nie byłem już tym zainteresowany. Po prostu zagrałem to po swojemu i rozeszliśmy się.

—Eric Bell, Guitar World, 2024
Dudrix
Overkill.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak