W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metallica pozwała do sądu swoją firmę ubezpieczeniową
dodane 11.06.2021 12:34:26 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 3315
Jak podają media, Metallica 7 czerwca złożyła pozew przeciwko swojej firmie ubezpieczeniowej. Powodem podania jej do sądu był fakt, że firma Lloyd's of London nie wypłaciła zespołowi odszkodowania z powodu odwołanych w 2020 roku koncertów.

Według NBC Los Angeles, firma odmówiła zrekompensowania Metallice strat finansowych, które ponieśli w wyniku przełożenia trasy. Trasa miała się odbyć w kwietniu 2020 roku w Chile, Argentynie i Brazylii. Byłyby to pierwsze koncerty Metalliki od czasu odwyku Jamesa Hetfielda pod koniec 2019 roku. Supportem miała być Greta Van Fleet.

Przed wspomnianą trasą Metallica wykupiła polisę „odwołania, porzucenia i braku pojawienia się” na wypadek jakiegokolwiek potencjalnego odroczenia lub anulowania. Ze względu na światowe blokady trasa została przełożona. Firma Lloyd's of London nie wypłaciła zespołowi pieniędzy powołując się na wykluczenie chorób zakaźnych z polisy. Odmówili zwrotu strat „w oparciu o nieuzasadnioną restrykcyjną interpretację”.

Zespół złożył pozew w poniedziałek (7 czerwca) przed Sądem Najwyższym w Los Angeles, twierdząc, że Lloyd's of London dopuścili się naruszenia kontraktu, odmawiając im odszkodowania, w związku z czym domagają się odszkodowania.

Metallica nie ogłosiła jeszcze nowych dat trasy koncertowej po Ameryce Południowej. Jak na razie jedyne koncerty, które zaplanowali na 2021 rok, to kilka występów na jesiennych festiwalach.

No Leaf Clover
Overkill.pl
Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak