W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Nowe wydawnictwa o Metallice
dodane 01.01.2004 00:00:00 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 960
"Sound Of The Beast"Kilka słów o Metallice pojawi się w książce zatytułowanej "Sound Of The Beast" autorstwa Iana Christie, opisującej historię Heavy Metalu. Będzie to pierwszy tego rodzaju atlas dotyczący fenomenu heavy metalu, w którym niemal z lotu ptaka spojrzy na ciemną i zapomnianą muzykę. Podparte będzie to wywiadami, ponad setką zdjęć, będzie oddawać histerie i dramat koncertów, dołączony będzie skala czasu z zaznaczonymi najważniejszymi kapelami, które były kamieniem milowym na drodze do apogeum gatunku. Dołączone będzie.
Rozdział poświęcony Metallice będzie zawierał m.in. szczegółowe informacje o kolekcji sztuki Larsa, używaniu przez armię USA muzyki zespołu do zastraszania więźniów, i dramaty jakie miały miejsce przy okazji nagrywania St. Anger. Książkę można zamówić poprzez Amazon.com.

O historii Heavy Metalu możecie podyskutować na forum w temacie: Historia metalu ." Last Pentacle of the Sun: Writings in Support of the West Memphis Three"


James jest jednym z współpracowników antologii Brett Alexander Savory and M. W. Anderson's West Memphis Three - " Last Pentacle of the Sun: Writings in Support of the West Memphis Three". Sprzedaż pozycji ma zebrać pieniądze na ratowanie "West Memphis Three", młodych ludzi, którzy zostali uznani winnymi morderstwa poprzez "niepokojące publiczne ataki histerii, oficjalne złe prowadzenie się, oraz kompletnie nie logiczne sądowe oświadczenia".
Jak podaje Savory: "Ci młodzi ludzie nie zostali skazani z powodu dowodów, ale dlatego, że ubierali się na czarno, słuchali heavy metalowej muzyki, oraz lubili fikcje horrorów. To bardzo niepokojąca sytuacja."
Więcej informacji mających podnieść poziom uśiwadomienia społeczeństwa znajduje się tutaj (wm3.org) .
Książka zawiera 13 fikcyjnych 8 autentycznych prac, zestaw wierszy, kila czarno-białych zdjęć i rysunków, oraz około 70 tyś. słów dotyczących tematu. Do powstania książki przyczynili sie również m.in. Joe Berlinger i Bruce Sinofsky.
Podobną tematykę poruszą dwa filmu mające ukazać się jeszcze w tym roku:
"West Memphis Three" (więcej informacji: tutaj),
"Devil's Knot" (więcej informacji: tutaj)W soundtracku do gry MTX Mototrax, symulatora motokrossów znajdzie się 23 kawałki, w tym Motorbreath Metalliki.

Więcej o najnowszych wydawnictwach dotyczących Metalliki znajdziecie tutaj (Overkill - 451) oraz na Forum w temacie : Wydawnictwa o Metallice .


Na zakończenie wypowiedź Mike'a Miura (z którym Robert Trujillo grał przez 7 lat w ST&IG) z 1991 roku to tak przy okazji pierwszej rocznicy obecności Roberta w Metallice:
"Kiedy coś zmieniamy, to zmiany te mają ściśle określony cel. Tak było chociażby w przypadku włączenia Mike Clarka do składu dla How Will I Laugh Tomorrow
, właśnie dla jego brzmień. Teraz dzieje się to z Robertem na basie, on jest niewiarygodny, jakby był zupełnie innej przestrzeni. Należy do tych gości, którzy nie wiedzą, kim jest Metallika czy Antrax. On zawsze grał funky, przyszedł do ST nie mając pojęcia o graniu metalu. Ale gdy tylko wychodzi i uderza w bas ma mnóstwo energii, jest po prostu niewiarygodny"

Więcej o Robercie znajdziecie na Forum w temacie : Roberto Trujillo - co o nim sadzicie? .
Podziękowanie dla xSuixTomekx za wyszperanie wypowiedzi.

ToMek 'Cause We're Metallica
AeroMet

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak