W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Mike Overton n/t odnalezionego video z Cliffem
dodane 01.01.2004 00:00:00 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 1016
<i><center>(nie mam trochę czasu aby to wszystko tłumaczyć, ale podam skrótowo ideę)
</i>

Mike Overton, były gitarzysta zespołu TRAUMA i kolega CLIFFA BURTONA wypowiedział się n/t ostatnio odnalezionego filmu </center>
Video przedstawiające koncert rzekomo na dzień przed spotkaniem Cliffa i Larsa jest sprzedawane przez jego autora Dona Wrege'a.

Mike Overton, były gitarzysta i współzałożyciel Traumy oskarżył Wrege'a o chęć zarobienia łatwych pieniędzy. Poinformował, że zarówno on jak i Don Hilliar, były wokalista, są zdania że to video nie powinno być wypuszczane na rynek, dlatego że "jest ono do dupy", "gitary brzmią nieciekawie, jakość produkcji jest okropna, a kamery ukazują ich jakby mieli po pół metra wzrostu". Głupio mu, że ludzie pomyślą że tak właśnie wyglądał zespół TRAUMA. Don Wrege był wtedy z nimi zaledwie od kilku dni więc niewiele o nich wiedział. Jedyna prawdziwa rzecz w filmie, zdaniem Overtona, to że Cliff był trochę sfrustrowany bo zawsze chciał brzmień trochę cięższych, a drugi gitarzysta i perkusista zmierzali w stronę bardziej komercyjną. Sam Overton z kolei był zawsze fanem IRON MAIDEN i JUDAS PRIEST. Dlatego też wewnątrz zespołu toczyła się swoista walka wewnętrzna o to, w którą stronę ma pójść TRAUMA.

Video to zrobili dla Tony Van Lit'a, menadżera zespołu. W czasie próby wieczornej dzień przed nagraniem tego video spotkaliśmy się z Larsem i Jamesem. To właśnie po tym jak zobaczyli Cliffa w akcji, podeszli do niego z propozycją przyłączenia się do ich zespołu. Miło się z nimi wtedy rozmawiało, chociaż zastanawiałem się dlaczego tak długo gadają z Cliffem.

Zrobiliśmy to video, poprawiliśmy błędy. Cliff nic nie wspominał o propozycji [przyłączenia się do Metalliki] aż wróciliśmy po kilku tygodniach [do San Francisco]. Cliff rozmawiał z Donem Hilliarem i mną o chęci odejścia z zespołu. Powiedział że dla niego muzyka Metalliki bardziej zmierzała w kierunku, w którym i on chciałby pójść. Mieliśmy jeszcze koncert Troubadour przed sobą za kilka miesięcy więc poprosiliśmy go aby został do tego czasu. Natomiast według Don Wrege'a, Lars spotkał się z Cliffem na koncercie Troubadour. Prawda jest taka, że już wcześniej rozmawiali telefonicznie i przygotowywali do odejścia Cliffa.

Po koncercie Troubadour, Cliff nie miał za bardzo czasu aby pogadać, bo był akurat z jedną fanką w hotelu po drugiej stronie ulicy. Jej chłopak zrobił nam niezłą zadymę i musieliśmy ratować Cliffa zanim on go znajdzie.

Metallica przeprowadziła się, a Cliff z nimi. Nawet po odejściu Don Hilliar i ja byliśmy przyjaciółmi Cliffa - zapraszano ich na koncert Metalliki. Byliśmy na ich pierwszym koncercie w the Stone w San Francisco.

Odnośnie tego ostatniego wideo: Don Hilliar i ja prosiliśmy Wrege'a o zdjęcie go z Internetu, ale jak widać bez efektu.

Granie z Cliffem była wspaniałym doświadczeniem.

Widzę spory wpływ Cliffa na album Master of Puppets Metalliki. Niektóre linie basu są takie jak w napisane przez Cliffa dla piosenek Traumy.


Nowy projekt Jasona Newsteda PAPA WHEELIE: nowe piosenki do odsłuchania online


PAPA WHEELIE, punkowo-metalowy zespół, w skład którego wchodzi były basista Metalliki Jason Newsted (ksywka Jaylor) - gitara/wokal, Steven Wiig (Swiiglor) - perkusja i Joe Ledesma (Joefus) - bas, wypuścili dwa nowe kawałki nagrane w studio Newsteda The Chophouse we wrześniu 2003 i lutym 2004.

Utworów można posłuchać za pomocą odtwarzacz Real Audio:

01. Oblivion ( Real Audio )
02. California Is Burning ( Real Audio )


Więcej informacji n/t PAPA WHEELIE znajdziecie tutaj .

komentarz Jasona n/t nowych piosenek:

"Są to wersje pierwotne tych kawałków, fragmenty wspólnych improwizowanych jam sessions, którym nadano robocze tytuły po pierwszym przesłuchaniu. Muzyka jaką możecie usłyszeć jest dokładnie taka, jak ją nagrano w studio The Chophouse, bez żadnych poprawek."Klip z filmu 'Get Thrashed' - dokumentu n/t muzyki thrash metalowej umieszczono online


Producenci "Get Thrashed", filmu dokumentalnego n/t sceny thrash metalowej wczesnych lat 80-tych i jej wpływu na rynek muzyczny, umieścili pierwszy klip na oficjalnej stronie internetowej filmu.

Występują w nim muzycy Exodusu: Zetro Souza (wokal), Gary Holt (gitara) i Tom Hunting (perkusja) i mówią na temat ewolucji i znaczenia thrashu oraz jego wpływu na artystów dzisiejszych. Link do strony: Get Trashed.

Cała produkcja ukończona zostanie na koniec wiosny/początek lata, po czym przyjdzie czas na pokaz filmu.

Film ma zawierać wywiady z zespołami/osobami takimi jak: METALLICA, SLAYER, ANTHRAX, EXODUS, GODSMACK, DISTURBED, SEVENDUST, TESTAMENT, OVERKILL, DEATH ANGEL, SHADOWS FALL, MESHUGGAH, IN FLAMES, STRAPPING YOUNG LAD, STONE SOUR, SUPERJOINT RITUAL, LAMB OF GOD, VIO-LENCE, KREATOR, NUCLEAR ASSAULT, VOIVOD, CHIMAIRA, BIOHAZARD, Chris Jericho (FOZZY/WWE), SEPULTURA, KITTIE, THE HAUNTED, D.R.I., SOILWORK, KILLSWITCH ENGAGE, HEATHEN, Brian Slagel, Jon & Marsha Zazula, autorami takimi jak Ian Christe ("Sound of the Beast") i Steven Blush ("American Hardcore"), DJ-em Eddim Trunkiem z radia nadającego muzykę metalową w Nowym Jorku, Ronem Quintaną z "Radio Rampage" oraz zespołami thrashowymi OSMIUM, CONCRETE COFFIN i VISCID.

Podziękowanie dla Mikeee/Jimi<center> <center>
IV NOC Z ZESPOŁEM METALLICA - TORUŃ 18.02.2004 godz. 20.00
wstęp wolny !!!!!!!!!!

Informacja i więcej szczegółów u Creeping Death

ToMek 'Cause We're Metallica
AeroMet
Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak