W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
James Hetfield opowiada w jaki sposób jego uczucia wpływają na proces tworzenia oraz dzieli się osobistym przesłaniem na temat radzenia sobie z trudnościami w życiu
dodane 02.08.2021 23:47:41 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 4641
Kilka dni temu James Hetfield wziął udział w akcji przygotowanej przez Road Recovery - opartej na muzyce organizacji non-profit pomagającej młodym ludziom w walce z uzależnieniami i innymi przeszkodami. Poniżej możecie obejrzeć i przesłuchać filmik który zamieścił oraz przeczytać fragmenty tłumaczeń z tego nagrania.

Organizacja Road Recovery została założona przez kilku członków przemysłu muzycznego w 1998 roku, aby pomóc młodym ludziom w walce z uzależnieniami i innymi przeciwnościami losu. Jej działalność miała skupiać się na umożliwianiu młodzieży ze wszystkich środowisk stawianie czoła ich zmaganiom. Zgodnie z ich stroną internetową Road Recovery ma na celu naukę "wszechstronnych umiejętności życiowych”.

Stowarzyszenie jest od dawna wspierana przez wielkie nazwiska rocka i metalu. Kilkoro muzyków udostępniło materiały wideo na których dzielą się własnymi przeżyciami i przemyśleniami. Poza Jamesem Hetfieldem są wśród nich Slash z Guns N' Roses, Tom Morello z Rage Against the Machine i inni.


Poniżej możecie obejrzeć 2 minutowy filmik na którym James opisuje swoje osobiste doświadczenia związane z życiem i tworzeniem podczas pandemii COVID-19.„Wiem, że przechodzimy przez trudne czasy”, mówi Hetfield w swoim wideo, „i [jestem] tutaj, aby przekazać przesłanie nadziei, że nie jesteś sam, że wszyscy tak żyjemy, razem, i że otrzymaliśmy dar muzyki, co jest świetną rzeczą, na której można się oprzeć i na której można polegać”.

Następnie przechodzi do pisania utworów z Metalliką: „Boże, piszę dużo riffów, piszę dużo tekstów. Oczywiście, w tym czasie pojawia się wiele uczuć, wiecie? Kiedy jestem naprawdę rozemocjonowany, wtedy piszę teksty. Kiedy wchodzę w naprawdę szczęśliwy, dobry nastrój, zaczynam pisać riffy gitarowe. To właśnie robię, a ty sam znajdziesz swoją własną rzecz [/zajęcie które możesz wtedy robić - przyp. No Leaf Clover]. "Otrzymaliście dar muzyki i wykorzystajcie go w tych wielkich czasach i zmaganiach”.

Frontman Metalliki dodaje „Inną rzeczą, która jest dla mnie bardzo pomocna, jest świadomość, że nie jestem sam i po prostu świadomość, że nie jestem jedyną osobą, która przez coś przechodzi. Przez cokolwiek przechodzisz, ktoś inny już przez to przeszedł i przeżył to ... Więc ty też."

Na samym końcu stwierdza, że kolejną rzeczą, która może być przydatna to skupianie się na rzeczach które już mamy, czego dokonaliśmy, a nie przesadne myślenie o tym czego nie możemy mieć. Dodał, że nienawidzi gdy ludzie mówią mu, aby spojrzał na coś z jaśniejszej strony "kiedy panikuje to ostatnia rzecz o której chce myśleć".

Przesłanie zakończył słowami abyśmy byli bezpieczni i o siebie dbali.


No Leaf Clover
Overkill.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak