W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
James o Presidio
dodane 01.01.2004 00:00:00 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 1388


James Hetfield udzielił krótkiego wywiadu telefonicznego dla radiostacji z Ohio The Blitz 99.7 FM . Najbardziej interesująca część tego wywiadu to oczywiście wypowiedź na temat tego, co stanie się z materiałem z Presidio - być może ujrzy światło dzienne, ale zaplanowane na koniec roku wejście do studia raczej ma na celu nagranie nowego materiału:

"Nie wiemy jeszcze nic o tym, aby miało się to ukazać jako soundtrack [do dokumentu SKOM]. Jest tam kilka kawałków, które nie znalazły się na St. Anger. Presidio [nazwa wzięta od jednego z baraków US Army gdzie nagrania powstały] to miejsce w San Francisco, gdzie nagrywaliśmy zanim powstał Headquarters [tam powstały kawałki znajdujące się na St. Anger] i przed moim pójściem na rehabilitacje. Było to około, nie wiem, 15 kawałków, które nie znalazły się na St. Anger, a może było ich więcej. Mamy te utwory i uważamy, że są w porządku - nie są skończone, ale ukażą się kiedyś, gdy przyjdzie na nie pora. Dla nas St. Anger to był kawał dobrej roboty i nie mogliśmy przestać nagrywać, więc ciężko było wracać do starszych kawałków i je przerabiać, bądź też zrezygnować z nowszych. Przypomina mi to pracę z Loadem i ReLoadem - wsteczne nagrywanie. Ale tyle dobrych wibracji, brzmień jest obecnie, że nie ma powodu, aby wracać do przeszłości. Te kawałki pojawią się w ten czy inny sposób."

Przypominam, ze kawałki stworzone podczas grania w Presidio oddziela te nagrane w Headquarters nieobecność Jamesa i jego terapia rehabilitacyjna. Kirk przyrównał je bardziej do kawałków z Czarnego Albumu niż do tych, które znalazły się na ostatnim albumie. O rzekomym wydaniu tych kawałków jako soundtracka do dokumenty "Metallica: Some Kind Of Monster" mającego się ukazać w lutym 2005 roku wspominał reżyser filmu - Joe Berlingera.
W dalszej części wywiadu James odpowiedział m.in. na pytanie o to, z kim wyruszą na trzyczęściową trasę po USA:
"Jeszcze nie wiemy. Mamy zaplanowany Godsmack na pierwszą część trasy i zobaczymy jak nam idzie, zobaczymy kto jest dostępny. Nie wiemy jeszcze, więc będzie to zapewne niespodzianka."


Zapis wywiadu możecie przesłuchać klikając na poniższe linki:

James 1 ( mp3 - 6 Mb)
James 2 (mp3 - 4 Mb)


Z kolei wywiad dla nowojorskiej stacji K-Rock 92.3 możecie przesłuchać pod poniższym linkiemi:

James (rm)


O nowym albumie możecie podyskutować na forum w temacie Wejście do studia i nowy album .UPDATE


James dla stacji radiowej Kansas City 98.9 w wywiadzie przeprowadznym przez Johnnego Dare n Murphy powiedzieł m.in.:
<lu>
Koncerty w USA będą składały się również z pokazów pirotechnicznych, laserów, telebimów dla fanów
Scena w USA ma być wysoka jedynie na trzy stopy, chcieliby aby była jeszcze niższa, ale z powodów bezpieczeństwa nie mogą, jak również ograniczona widoczność przeszkadzała by nieco.
Oglądnięcie SKOM było dla niego trudną rzeczą, do teraz serce szybciej bije jak przypomina sobie kłotnie z Larsem.
Uważa, że z Jasonem może spokojnie rozmawiać, ale ni widzi takiej potrzeby.
Nigdy nie spodziewał się, że Robert zostanie u nich basistą.
</lu>Poniżej znajdują się linki do jedynych dwóch przecieków ze studia, które to mogą być fragmentami kawałków z Presidio:
Podobnie wywiad z Larsem, udzielony dla stacji z Wisconsin - 94.1 JJO możecie ściągnąć spod poniższych linków (odpowiada na pytania o trasę, sprzedaż biletów na koncert w Chicago w 22 minuty, o Roberta, SKOM, St. Anger):


Jak już wspominałem w dziś (28 luty) Metallica będzie gościem australijskiego magazynu muzycznego Rage . Lars i Robert będą wybierać klipy w tym kilka starych teledysków Metalliki. krótką zapowiedź video możecie oglądać pod poniższym linkiem:Metallica, według magazynu Rolling Stone i artykułu : 2004 Rock Rich List zajęła 5 miejsce w rankingu najlepiej zarabiających muzyków ubiegłego roku. Muzycy wzbogacili się kwotą 39,1 mln dolarów.
"Metallica obok Beatlesów znajduje się w piątce najlepiej sprzedających się zespołów roku w USA, sprzedała 1,5 mln swoich starych albumów. Najnowszy album - St. Anger - sprzedał się w liczbie ponad 1,5 mln kopii. Tak wielki popyt wpływa na ich wytwórnie, firmę Elektra, która nie ma szans na utrzymanie obecnego honorarium. Po renegocjacji umowy, Metallika będzie dostawać 2 dolary za sprzedaną płytę. The Summer Sanitarium Tour zebrała blisko 50 mln. dolarów, natomiast występu na europejskich festiwalach kosztowały organizatorów około 1 mln za gig."
poniżej pierwsza dziesiątka zestawienia (w mln. $):

1. The Rolling Stones - 84.1
2. Bruce Spingsteen - 81.7
3. The Eagles - 62.9
4. Dixie Chicks - 39.8
5. Metallica - 39.1
6. Toby Keith - 38.7
7. Bon Jovi - 36.1
8. Shania Twain - 36.1
9. Simon And Garfunkel - 35.8
10. Cher - 33.8
ToMek 'Cause We're Metallica
AeroMet


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak