W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Chris Wyse wspomina przesłuchania do Metalliki
dodane 01.02.2024 09:30:27 przez: Dudrix
wyświetleń: 4008
Chris Wyse występował z Ozzym Osbournem, The Cult, aktualnie z Hollywood Vampires. 54-letni basista prawie zapewnił sobie miejsce w największym metalowym zespole na świecie. W nowym wywiadzie dla Guitar World basista ujawnia, że ​​oferta Metalliki pojawiła się częściowo dzięki jego pracy sesyjnej z The Cult, gdzie brał udział w tworzeniu albumu „Beyond Good and Evil” z 2001 roku.Basista wyjawia, że ​​to producent Bob Rock namówił go do spróbowania swoich sił Metalliki. Jednak Robert Trujillo był już wówczas dość mocnym kandydatem do tej roli:

Metallica już prawie zdecydowała się na Roberta Trujillo, ale Bob Rock zaproponował: „Hej, jest taki gość, który gra palcami i potrafi zagrać wszystkie partie Cliffa Burtona”. Słyszeli płytę The Cult, podobało im się moje brzmienie i sposób w jaki gram. Stwierdzili więc: „Ma to coś. Sprowadźmy go”.

Siedziałem z nimi kilka godzin. Czułem się swobodnie, bo znałem Boba i jego realizatorów. Wiedziałem, że potrafię grać, jak Cliff, ale chciałem też dodać coś od siebie. Zdecydowali się na Roberta, ale po moim przesłuchaniu zastanawiali się jeszcze przez kilka tygodni, musiałem więc zrobić na nich wrażenie.

—Chris Wyse, Guitar World, 2023
Starcie z trashowymi gigantami doprowadziło Wyse'a do dołączenia do zespołu Ozzy'ego Osbourne'a. W 2003 basistą Ozziego został Jason Newsted, ale już rok później to Chris Wyse wystąpił na albumie "Under Cover".

Kirk Hammett zadzwonił do mnie i powiedział, że decydują się na Roberta. Ale skoro Robert odchodzi od Ozziego to może ja byłbym zainteresowany? Jakąś godzinę później Kirk znów do mnie zadzwonił i mówi: "Stary, nie uwierzysz, ale Jason Newsted będzie grał dla Ozziego."

—Chris Wyse, Guitar World, 2023


Dudrix


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak