W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Kilka szybkich newsów cz.2
dodane 01.01.2004 00:00:00 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 1001
<center> Metallica Online
</center>

1 marca Metallika będzie w rozgłośni <a class="link" href="http://www.rocklineradio.com/"> Rockline </a>. Audycji będzie można posłuchać online. Godzina emisji: 23:30 EST - czyli (jesli dobrze liczę) 5:30 2 marca w Polsce. Powtórka będzie 3 (4 w Polsce) marca.
Podziękowania dla Wojo

Kolejne koncerty


Metallika odwiedzi kolejne dwa miasta podczas trasy w Europie:
Belgrad (Serbia, 15 czerwca)
Zagrzeb (Chorwacja, 27 czerwca)
Praga (Czechy, 1 lipca)

Podziękowania dla Wojo
Grupa Motorhead jeszcze w tym tygodniu wejdzie do studia nagraniowego w Los Angeles w celu nagrania utworu "Whiplash" Metalliki.


"Whiplash" Motorhead trafi na 'tribute album' poświęcony Metallice, który ukaże się pod koniec tego roku. Inni artyści, którzy zapowiedzieli swój udział w tym projekcie to między innymi: Dark Angel - "Creeping Death", Life After Death - "Eye Of The Beholder" - oraz projekt wokalisty J.S.Claydena (ex-Pitchshifter) i gitarzysty Logana Madera (ex-Machine Head) - "St.Anger".

Album wyda wytwórnia Cleopatra Records, która ma na swym koncie wiele podobnych projektów.

Z kolei In Flames wyda reedycję swoich dwóch pierwszych płyt. Na drugiej - Subterranean - znajduje się cover Eye of the Beholder.

Natomiast Nickelback podczas swoich ostatnich koncertów grało mini jamm - The Four Horsemen & Ride the Lightning.

źródło: CGM.plMetallica Planuje Wydanie Materiału Z 2001 RokuWokalista James Hetfield wyjawił, iż istnieją plany wydania materiału nagranego przez Metallikę w 2001 roku, tuż przed rozpoczęciem przez niego kuracji odwykowej.

Materiał został zarejestrowany w wynajętym baraku na terenie bazy wojskowej w Presidio w Kalifornii. Hetfield powiedział, że grupa dostała wówczas propozycję nagrania ścieżki dźwiękowej i fragmenty tego projektu być może ujrzą światło dzienne.

Gitarzysta Kirk Hammett dodał, iż muzyka nagrana podczas sesji w Presidio jest inna niż to, co ukazało się 2 lata później na albumie "St. Anger". Hammett twierdzi, iż w tym materiale jest "więcej melodii" i jest on stylistycznie zbliżony do "Czarnego Albumu" z 1991 roku.

źródło: CGM.pl


"Metallica: Some Kind Of Monster"


Na 4Horsemen.4t.com znajduje się obszerny wywiad z Joe Berlingerem. Oto krótki wycinek:

Film zostanie wydany na DVD na początku (luty ?? ) 2005. Obecnie jesteśmy bardziej zajęci projekcjami kinowymi. Filmu Metallica: Some Kind of Monster możecie się spodziewać w kinach w USA i na świecie począwszy od lipca 2004 (premiera 9 lipca w Nowym Yorku).

DVD będzie zawierać sporo materiałów dodatkowych. Mamy masę materiału, który nie został umieszczony w wersji kinowej. Myślę, że możecie liczyć na wydanie co najmniej 2-płytowe.

Poza ciężką muzyką St. Anger to także bardzo osobista płyta. Jedną z rzeczy, którą próbowaliśmy przedstawić w filmie były relacje między członkami zespołu oraz to, co się działo w ich życiu i muzyce, którą tworzyli. A dzięki temu, że muzyka Metalliki jest nam bliska, myślę, że udało nam się precyzyjnie ukazać to w filmie.
Recenzja dokumentu z Berlina znajduje się tutaj.Podziękowania dla Mikeee/Jimi
James w NHL


James Hetfield podkłada glos na kanale ESPN w programie "The Season" , będącym wejściem do szatni łyżwiarzy. James, który nie ukrywa, że jest fanem San Jose Sharks, wciela się w tę rolę komentatora przy okazji meczy Colorado Avalanche - jednej z najlepszych zespołów ostatnich lat w HNL. Całość składa się z dwóch godzinnych epizodów - pierwszy miał miejsce 12 lutego - przedstawiał zespół w przygotowaniach do sezonu i życiu poza lodowiskiem. Kolejny dopiero 6 maja (godz. 19:30 EST , kanał ESPN) ukaże drugą połowę sezonu. W roku poprzednim gospodarzem programu był Keifer Sutherland.
Powtórki części pierwszej będą miały miejsce:
16 luty, godz. 13:00, ESPN
17 luty, godz. 04:00, ESPN
10 maj, godz. 15:00, ESPN


Więcej informacji na stronach <a class="link" href=http://www.nhl.com/onthefly/news/2004/02/203340.html> NHL </a>
Met On TourVidea z Australii :

23 styczeń - Sydney - Frantic

24 styczeń - Sydney - St. Anger & backstage jam

26 styczeń - Melbourne - Blackened & jam szczęśliwca z zespołem

28 styczeń - Melbourne - The Four Horsemen & Happy Birthday to Zach


W nowym dziale: The MetOnTour Setlist Showdown Można oddawać głosy na najbardziej pożądane kawałki, jakie chcecie usłyszeć na koncertach. Być może zespół uwzględni prośby w set-listach.ToMek 'Cause We're Metallica
AeroMet

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak