W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metallica nominowana do nagrody Grammy
dodane 16.11.2023 18:12:05 przez: Marios
wyświetleń: 652
Metallica otrzymała trzy nominacje do Grammy 2024. 66. ceremonia wręczenia nagród Grammy odbędzie się 4 lutego 2024 roku w hali Crypto.com Arena w Downtown w Los Angeles.


Nominacje związane są oczywiście z najnowszym studyjnym albumem zespołu - 72 Seasons. Metallica powalczy o zwycięstwo w trzech kategoriach, więc szansa przynajmniej na dziesiątą statuetkę jest w zasięgu ręki. Nominacje prezentują się następująco:

Najlepszy rockowy występ: Lux Æterna
konkurenci: Arctic Monkeys - Sculptures of Anything Goes, Black Pumas - More than a Love Song, Boygenius - Not Strong Enough, Foo Fighters - Rescued

Najlepszy metalowy występ: 72 Seasons
konkurenci: Spiritbox - Jaded, Disturbed - Bad Man, Ghost - Phantom of the Opera, Slipknot - Hive Mind

Najlepszy album rockowy: 72 Seasons
konkurenci: Paramore - This Is Why, Queens of the Stone Age - In Times New Roman..., Greta Van Fleet - Starcatcher, Foo Fighters - But Here We Are
51. ceremonia rozdania Grammy (2009) - Robert odbiera statuetkę dla Metalliki w kategorii Najlepszy metalowy występ za My ApocalypseOstatnia Grammy dla Metalliki to rok 2009. Zespół osobiście doceniono za utwór zamykający najnowszy wtedy album. Wówczas doceniono również ekipę Turner Duckworth, która odpowiedzialna była za pełne rozmachu opakowanie Death Magnetic.


Trio świętujących: Bruce Duckworth, Sarah Moffatt i David TurnerWszystkich zainteresowanych uspokajamy, że Metallica nie spadła z metalowego rowerka, nie wymiękli, nie nagrywają "tylko rocka". Krążek 72 Seasons pojawił w takiej a nie innej kategorii, ponieważ najzwyczajniej w świecie kapituła od Grammy nie uwzględniła terminu Najlepszy album metalowy w przyszłorocznej edycji rozdania muzycznych Oscarów.


Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak